April 28, 2024, 07:49:20 pm
Username:

Password:

Topic: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!  (Read 9938 times)

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #15 on: November 06, 2013, 01:34:31 pm »
to musimy się umówić - bo mnie naprawdę nerwica weźmie. Właśnie odkryłem, jak całkiem ładnie zarobić (tworzę Healing Powder i sprzedaje w Gecko w barze za 50kaps/sztuka) dorobiłem się wszystkiego (poza nieszczęsna liną) na namiot, noża, 6000 kapsli i wpadłem na jakiegoś ruska (nazywał się Bepoh) i mnie zwyczajnie ubił. Grrr,  byłem w biegu po armor i broń za tę gotówkę do Modoc. Jestem cierpliwy, ale masakra, aż wstałem i musiałem na chwilę odejść od monitora.


Freelancer

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #16 on: November 06, 2013, 02:43:38 pm »
Południe Kalifornii jest bardziej bezpieczne. I zapoznaj się z tym co napisałem wcześniej:

Proponuję zrobić kilka questów:

1. Easy quests

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Easy_quests

2. Quests

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Quests


Otwórz sobie konto w banku - FLC - koszt to 100 capsli, możesz tam deponować kasiore

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #17 on: November 06, 2013, 02:50:33 pm »
questy już obadane, a jak!

Ruszyć się nie mogę za bardzo - chcę mieć chociaż jakąś broń na podróż a przy Vault City biega banda ruskich i siekają każdego na drodze. Tym razem udało mnie się uciec...

Freelancer

Eloar

  • Supporter & Wiki Editor
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #18 on: November 06, 2013, 02:51:00 pm »
Południe jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Co do kasy to w paru miejscach możesz iść z łopatą sprzątać ekskremanty w zagrodach, albo w The Hub możesz iść rozładowywać karawanę. Rozładowywanie karawany zawsze daje mi 250caps, więc jest moim zdaniem korzystniejsze.

Danath

  • Posts: 19
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #19 on: November 06, 2013, 03:18:03 pm »
byłem w biegu po armor i broń za tę gotówkę do Modoc.

Rozbij namiot blisko Junk Town Tam jest znacznie bezpieczniej. Modoć to miasto nie chronione i tam Cię ubiją jak tylko cię zobaczą. W Junk Town jest sklepikarz który skupuje prawie wszystko a niedaleko jest The Hub z 3 dobrymi sklepami. I to wszystko co ci potrzeba. Blisko junk Town jest też bezpieczna kopalnia. A line mozna uzyskać z Fibers które uzyskuje się z pomarańczowej rośliny podobnej do kukurydzy i znajdziesz ją podobnie jak Kwiatki i Xander, (bardzie w górzystym terenie lub spróbuj na terenach zniszczonych miast.) musisz mieć tylko przy sobie nóż. Ciężko jest znaleźć line w sklepie.

Z NCR też sobie daj spokój. Ja jedynie NCR odwiedziłem aby zdobyć kilka perków oraz zrobić Questy. Jeżeli chcesz tam wchodzić to właź do miasta(przycisk Town/World na mapie świata) od strony Mieszkalnej lub od strony Vertisa. A już na pewno nie wchodź głównym wejściem bo się tam wysadzają.
« Last Edit: November 06, 2013, 03:29:02 pm by Danath »

krausser666

  • Posts: 58
  • TLS godlike buggy-lover
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #20 on: November 06, 2013, 07:57:32 pm »
Fakt, chodzisz po zlych miastach. Na razie odpusc sobie : Den, Klamath, Redding, Gecko, Modoc, Broken Hills i New Reno. Zadne z tych miast nie jest chronione, wiec najzwyczajniej w swiecie, zostaniesz rozstrzelany. Na poczatek polecam za to : NCR, Hub czy Junktown. Coz, przeciwnie do tego, co mowil Danath, NCR jest bezpieczne, jezeli poruszasz sie tam szybko i masz konkretny obrany cel. Dodatkowo, bardzo blisko jest kopalnia, tak jak bodajze w Hubie czy Junk(a moze w obu?) obok ktorej mozesz sobie zrobic namiot.

Poczatki nie sa najlatwiejsze, ale jak juz przebrniesz - nie pozalujesz. :]

Nice_Boat

  • Supporter
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #21 on: November 06, 2013, 10:04:53 pm »
Skoro tak, to na pewno będziesz się dobrze bawił. W FOnline jest sporo wysmakowanego roleplayu w stylu post-apo. Jest kilka tradycyjnych gildii RP - najlepiej popytaj w grze o mushrooma i jackiego. Jeśli interesuje Cię coś bardziej awangardowego, wal śmiało do BBS (Boston Bohème Society).

Best Tournament Sneaker as of 10.07.2013

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #22 on: November 06, 2013, 11:02:26 pm »
ok, dziękuję Marshalowi za dużą pomoc!

Mimo wszystko, choć mam już namiot, odłożyłem trochę kapsli, broni i amunicji - to bez pomocy pewnie znów padłbym trupem, a teraz przynajmniej nie będę zaczynać od zera.

Zgodnie z zaleceniami upgrade Namiotu zrobiony (lepsze ognisko). Teraz chcę poskładać workbench i klecić liny i inne rzeczy.

Kupiłem skrzynkę z narzędziami, i jakoś naprawa broni słabo idzie (maksymalnie na 33/33%) - tego jeszcze nie opanowałem...
Freelancer

DGLELE

  • Posts: 5
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #23 on: November 09, 2013, 05:11:23 pm »
A ja mam pytanko co do ogniska w namiocie, poniewaz znalazłem przyjazne osoby które pomogły mi. :) A wracajc do tematu jak pozyskac firewood?? Pozdrawiam!
SZYMEK DYMEK

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #24 on: November 10, 2013, 11:40:56 am »
Najprościej jest znaleźć "flint" (wygląda jak kamień, na ziemi) i w Fixboyu zrobić Primitive Tool, tak ze 4 sztuki. Następnie poszukaj skrawka ziemi (na mapie taktycznej, gdziekolwiek) gdzie drzewa da się zabrać (pojawia się na nich ręka), jeżeli masz w dłoniach tę prymitywną siekierę, to pojawi się napis Chop Wood, i możesz iść rąbać drewno. Z jednego rąbania masz 5 sztuk, narzędzie starczy na 10-15 sztuk.

Freelancer

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #25 on: November 11, 2013, 10:33:03 pm »
A ja mam pytanko co do ogniska w namiocie, poniewaz znalazłem przyjazne osoby które pomogły mi. :) A wracajc do tematu jak pozyskac firewood?? Pozdrawiam!

Potrzebna Ci będzie siekiera lub primitive tool.

Jak zdobyć siekierę ?
Wykonać prosty quest dla Dana - trzeba mu przynieść łopatę. Dana znajdziesz między innymi w HUB.
W nagrodę za przyniesienie łopaty Dan oferuje do wyboru:



Masz już siekierę. Jak zdobyć firewood, czyli drewno.
Wkładasz siekierę do aktywnego slotu i szukasz drzew na losowych lokacjach.
Jak znajdziesz drzewa to dalej będziesz wiedział co robić:



Podobnie zbiera się Iron [żelazo] i Minerals[minerał] w kopalniach. Do ich zbierania potrzebny będzie młot.