April 27, 2024, 05:42:22 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495058 times)

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1590 on: June 06, 2016, 08:43:00 pm »
1. Wipe można spodziewać się...nie wiadomo kiedy, lepiej sobie nie zaprzątać nim głowy. Devsi wciąż pracują nad kilkoma rzeczami, więc spokojnie dasz radę pograć.

2. Raczej nie ma głównych frakcji, ale sporo do gadania ma SW, UV i Muhosransk. Radziłbym z "niszowych" wybór między OGG, UFAV lub Peacekeeper's. Ewentualnie Khansi ze swoim długim stażem i łatką bandytów/straceńców.

3. Tak są, do reroll potrzebujesz 10k kapsli w gotówce w swoim ekwipunku oraz wpisanie odpowiedniej komendy. Potrzebujesz również dostępu do miejsca w którym wykonałeś reroll drugą postacią w celu odebrania hint-book'a.
Jedynie co tracisz to blueprinty, książki i implanty.

4. Zależy jaką metodę wybierzesz. Karawany, craft lub tłuczenie NPC to kwestia kilku godzin by osiągnąć 24 level który jest minimum. Ten 30-40 na którym już będziesz miał mocną postać to kwestia czasu która sama przyjdzie z....czasem :)
GUN FOR HIRE


KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1591 on: June 06, 2016, 11:19:49 pm »
halo nie słuchaj go, ufav ma ponad 8 graczy, a muhosranks ma ich 5 -.-

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1592 on: June 06, 2016, 11:33:41 pm »
Sorry, myślałem że macie więcej. Nie musisz zaraz ciskać "nie słuchaj go" :D


Poza tym pytał o niszowe, Muhosransk nie jest niszowy :D
GUN FOR HIRE


KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1593 on: June 07, 2016, 10:13:36 am »
ok, to moje klika słów o sile frakcji

1. aktualnie najsilniejszą frakcją jest SW, mają dużą liczebność i skill, grają tc i reno(reno raczej rzadko)
2. UV zajmuję drugie miejsce, z tego co wiem mają dużo świeżych graczy ale też trochę veteranów, oni raczej wolą grać w przewadze liczebnej, rzadkością pojawiają się w tej samej liczebność lub mniejszej.
3. trzecie miejsce to UFAV i The Khans, obie frakcję mają trochę słabą reputację na forum i w grze(baserape, toxic) i ich gracze to nie żadne kosy w pvp, za to nadrabiają liczebnością.
4. tu jest Muhosranks City, po wipe na AoP, nasz skład wynosi 5 osób, z taką liczebnością możemy bawić się tylko w reno, mamy 5 utalentowanych zawodników 4-6 letnim doświadczeniem.
5. tu są właśnie takie frakcję jak OGG, Peacekeeper's, czy inne dziwne coś, co jak się pokaże w pvp, to zazwyczaj kończy 7v3 z wynikiem przegranej i szybkim RQ.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1594 on: June 07, 2016, 10:29:30 am »
Jestem Mercem w UFAV i nie powinienem tego mówić, ale podciagnij sobie Muhosransk do naszej Ligii bo waszych 5 spokojnie dyma naszych 6-7.

Khansi są toksyczni, ale tylko wobec ludzi spoza swojego podwórka. UFAV ma toksyczna jedna czy dwie osoby, ogólnie raczej spokojni ludzie. Muhosransk ma 2 toksycznych graczy (chyba najbardziej w całej grze) czyli Zinthosa i Czabesza. Także jak widać każda frakcja ma kogoś toksycznego.
GUN FOR HIRE


Votip

  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1595 on: June 20, 2016, 06:00:17 pm »
Posiadam części do bazy którą buduje, jak je "dodać" do budowania? Czyli jak pisze np. 0/10 XXX, to zeby bylo 1/10 XXX

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1596 on: June 20, 2016, 06:09:09 pm »
Połóż na ziemi te przedmioty na terenie bazy, wtedy "licznik" je zakwalifikuje jak zdatne i gotowe do użycia :)
GUN FOR HIRE


Votip

  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1597 on: June 21, 2016, 02:11:02 pm »
Kilka pytań:
Jestem z kolegą w New Reno, nagle podbiega Slug i go zabija, dlaczego?
Jak naprawić auto?

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1598 on: June 21, 2016, 02:24:19 pm »
Slug, w sensie masz na myśli NPC pilnującego lockera? Jeśli tak, to wiedz, że lubią strzelać na powitanie, zresztą jak każdy w Reno.

Do naprawy pojazdów potrzebujesz tool lub super toolkit. Używasz ich na pojeździe ;)
I'm badass and I will kick your asses.

Helikopterek

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1599 on: June 21, 2016, 03:34:29 pm »
Witam serdecznie. Jestem graczem Fo 2 z długim już stażem, aczkolwiek tutaj jestem totalnie zielony. Mógłby ktoś mi odpowiedzieć czy dużo pvp na tym serwie bez bólu dupy o stuff czy jakieś pierdoły i czy mógłby ktoś napisać jakieś tipy pod ten serwer, build (pod jakiegoś burstera czy coś takiego,bo praktycznie zawsze taką postacią grałem), co robić na początku itd. Byłbym wdzięczny.
« Last Edit: June 21, 2016, 03:39:09 pm by Helikopterek »

ravenp

  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1600 on: June 21, 2016, 03:47:02 pm »
Witam serdecznie. Jestem graczem Fo 2 z długim już stażem, aczkolwiek tutaj jestem totalnie zielony. Mógłby ktoś mi odpowiedzieć czy dużo pvp na tym serwie bez bólu dupy o stuff czy jakieś pierdoły i czy mógłby ktoś napisać jakieś tipy pod ten serwer, build (pod jakiegoś burstera czy coś takiego,bo praktycznie zawsze taką postacią grałem), co robić na początku itd. Byłbym wdzięczny.
no build na regulator farmera co sie pytasz hopie

Listonosz

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1601 on: June 22, 2016, 08:47:06 am »
Witam serdecznie. Jestem graczem Fo 2 z długim już stażem, aczkolwiek tutaj jestem totalnie zielony. Mógłby ktoś mi odpowiedzieć czy dużo pvp na tym serwie bez bólu dupy o stuff czy jakieś pierdoły i czy mógłby ktoś napisać jakieś tipy pod ten serwer, build (pod jakiegoś burstera czy coś takiego,bo praktycznie zawsze taką postacią grałem), co robić na początku itd. Byłbym wdzięczny.

http://www.nitue.net/old/#fcp/creation

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1602 on: June 22, 2016, 10:13:26 am »
Witam serdecznie. Jestem graczem Fo 2 z długim już stażem, aczkolwiek tutaj jestem totalnie zielony. Mógłby ktoś mi odpowiedzieć czy dużo pvp na tym serwie bez bólu dupy o stuff czy jakieś pierdoły i czy mógłby ktoś napisać jakieś tipy pod ten serwer, build (pod jakiegoś burstera czy coś takiego,bo praktycznie zawsze taką postacią grałem), co robić na początku itd. Byłbym wdzięczny.

http://www.nitue.net/old/#fcp/creation

http://forum.fonline-reloaded.net/index.php?topic=6.0 ten planner lepszy, bo aktualizowany. Nitue chyba "abandoned" choć mogę się mylić :)
I'm badass and I will kick your asses.

Awgy

  • Supporter
  • Posts: 383
  • Because of the reason
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1603 on: June 22, 2016, 12:50:58 pm »
Witam serdecznie. Jestem graczem Fo 2 z długim już stażem, aczkolwiek tutaj jestem totalnie zielony. Mógłby ktoś mi odpowiedzieć czy dużo pvp na tym serwie bez bólu dupy o stuff czy jakieś pierdoły i czy mógłby ktoś napisać jakieś tipy pod ten serwer, build (pod jakiegoś burstera czy coś takiego,bo praktycznie zawsze taką postacią grałem), co robić na początku itd. Byłbym wdzięczny.

http://www.nitue.net/old/#fcp/creation

http://forum.fonline-reloaded.net/index.php?topic=6.0 ten planner lepszy, bo aktualizowany. Nitue chyba "abandoned" choć mogę się mylić :)

Nitue porzucony, Ten od Jaroka jest póki co up to date.


Komornik

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1604 on: October 04, 2016, 09:49:34 am »
Dzień dobry :)

Jestem nowy w grze w wydaniu online. Niestrudzenie przełykam pierwsze wtopy i bezlitosność pustkowi.

Znalazłem forum i postanowiłem się przywitać i podpytać o kilka kwestii :)
Przeczytałem ostatnie 10 stron tematu...

Pierwsza rzecz,
czy są jakieś organizacje (pozarządowe hehe) skupiające wśród siebie głównie polską brać?
Nie żebym był kulawy z angielskiego, jakoś tak kwestia przyzwyczajenia i punkt zaczepienia w dzikim świecie :)
Nie mam w zwyczaju pijawkować, ogólnie to chodziłoby o możliwość nabrania doświadczenia ogólnego.


Jeżeli chodzi o mechanikę, powoli wszystko się wyjaśnia i klocki zaczynają do siebie pasować - wiki odpalona w tle.
Np. to że supermutanci nie są zbyt rozmowni, a oddziały Patrolowe dostają piany, gdy podejdzie się do nich podczas encounterów.
Zrobiłem postać wg schematu kolegi Wichura (na big guns; kilka tematów niżej), flamer i te sprawy, lvl około 8;
i tak sobie simsuje wokół swojego tenta, palę raidersów i jackali, czasem jakiś grill z Brahmina.

2 pytanie.
Jak tu dorobić się jakichś chajsów? Robię flamery i paliwo, tylko później to ciężko sprzedać.
W Junktown jakiś bałwan bawi się w skup tego, bo np. w HUBie wszystko jest po 0.
Mam udziergane jakieś nędzne 20k a połowa tego to A.Minigun - tylko ekonomicznie to wychodzi średnio...
bo jeszcze nie potrafię wydrutować sobie ammo.

Aha, skoro przy tym jestem, pytanie nr 3
W Junktown postanowiłem zabawić się w Herkulesa i kupy posprzątać - teraz straciłem immunity(?) w mieście.
Karma +50 i Neutral - zastanawiam się, co zrobiłem źle?

Dobra, jak gadałem ze zleceniodawcą, było tak że stałem w bramce, no ale kurcze, kolejki nie było.
Jakiś typo obok coś się burzył na czerwono, ale zanim doszło do mnie jaki czyn zabroniony popełniam, było już za późno.
Wyszedłem, wróciłem (południową bramą) po zmroku i wlazłem do miasta, oczywiście zanim zarejestrowałem że bramy są zamknięte (mimo że są otwarte) i mam wrócić "za dnia" - już było za późno, byłem w środku (eee?).
Chłopaki z północy nie robili nigdy takich problemów, wchodziłem kiedy chciałem...
No ale cofnąłem się na mapę świata i wszedłem od północy - bach, czerwony komunikat.

No i tak się zostało :) Jakieś pomysły? :D

Pytanie nr 4.
Jak to jest z encounterami:
walczę sobie z grupą dzikusów, jestem sam(?) bo miałem encounter z opcją decyzji, wcześniej nie było komunikatu o innej postaci w sektorze.
Oddaliłem się o kilka hexów od miejsca "startowego" (turn based) bo flamer itd.
Trzeciej mojej rundy nie doczekałem - dostałem mukę i "było mnie dwóch", pojawił się za moimi plecami (na granicy hexa widoczności) koleś z laserówką.

Jak ktoś dołącza do encountera to pojawia się.... no właśnie, gdzie?
Tam gdzie wszyscy na starcie? Czyli trafia w sam środek walki, nie gdzieś na brzegu?
Bo jak słowo daję, zdążyłem wykonać ze 2-3 tury i nawet nie doszło do mnie kiedy on się pojawił na mapie.

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Random_Encounters
Predator system? Toto działa? :D Bezpieczne toto jest? :D


Pytanie nr 5. Jak szybko krowy potrafią biegać? :D Bardzo ryzykowne jest podróżowanie z nimi? Ci killerzy z minigunami... są wszędzie.
Pytanie nr 6. Nasze tenty - są jakieś strategiczne miejsca gdzie wypadałoby rozstawić namiot?
Pytanie nr 7. Czy Outdoorsman pozwala na unikanie wszelkich encounterów losowych? Wypadałoby go wymaxować asap?

Pytanie nr 8. Od kiedy warto zacząć wypuszczać się gdzieś dalej, w celach turystycznych rzecz jasna.
Póki co kulam się tylko pomiędzy Boneyard a Junktown...

Wybaczcie za przydługi tekst...
« Last Edit: October 04, 2016, 09:57:21 am by Komornik »