March 29, 2024, 03:57:59 pm
Username:

Password:

Topic: Szczęście  (Read 1890 times)

patryk25103

  • Posts: 4
    • View Profile
Szczęście
« on: May 22, 2018, 08:40:46 pm »
Witam,
wróciłem niedawno do gry od dłuższego czasu nie grałem w FOnlina. Mam takie pytanie odnośnie budowy postaci.
Czy po zmianach jakie zaszły szczęście wpływa teraz na celność strzałów?
Zrobiłem postać z szczęściem 1 i nawet przy 95% często zdarza mi się spudłować 2 lub 3 razy z rzędu lub nawet krytycznie co kończy się upuszczeniem broni :P

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Szczęście
« Reply #1 on: May 23, 2018, 11:01:45 am »
Szczęście nie wpływa w żaden sposób na celność.

Na celność wpływają kolejno:

1. Co oczywiste dany skill odpowiadający za używanie broni jak np. small arms, big guns,
    energy weapons, itp.

2. Siła, za której brak dostajemy karę do celności w postaci -20% za każdy brakujący
    punkt ST.

3. Percepcja która zmniejsza kary za odległość, im większa tym lepszy zasięg/celność.

Szczęście wpływa jedynie na ilość i szansę w przypadku critical miss, innymi słowy postać z niską wartością LUCK będzie spotykać się częściej z krytycznym pudłem niż postać z wysoką wartością szczęścia. Pamiętaj iż to LK determinuje szansę na critical miss (odsyłam do wiki), im mniejszy tym większa szansa.

Pozdrawiam cieplutko :)


GUN FOR HIRE


patryk25103

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Szczęście
« Reply #2 on: May 24, 2018, 05:48:52 pm »
Dzięki wielkie
Czyli to że mam niskie szczęście wpływa na to ze tak często wypada mi broń a siła jedynie na to ile punktów muszę wrzucić w np. small gun by mieć 95% na całym dystansie :P
« Last Edit: May 24, 2018, 06:10:31 pm by patryk25103 »

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Szczęście
« Reply #3 on: May 24, 2018, 09:38:27 pm »
Siła wpływa tylko na kary do celności, zapewniam Cię jednak że jeśli uzyskasz 300% umiejętności w obsłudze danej broni palnej, to zawsze będziesz miał 95% na dowolnym dystansie. Oczywiście przydałaby się w miarę wysoka PE.

Szczęście (odsyłam do wiki) wpływa na to jak wielka jest szansa, że miss (pudło) zamieni się w crit miss (krytyczne pudło), krytyczne pudło może powodować pudło i utratę amunicji w magazynku, wytrącenie broni palnej z ręki lub nawet jej wybuch.
GUN FOR HIRE