April 27, 2024, 11:48:47 pm
Username:

Password:

Topic: Namiot/Baza  (Read 2945 times)

SlawomirPeszko

  • Posts: 2
    • View Profile
Namiot/Baza
« on: November 02, 2015, 08:11:53 am »
Witam wszystkich!
Grałem tutaj +/- rok temu i jestem zielony jak nie wiem dotyczący craftingu, a zawsze się tutaj tylko tym zajmowałem.
Chciałbym zapytać się o dość pewnie proste rzeczy, a mianowicie w sprawie namiotu, gdyż wydawało mi się że jest pewien quest związany z dostaniem namiotu od rodziny która w nim jest, w zamian za wyczyszczenie pewnego domu, gdyż został on opanowany przez szczury. Ten quest powinien być na mapie, lecz go najzwyczajniej nie widzę nigdzie przy Hub i kilka kratek dalej, a dałbym sobie rękę uciąć że zawsze on był, lecz mogę sie mylić, gdyż mogło być to na Fonline 2, bądź jestem w błędzie od początku. A zatem pytanie:
W jaki sposób otrzymać namiot? A w sprawie craftingu namiotu nie pamiętam jak otrzymać Sharpened Pole, więc proszę też jeżeli oczywiście ktos ma czas, wyjaśnić mi podstawy craftingu od czego zacząć, dalej na pewno sobię poradzę ,gdyż problem mi sprawia otrzymanie tejże rzeczy.

Druga sprawa, posiadałem kiedyś tutaj coś w rodzaju "Bazy", lecz nazwał bym to bardziej szopą, w której był workbench, skrzynka i coś jeszcze. Prosiłbym o przypomnienie mi w jaki sposób go mozna zakupić, bodajże wydaję mi się że będzie to gdzieś w NCR.

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Namiot/Baza
« Reply #1 on: November 02, 2015, 09:05:09 am »
Nie wiem od czego zależy obecność kropy z namiotem w charakterze questa, pojawiła mi się kiedyś pod NCR mimo, że ludek startował z okolic Hub.

Sharpened pole robi się z drewna, trzeba nastrugać desek za pomocą siekiery lub primitive toola.

Domek z workbenchem budujesz jak namiot jeśli tylko masz perka Ranger. Wymagane 100% Outdoorsmana.

SlawomirPeszko

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Namiot/Baza
« Reply #2 on: November 02, 2015, 09:08:43 am »
Jasne, dizęki! :D Już wsyzstko ogarnąłem właśnie zanim wszedłem na forum ponownie, [pomógł mi pewien człowiek..


Mam natomiast następne pytanie co do ścinania drzew, gdyż mam rękach normalną siekierkę i gdy wchodzę w otwartą przestrzeń i próbuję ściąć drzewo, to nic się nie dzieje, tak jak bym kliknął na byle jaką inną rzecz"That does nothing". (Wygląd drzew był łysy przy górach, być może te drzewa nie nadają się do ścinania?)
« Last Edit: November 02, 2015, 09:10:28 am by SlawomirPeszko »

rafik

  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Namiot/Baza
« Reply #3 on: November 02, 2015, 10:21:49 am »
Co do questa z namiotem to trzeba miec 2 lvl cos kojarze a workbench mozna miec po zakupie wlasnej kopalni obejscie dla takich jak ja ci nie maja 100 outdoorsmana:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Namiot/Baza
« Reply #4 on: November 02, 2015, 11:08:20 am »
Quote
(Wygląd drzew był łysy przy górach, być może te drzewa nie nadają się do ścinania?)

Nie każde drzewa nadają się do ścinania. Jak już trafisz na enco z drzewami to po ścięciu wszystkiego wyjdź z mapy i wejdź ponownie, a przy odrobinie szczęścia drzewa znowu będzie można ścinać :)

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Namiot/Baza
« Reply #5 on: November 02, 2015, 12:16:59 pm »
Namiot pojawia się po wbiciu 2 levelu. Pojawi się on niestety w momencie, gdy odwiedzimy jakieś większe miasto. Po wejściu i wyjściu z miasta pojawia się ono w jego pobliżu. 1-2 sektory od miasta.

Sharpened Pole czyli zaostrzone kije otrzymasz gdy uzbierasz trochę drewna (chop wood) na losowo wybranych drzewach. Wciskasz F lub wybierasz Fix Boy'a, i tam na liście znajduje się Sharpened Pole. Z jednego kawałka drewna zrobisz jeden drewniany kij. Potrzebujesz 4 kawałków na namiot.

Crafting to w głównej mierze Fix Boy i kwestia posiadania w ekwipunku wymaganej ilości surowców, nic więcej.


Co do zbudowania Chaty potrzebujesz 100 Outdoorsman'a i możliwości pogadania z panną o imieniu Tamira w Gas Station w pobliżu New Reno. Da Ci ona perk o nazwie Ranger, warunkiem jest przeprowadzenie rozmowy w odpowiedni sposób, tu masz solucję:

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Ranger


Z tym perkiem po użyciu namiotu stawiasz chatki zamiast namiociku.
Powodzenia.
GUN FOR HIRE


Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Namiot/Baza
« Reply #6 on: November 02, 2015, 02:36:38 pm »
Quote
(Wygląd drzew był łysy przy górach, być może te drzewa nie nadają się do ścinania?)

Nie każde drzewa nadają się do ścinania.
Ścinać można tylko drzewa z kursorem spracowanej dłoni drwala:

Dank Anel

  • Supporter
  • Posts: 260
  • Makes FOnline better since 2009
    • View Profile
Re: Namiot/Baza
« Reply #7 on: November 02, 2015, 04:40:37 pm »
Piękna postać.
fuck my grama fuck my engilsh... come fight little pusses!!!!!

<18:30:32> "blasma": zinthos feels unjustified and resentful due to his oppressor DA

Listonosz

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Namiot/Baza
« Reply #8 on: November 02, 2015, 05:26:07 pm »
Bo te drzewka są przeznaczone na wycinkę, jakiś dev leśniczy chodził i znaczył te chore czy tam suche. Byście chcieli hektary wycinać.