March 28, 2024, 04:43:41 pm
Username:

Password:

Topic: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!  (Read 9887 times)

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« on: November 05, 2013, 02:22:14 pm »
Grałem w F1 około roku, i przez wieeeele lat w F2 (przeszedłem grę kilkadziesiąt razy) ale tu się gubię okrutnie. Pomógł mi na początku Polak Assault, dał zbroje, bronie, doexpił, ale wpadłem gdzieś, padłem, i straciłem wszystko...

I teraz tak:

1. Straciłem namiot, który miałem z Quest, bo go nie postawiłem. Co teraz? Wiem, że da się kupić skóry Brahmin i linę, ale Sharpened pole skąd w miarę łatwo pozyskać?

2. Startuje się bez broni, ale nawet ubicie szczura (a postać mam build do walki hth) jest ciężko - zwłaszcza gromadki. Przez 6 godzin grania zaliczyłem 10 zgonów i zupełnie nic nie zebrałem. Jakieś wskazówki?

3. Są jakieś gildie aktywne? (mam 30+ lat zależy mi na dobrym RPG tutaj oraz w miarę poważnym graniu).


Pozdrawiam,
Shamessa
Freelancer

Eloar

  • Supporter & Wiki Editor
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #1 on: November 05, 2013, 02:41:12 pm »
Sharpened Pole robisz z drewna, a drewna musisz sobie narąbać. Aby rąbać drewno musisz użyć hatchet (siekiera), albo primitive tool. Drzewa znajdziesz po prostu na mapie. Drzewka po prostu sobie rosną. Drzewa możliwe do ścięcia mają łapkę po najechaniu. zwykle rosną przy wejściach do jaskiń, ale zdarzają się czasem i całe piękne lasy.

Namiotem mogę Cię wspomóc. Kręcę się w okolicy Shady Sands. Odezwij się na PM, to się dogadamy.

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #2 on: November 05, 2013, 02:45:30 pm »
jeszcze błądzę gdzieś w okolicy Hub

jaką funkcję ma namiot? Trzymam w nim rzeczy i gdy padnę, mogę stamtąd zabrać? To mój respawn point?
Freelancer

Eloar

  • Supporter & Wiki Editor
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #3 on: November 05, 2013, 03:55:15 pm »
Zasadniczo namiot to bezpieczne miejsce dla Ciebie. Przede wszystkim do umieszczania przedmiotów. Bazowo masz tam jedną skrzynkę, ale możesz rzucić przedmioty gdziekolwiek i zostają. Do tego po odpowiednim rozwinięciu namiotu masz możliwość tworzenia mapy, więc może robić za punkt zborny dla grupy znajomych (przed uzyskaniem bazy i stworzeniem frakcji). No i korzystając z narzędzia i drewna możesz stworzyć prymitywny workbench.

Namiot niestety nie jest respawn pointem. Zawsze odradzasz się w najbliższym 'szpitalu' w westlandzie. Namiot jest bezpiecznym miejscem. Możesz się tam bezpiecznie wylogowywać i nikt na Ciebie nie wpadnie. Tylko wychodząc z miasta do namiotu zawsze sprawdzaj czy nikt za Tobą nie lezie. Ja zawsze zabieram wtedy takiego kogoś na wycieczkę :).

Ok, możemy się  zgadać wieczorem i mogę Ci podrzucić namiot i trochę drewna, to będzie Ci łatwiej.

Technolog

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #4 on: November 05, 2013, 05:17:37 pm »
Jeżeli chodzi o exp to polecam mantisy sektor 31:23. Mogę ci pomóc czyli dać komplet skór oraz kilka spiked knuckles- ażeby dobrze klepać je :D

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #5 on: November 05, 2013, 06:06:02 pm »
ale mam pech, jasny szlag! Udało mnie się dotrzeć do Klamath. Tam podniosłem nóż, i włożyłem go w łapę - straznicy mnie zniszczyli. Padam od 7 godzin - ale jestem nieustępliwy i niebawem się czegoś sam dorobię. Tymczasem, z braku sprzętu, biegam w okolicach Klamath...


Dzięki za rady dotyczące namiotu - dużo dobrego info otrzymałem!

Warto wybrać się do kopalni?
Freelancer

b__B

  • Posts: 31
  • JovankaB
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #6 on: November 05, 2013, 06:20:12 pm »
3. Są jakieś gildie aktywne? (mam 30+ lat zależy mi na dobrym RPG tutaj oraz w miarę poważnym graniu).

Skoro tak, to na pewno będziesz się dobrze bawił. W FOnline jest sporo wysmakowanego roleplayu w stylu post-apo. Jest kilka tradycyjnych gildii RP - najlepiej popytaj w grze o mushrooma i jackiego. Jeśli interesuje Cię coś bardziej awangardowego, wal śmiało do BBS (Boston Bohème Society).
« Last Edit: November 05, 2013, 06:21:48 pm by b__B »
Your favorite player

Seppsky

  • Posts: 16
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #7 on: November 05, 2013, 06:40:38 pm »
Assault to moja postać. Osiedl się w okolicach NCR, mlotek do reki i do kopalni :) wyprodukuj pierwszą broń, pierwszy armor i jakoś to pojdzie.

PS. Jovanka, przede wszystkim zgol w końcu te wąsy i przestań trolować, bo jesteś w tym cienka jak dupa węża.

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #8 on: November 05, 2013, 06:48:57 pm »
chodziłem tam, gdzie NCR powinno być i nie znalazłem - tzn, doszedłęm do The Glow, do jakichś nowych lokacji, których w F1i 2 nie było, ale do NCR nie dotarełm (wg mojej pamięci powinno być niedaleko wybrzeża, niemalze pod BH). Mam nóż i 5 level, biegam wciąż obok Klamath, dalej jest zbyt niebezpiecznie.
Freelancer

Danath

  • Posts: 19
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #9 on: November 05, 2013, 08:25:22 pm »
Zobacz sobie mapkę.
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=The_World

NCR tez jest nazywane Shady Sands.

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #10 on: November 05, 2013, 08:48:40 pm »
Ok, mapa zapoznana - dzięki za link.

Ktoś się spotkał, aby w Klamath bigały szczury, które critują za 100? Uzbierałem broń, toporek, 300kapsli, biegne sobie i ciach, jeden hit w głowę i padłem od razu :/
Freelancer

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #11 on: November 05, 2013, 08:58:53 pm »
Na Old Town grasują zmutowane szczury

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #12 on: November 06, 2013, 09:02:31 am »
Sprawdziłem, potwierdzam :)

Ok, teraz trochę złości, choć konstruktywnej + garść porad dla świeższych ode mnie:

Złość...

Brak możliwości save/tudzież ochrony do poziomu 5 jest karygodnym posunięciem. Być może ktoś, kto ma tonę szczęścia uważa inaczej, ale przeciętniak jak moja postać zwyczajnie nie może się dorobić niczego - 14 godzin grania i mam znów nic - tym razem, choć wszystko szło IDEALNIE (miałem toporek, masę proszku leczącego, nówka shotgun, amunicję, ponad 2000 kapsli - wszystko samemu zebrane) straciłem to w drodze na quest, bo jacyś gracze (wesoła gromadka) zrobili na mnie polowanie (uzasadnienie: bo uciekałem!) Czyli, podsumowując te narzekanie, jako gracz bardzo ukierunkowany na sukces, zwyczajnie jestem zły na brak okresu ochronnego. Nadal nie mam namiotu, choć pracowałem na niego już 4 razy (teraz szedłem kupić linę...)

A teraz garść porad  od newbie dla newbie:

1. Na początku masz małe szanse z czymkolwiek w walce, ale zdobędziesz dużo XP zbierając Broc Flower  oraz Xander Rooth - wystarczy idź gdziekolwiek i zatrzymuj się co piksel/dwa, wejdź w mapę (jak nie ma żadnego encounter, bo i tak może być) to poszperaj tu i ówdzie za tymi roślinami. Łączysz je za pomocą FIXBOYA (wejdź w receptę Healing Powder - powinna być zielona jeśli masz dwa składniki - i naciśnij FIX)

Pamiętaj, że większość tych roślin jest podwójna, czyli możesz ją dwa razy podnieść z ziemi. Za każde połączenie dostajesz 50 XP

2. Jak masz dobrą broń (lepsza niż pięść) np Sharpened Spear, nóż - a trafisz na walczących NPC (np Sleevers vs Homeless) to możesz poczekać aż się wybiją/osłabią i dołączyć do imprezki, aby dobić pozostałych - masz wtedy dużo rzeczy do zabrania :)

3. Rozbij namiot najszybciej jak się da (ten z Questa - wejdź do Vault City, dostaniesz info o farmie - wykonaj quest). Potem każde graty tam znoś... Bo inaczej będziesz cuda tracić jak ja przez cały czas...

To tyle:
samemu jest bardzo, bardzo ciężko - jestem zdenerwowany i sfrustrowany brakiem możliwości samodzielnego działania. Wiecie jak zdobywam XP? Albo metoda 1 albo omijam patrole. Mam poziom 6 a mogę ubić tylko mrówki...


Freelancer

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #13 on: November 06, 2013, 09:31:47 am »
Proponuję zrobić kilka questów:

1. Easy quests

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Easy_quests

2. Quests

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Quests


Otwórz sobie konto w banku - FLC - koszt to 100 capsli, możesz tam deponować kasiore

Eloar

  • Supporter & Wiki Editor
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: troszkę marudnych pytań nowego w FOnline - HELP!
« Reply #14 on: November 06, 2013, 09:42:00 am »
No to faktycznie średnio idzie. W takim razie na początek małe rady ode mnie:
1. Możliwie najszybciej rozwiń namiot przez użycie 3 kawałków drewna na ognisku przy namiocie
2. Dodaj primitive workbench do namiotu
3. Zacznij odwiedzać kopalnie, ale tylko te chronione. Przed wycieczką zostaw wszystko poza młotkiem w namiocie i idź kopać. Przerabianie surowców na Gunpowder, Metal parts i Alloys daje sporo xp. Zbieranie minerałów i przerabianie na gunpowder jest najkorzystniejsze pod względem XP, ale dużo ludzi poluje na minerały.
4.  Przerabiaj surowce, a z surowców rób amunicję. Podstawowa amunicja nie wymaga żadnego skilla, a da się ją sprzedawać i robi za dobrą zamienną walutę. Przykładowo w Shady Sands tylko jeden handlarz nie przyjmuje amunicji na wymianę. Są też mniejsze szanse, że ktoś Ci będzie chciał ją ukraść.
5. Uważaj na każdego w kopalni i mieście, Jak ktoś do Ciebie podchodzi od tyłu, to się przemieść, nie daj się okraść, ale czasem przydaje się dać mu parę razy spróbować, może w końcu zginie z rąk ochroniarzy
6. Staraj się nie wchodzić i nie wychodzić głównym wejściem do miasta, przy nim jest zwykle najwięcej ludzi i tam najłatwiej trafić na jakiegoś griefera wysadzającego ludzi w powietrze
7. Zawsze sprawdzaj czy nikt za Tobą nie ruszył po wyjściu z miasta. Po dotarciu do namiotu/bazy zabije Cię i zabierze Twoje cenne rzeczy. To się zdarza regularnie i małe szanse, że trafisz na kogoś na tyle miłego, że Cię oszczędzi, bo jesteś biedny.

Dodatkowo małe zasady savoir vivre kopalnianego:
1. Nie kop ze skały, z której ktoś już kopie,
2. Nie próbuj okradać nikogo ani cudzej krówki,
3. Jeśli ktoś zostawił jakieś  zasoby na ziemi, spytaj czy możesz je zabrać, prawie na pewno się zgodzi,
4. Nie łaź za ludźmi, nie interesuj się cudzymi brahminami,
5. Jeśli nie potrzebujesz wykopanego zasobu, porzuć go nieco dalej od skały, ktoś go sobie zabierze

Wczoraj praktycznie nie grałem, ale dziś wieczorem na 90% będę. Jeśli chcesz możemy się gdzieś spotkać w bezpiecznym miejscu i mogę podzielić się z Tobą zasobami. Sam miałem trudny start i byli gracze, którzy mnie zniechęcali, ale byli tacy, co mi pomogli. Mogę Ci dostarczyć:
- młotek
- siekierę
- nóż
- Desert Eagle
- Hunting Rifle
- Combat Shotgun
- 12 ga shotgun shells
- .44 magnum JHP i FMJ
- .22 hunter
- Jakiś pancerz (tu sprzęt zdobyczny, więc muszę zobaczyć co jest w skrzynkach),

Wszystko powyżej odstąpię Ci za darmola. Ot tak z dobrego serca. Napisz PM i się dogadamy jakoś kiedy będziemy mieli obaj czas. Jeśli masz chęć dołączyć do małej frakcji bawiącej się tylko w PvE i wyposażającej się wspólnie w sprzęt, to w The Heroic Hunters możemy rozpatrzyć Twoją kandydaturę :). Głównie się wspólnie wyposażamy w potrzebne rzeczy. Zbieramy zasoby, kupujemy lub produkujemy broń, produkujemy amunicję, leczymy się. Aktualnie głównie biegamy po mapie i rozwalamy co się da. Nie strzelamy do innych graczy jeśli sami do nas nie zaczynają strzelać.