April 28, 2024, 11:01:53 pm
Username:

Password:

Topic: Jak wielka jest rola Charyzmy?  (Read 4118 times)

juniorkm7

  • Supporter
  • Posts: 29
  • Mess with the best - Die like the rest!
    • View Profile
Jak wielka jest rola Charyzmy?
« on: September 22, 2013, 07:45:27 am »
Jak bardzo wpływa poziom CH na grę? Idzie się dość mocno pogubić bo w jednym miejscu jest napisane że minimum 3CH aby dostać SG od Gunrunners, a w innym że wystarczy 1CH.

W związku z tym mam następujące pytania:
1. Czy CH jest potrzebna tylko do przewodzenia niewolnikom, npc itd?
2. Czy jest ona niezbędna do otrzymania jakichś perków, questów czy opcji dialogowych u NPC.

Myślę że dobrym byłoby zebranie tego wszystkiego w jednym miejscu, bo widoczne są rozbieżności przy użyciu szukajki...

Tomowolf

  • Posts: 95
  • "You rules really begin to annoy me..."
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #1 on: September 22, 2013, 07:54:58 am »
Jak bardzo wpływa poziom CH na grę? Idzie się dość mocno pogubić bo w jednym miejscu jest napisane że minimum 3CH aby dostać SG od Gunrunners, a w innym że wystarczy 1CH.

W związku z tym mam następujące pytania:
1. Czy CH jest potrzebna tylko do przewodzenia niewolnikom, npc itd?
2. Czy jest ona niezbędna do otrzymania jakichś perków, questów czy opcji dialogowych u NPC.

Myślę że dobrym byłoby zebranie tego wszystkiego w jednym miejscu, bo widoczne są rozbieżności przy użyciu szukajki...
1. Tak, więcej niż 3 się przyda ale 3 to minimum.
2. Niekoniecznie( z tego co wiem pare questów wymaga bardziej cyba inteligencji niż charyzmy).
In game nick : ****.

Pugna

  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #2 on: September 22, 2013, 08:47:32 am »
15% dostałem od gunsów z 1ch.
Radio 899

juniorkm7

  • Supporter
  • Posts: 29
  • Mess with the best - Die like the rest!
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #3 on: September 22, 2013, 09:15:38 am »
A dlaczego 3CH to minimum?
1. Czy z 1CH będę w stanie mieć towarzysza w postaci Brahmina/Psa z Junktown?
2. To bardziej pytanie do wiedzących absolutnie wszystko - Czy NPC do questów wymagają więcej niż 1CH?

Pytam bo 2 punkty SPECIAL to dość dużo i z 3CH myślałem o rezygnacji na 1CH pod warunkiem, że ucierpią tylko party points a questy i interakcja ze wszystkimi NPC pozostaną niezmienione.

skasio

  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #4 on: September 22, 2013, 10:46:29 am »
Marshal u Gunrunersów gada ze mną i bez problemów daje q kuriera, a mam 1CH. Brahmina też elegancko po mapie prowadzę, na trzeźwo i bez mentosów. Jest może kilka q, które wymagają bardziej charyzmatycznej osobowości, ale i tak z 90% zadań spokojnie zrobisz z 1CH.
- This is Fallout!
- Fallout? THIS! IS! FARMVILLE!

Carebears.

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #5 on: September 22, 2013, 10:53:19 am »
Możesz prowadzić 2 followerów z 1 ch każda kolejna daje ci kolejnego followera do prowadzenia.

1Charyzmy = 10 pp

więcej niż 4 charyzmy nawet nie ma sensu robić z racji,że dragami i iteamami możesz podnieść o 6  (mentaty2 piwo 1 okularki1 zbroja1 implant1)

Ale tak to wystarczy 1 charyzmy

paco

  • Posts: 250
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #6 on: September 22, 2013, 11:07:23 am »
za 10 charyzmy dostajesz upust na wejście do Enklawy
za 3-5 charyzmy możesz robić jakieś questy w New Reno
za 6 charyzmy można mieć jakiś tam perk do kradzieży
za 1 charyzmy masz na tyle punktów żeby zrobić bojówke
<wimp> crucify apaco and paco for telling you how to use a computer and get on irc
Quote from: Carl von Clausewitz
War is such a dangerous business that mistakes that come from kindness are the very worst.

glosn1k

  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #7 on: September 22, 2013, 11:19:51 am »
A dlaczego 3CH to minimum?
1. Czy z 1CH będę w stanie mieć towarzysza w postaci Brahmina/Psa z Junktown?
2. To bardziej pytanie do wiedzących absolutnie wszystko - Czy NPC do questów wymagają więcej niż 1CH?

Pytam bo 2 punkty SPECIAL to dość dużo i z 3CH myślałem o rezygnacji na 1CH pod warunkiem, że ucierpią tylko party points a questy i interakcja ze wszystkimi NPC pozostaną niezmienione.

Questami Lvl nie opłaca się wbijać, 1 Charyzmy to i tak zbyt dużo :D. Z 1 charyzmy możesz mieć 2 towarzyszy, wbijesz sobie speech na 100% i już masz perka magnetic personality. 125% daje ci perka Speaker. Nie bierz więcej niż 1 charyzmy bo jest to bezsensowne.
Chyba, że wolisz robić sobie te Questy, ale każdy gracz pod PVP ma 1 charyzmy, a domyślam się że chcesz grać pod PVP.

juniorkm7

  • Supporter
  • Posts: 29
  • Mess with the best - Die like the rest!
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #8 on: September 22, 2013, 11:20:51 am »
Czyli nie opłaca mi się dawać cokolwiek w charyzmę? Czy questy da się brać na CH podniesionej dopalaczami?
Wspomniano też o implantach. Gdzie, jakie i za ile da się kupić?

glosn1k

  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #9 on: September 22, 2013, 11:27:27 am »
Implanty pewnie będą, ale odpowiedz sobie na pytanie:
Czy chcesz grać pod PVP czy robić questy?
Jeżeli PVP to zapewniam cię, że nie zrobisz żadnego questa, bo to nie ma sensu. 24 lvl wbija się 1 dzień, za 1 dobry random encounter możesz dostać spokojnie 5k+ expa.
Do PVP 1 charyzmy.

Wellegar

  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Jak wielka jest rola Charyzmy?
« Reply #10 on: September 23, 2013, 12:11:46 pm »

1. Tak, więcej niż 3 się przyda ale 3 to minimum.


BUHAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHahah ha hah ah ah ha ha h ahha haha
Moj Slaver padl ze smiechu bo ma tylko 1 CH i dalej biega z niewolnikami. Prosze nie wypowiadaj sie jak nie wiesz  i nie sprawdziles w praktyce !