April 26, 2024, 04:11:46 am
Username:

Password:

Topic: Fallout - książka  (Read 5496 times)

falloutnovel

  • Posts: 8
    • View Profile
Fallout - książka
« on: January 14, 2015, 11:10:58 pm »
Cześć, jakiś czas temu podjąłem decyzję o rozpoczęciu pracy nad powieścią bazującą na pierwszej części gry Fallout.
Będzie to wierne odzwierciedlenie tego, w co mieliśmy przyjemność już tyle razy grać.

http://fallout-novel.blogspot.com/ - Dzisiaj wrzuciłem pierwszy rozdział. Systematycznie, pisząc praktycznie codziennie,
będę starał się robić updaty o kolejne rozdziały najszybciej jak się tylko uda.

Miłej lektury!

AS-R

kudlaty

  • Supporter
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #1 on: January 15, 2015, 02:24:37 pm »
Całkiem niezłe, podobają mi się opisy, jestem mile zaskoczony i czekam na następne rozdziały. Peace
Shake ya ass
watch ya self
Shake ya ass
Show me what you workin with

manero

  • Supporter
  • Posts: 115
  • I love big guns and i cannot lie...
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #2 on: January 15, 2015, 03:08:18 pm »
A nie lepiej napisać jakieś nowej historii?
Bang Bang Smash

Zormad

  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #3 on: January 15, 2015, 06:16:32 pm »
Dobrze napisane, czuć klimat gry................ ale:  :)

-zamiast 'overseer', raczej powinno być 'nadzorca' czy jakoś tak, skoro piszesz po polsku.
-zmieniłbym nazwisko głównego bohatera, albo w ogóle pozostawił go bez imienia i nazwiska.

kilka drobnych błędów:
druga strona "W następie mogły," (chyba miało być 'w następstwie')
początek strony 14 "trzymając w gotowości kciuk na języku spustowym." (na języku spustowym generalnie trzyma się palec wskazujący, kciukiem można naciągnąć kurek)
strona 21 ostatni wers "Mogą żywić jakieś animozje względem Krypty 15." (a nie względem Krypty 13?)

Poza tym wszystko git, chętnie przeczytam ciąg dalszy, Pozdrawiam
« Last Edit: January 15, 2015, 06:19:15 pm by Zormad »

falloutnovel

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #4 on: January 16, 2015, 10:51:14 pm »
Dzięki wielkie za komentarze. Każda pozytywna opinia wiele dla mnie znaczy. Motywuje mnie do dalszej pracy i przyznam, że niekiedy jest mi bardzo potrzebna ;-)

Z doświadczenia wiem, że nie da się uniknąć literówek i stylistycznych bądź słownych drobiazgów. Czasami człowiek po raz enty czyta ten sam fragment i uporczywie widzi Kryptę 15 zamiast Krypty 13 ;-)

Chciałem również podziękować Kilgorowi za możliwość założenia tego tematu i dalszego jego prowadzenia. Dzięki!

Będę aktualizował na bieżąco, wraz z pojawiającymi się na blogu rozdziałami.

Dzięki jeszcze raz!

Hoot

  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #5 on: January 17, 2015, 07:44:09 am »
Chciałbym teraz dodać komentarz od siebie :D
- przede wszystkim jestem zaskoczony jak bardzo ten rozdział mnie wciągnął, naprawdę został napisany w fajnym stylu
- chyba jedyną rzeczą, która tak najbardziej mi nie pasowała był było tylko słowo "Overseer" ale o tym już powiedział Zormad
- a co do imienia i nazwiska głównego bohatera lepiej, żeby nie pozostał anonimowy, łatwiej jest odwoływać się do kogoś kto istnieje a określanie go ciągle jako "nieznajomego" lub "przybysza z krypty" jakoś mi nie pasuje, ale decyzję powinien podjąć sam twórca
Koniec końców zastanawiam się jak potoczą się losy głównego bohatera, pomimo, że znam grę i wszystkie zadania nie potrafię określić jaką drogę obierze autor.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #6 on: January 23, 2015, 09:38:37 am »
Przyjemna ksiazka a raczej dopiero jej poczatek. Kontynuuj te tworczosc literacko-postapokaliptyczna.
I'm badass and I will kick your asses.

falloutnovel

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #7 on: January 24, 2015, 08:26:20 pm »
Hej, dzięki Wszystkim za komentarze i wpisy. Również, bardzo dziękuję osobom, które zdecydowały się pomóc mi informować innych o projekcie. To wiele dla mnie znaczy!

Również, jest już nowy rozdział: Cieniste Piaski. Dość długi, bo aż 40 stron, ale myślę, że będziecie zadowoleni. Jest chyba dosyć śmieszny moment ze śmiesznymi braminami. Mam nadzieję, że Wam się spodoba!

Miłej lektury!

http://fallout-novel.blogspot.com/

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #8 on: January 29, 2015, 09:54:39 am »
No panie to się rozpędziłeś dzięki tobie mam zajęcie na cały poranek.
I'm badass and I will kick your asses.

falloutnovel

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #9 on: January 29, 2015, 02:46:54 pm »
Tak, to jest teraz najdłuższy rozdział, ale z wolna zbliżamy się do Hub i obawiam się, że tam to dopiero pójdzie... ;-)

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #10 on: January 30, 2015, 08:44:41 pm »
Tak trzymaj, czekam na kolejne wpisy.
I'm badass and I will kick your asses.

falloutnovel

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #11 on: February 01, 2015, 10:27:51 pm »
Dzisiaj wrzuciłem nowy rozdział - Krypta 15. Trochę inny styl, ponieważ całość jest przedstawiona z perspektywy wspomnień w PipBoy'u. Zapraszam Was serdecznie do lektury!

AS-R

kudlaty

  • Supporter
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #12 on: February 07, 2015, 11:22:26 pm »
Tak odnośnie pierwszego rozdziału (innych nie zdążyłem przeczytać) popraw/postaraj się przenosić wiszące spójniki taki jak 'a' 'i' 'o' 'u' 'w' 'z' z końca zdania na początek. No i polecam składać książkę w InDesign :)
Shake ya ass
watch ya self
Shake ya ass
Show me what you workin with

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #13 on: February 08, 2015, 01:17:28 pm »
Twarda spacja twoim przyjacielem :)
I'm badass and I will kick your asses.

falloutnovel

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #14 on: February 10, 2015, 01:42:02 am »
Dzięki Panowie. Zapoznam się z InDesign. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem. Odnośnie twardych spacji, to prawda. Obawiam się, że dam radę zrobić to dopiero podczas przygotowań nad finalną wersją całością. Powiedzcie mi, jeżeli możecie, czy te twarde spacje należy w Wordzie stawiać poprzez połączenie CTRL, SHIFT i SPACJI, czy może jest możliwość skorzystania z funkcji edytora i załatwienia problemu masowo? ;-)

Korzystając z okazji wrzucam info o nowym, czwartym już rozdziale: Najeźdźcy. Wizyta u Chanów i Garla no i oczywiście Tandi, której nikomu (poza drobnym modzikiem) nie udało się bzyknąć ;)

Miłej lektury i dzięki za support!

AS-R