April 29, 2024, 04:48:14 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495490 times)

Riczi

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #150 on: September 02, 2013, 06:35:40 pm »
jaki npc kupuje ammo nie licząc w junktown ??

grzesznik17

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #151 on: September 02, 2013, 06:38:23 pm »
Powiedziałeś "większość", więc wrócę tu jak nie dostanę odpowiedzi na jakieś pytanie. Dzięki! :)

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #152 on: September 02, 2013, 06:41:32 pm »
Powiedziałeś "większość", więc wrócę tu jak nie dostanę odpowiedzi na jakieś pytanie. Dzięki! :)

Tylko na "3. Czy posiadanie LUCK na poziomie 1 to rozsądna opcja?", zależy jaki build chcesz robić, ale myślę, że nie warto. Tutaj znajdziesz temat o przykładowym buildzie postaci.

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #153 on: September 02, 2013, 07:43:07 pm »
Po pierwsze - Witam wszystkich! Jestem wielkim fanem Fallouta i przeszedłem 1,2 i 3. (1 i 2 setki razy). Aczkolwiek w tym online się jeszcze nie ogarniam, ale to kwestia czasu. Tak myślę. :)
1. Czy istnieje tu coś takiego jak depo? Bank na przedmioty i kapsle?
2. Czy jest możliwość wykupienia sobie jakiegoś domu czy coś? (widze w komentarzach, że ludzie piszą o bazach i namiotach, a ja nie wiem o co chodzi.)
3. Czy posiadanie LUCK na poziomie 1 to rozsądna opcja?
4. Czy można w jakiś łatwy sposób przerzucać przedmioty między postaciami?
Pozdrawiam i z góry dziękuję. :>

1. Tak, istnieje bank, możesz mieć także własną baze na przedmioty. W banku możesz przechowywać oczywiśćie tylko hajs, w Shady Shands znajduje się on w środku miasta, chyba drugi czy trzeci budynek od razu z lewej gdy idziemy główną ścieżką.
2. Tak, na 2 levelu dostajesz questa, dzięki któremu możesz wybudować namiot, lub specjalny obóz, ale to dopiero potem, gdy zdobędziemy perka "ranger" (chyba tak się zwie). masz link do filmu na YT jak zrobić questa, ale na drugim levelu wystarczy wyjść z miasta, i dostaniesz odpowiednią informacje na chacie, że zauważyłeś blisko jakiś obóz, nie warto psuć sobie frajdy filmikiem na YT :)
3. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł jak na pierwszą, czy drugą postać. Bez specjalnego buildu nie ma co się bawić w Hardcore PVP, najlepiej być crafterem, a Luck na 1 pozwoli zaoszczędzić pare punktów SPECIAL, a nowemu graczomy ta statystyka nie pierwszym poziomie nie będzie w ogóle przeszkadzała (warto sobie do Luck 1 wziąć trait Fast Shot, bo i tak nie będziemy się bawili w kryty, a bardzo ułatwia na początku walki)
4. Możesz wyrzucić w jakimś ustronnym miejscu itemki, przelogować się i je zabrać, albo stworzyć mapę do namiotu, i dać ją swojej postaci tym samym sposobem, wtedy obiema postaciami masz dostęp do tego samego namiotu :)

Riczi

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #154 on: September 02, 2013, 08:54:58 pm »
czy jak ma 5 Perception to mogę podnieść ją jeszcze na 6 ?

Recu

  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #155 on: September 02, 2013, 09:00:51 pm »
1 pytanie, czy skill "lockpick" warto rozwijać jako jedną z głównych specjalizacji? Często można trafić na coś zamkniętego z mniej lub bardziej ciekawą zawartością?

2, lepiej rozwijać first aid czy lecieć głównie na healing powderach i w krytycznych sytuacjach na stimpakach, a FA sporadycznie gdy zejdzie CD?

3, czy skill "throwing" jest użyteczny dla takiego BG lub SG?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Gacut

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #156 on: September 02, 2013, 09:14:48 pm »
Gdzie znaleźć/kupi "Tools" potrzebne do zrobienia workbencha w namiocie?

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #157 on: September 02, 2013, 09:35:15 pm »
3, czy skill "throwing" jest użyteczny dla takiego BG lub SG?

To raczej skill bojowy dla crafterów czy złodziei, bo jest dośc efektywny na początku, a Throwning Knify łatwo zrobić/tanio kupić i sa mocne. Ale z traitem Fast Shot i z tym perkiem co odejmuje -1 punktów akcji na atak brońmi jednoręcznymi (czy coś tam) to przy 10 AP mając granaty plazmowe można chyba nawet nieźle pocisnąć.

@Up
Bardzo łatwo to craftować, a kupić można u większości handlarzy
Można to też znaleźć w szopie na stole w lokacji startowej obok Shady Shands

Kilian

  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #158 on: September 02, 2013, 09:36:31 pm »
Hej, ja mam pytanie: czy wiadomo coś o Vault 13? Niby jest na mapie świata zaprezentowanej na wiki, ale w grze nie udało mi się go znaleźć. Ktoś coś wie, był?

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #159 on: September 02, 2013, 10:11:54 pm »
Ukryta jest ta lokacja.

Riczi

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #160 on: September 02, 2013, 11:22:41 pm »
czy da się pozbyć Addict z nuko coli ??

Kilian

  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #161 on: September 02, 2013, 11:33:13 pm »
A jak odkryć lokację Vault 13?

Mam jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób opuścić bądź zmienić frakcję?
« Last Edit: September 03, 2013, 12:51:27 am by Kilian »

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #162 on: September 03, 2013, 06:30:33 am »
czy da się pozbyć Addict z nuko coli ??
Nie ćpaj i poczekaj pół godziny (lub godzinę) po zejściu działania nuca coli, to zejdzie ci Addict

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #163 on: September 03, 2013, 10:23:15 am »
Gdzie mogę znaleźc jakieś rzeczy, do otwarcia lockpickiem? Jestem w NCR :)

Kaskader

  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #164 on: September 03, 2013, 10:51:24 am »
Mam 6INT, gdy użyję mentatów i int wzrosnie do 8, czy wtedy będę mógł wziąć perka educated, który wymaga 8INT? Pozostałe wymagania mam spelnione.