April 29, 2024, 04:39:32 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495220 times)

UbaBuba

  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #735 on: September 27, 2013, 11:38:17 am »
Jakie są kary do skradania się dla wszelkich wersji 'robe'?
Czy jak mam zmieniony skin to też dostaje -50 do skradania się?
Jak mam metalową maskę i skórzaną zbroje to jaką dostanę karę do skradania się, a jaką jak mam tylko zbroje i brak hełmu?

Armor:
No armor (Bluesuit): -50
All leather armors and jackets: 0
All metal armors: -72
All Combat armors: -36
Powered armors (PA, APA, etc.): Sneak is disabled.

Weapons:
-100 for two handed rifle in active slot, -150 for heavy weapons in active slot, -72 for carrying activated explosives in inventory.


Zaczerpniete z: http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Sneak

Wellegar

  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #736 on: September 27, 2013, 11:53:53 am »
Czy jak przekazujesz komus Companions  to traci on swoje skille ?. Bo kurde mialem laserwoca i calkiem dobrze radzil sobie z lasser rifle  teraz przekazalem go innej postaci to zrobila sie z niego jakas porazka strzela gorzej i podbiega na blizszy dystans!

3.14

  • Posts: 135
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #737 on: September 27, 2013, 12:15:46 pm »
Jakie są kary do skradania się dla wszelkich wersji 'robe'?
Czy jak mam zmieniony skin to też dostaje -50 do skradania się?
Jak mam metalową maskę i skórzaną zbroje to jaką dostanę karę do skradania się, a jaką jak mam tylko zbroje i brak hełmu?

Armor:
No armor (Bluesuit): -50
All leather armors and jackets: 0
All metal armors: -72
All Combat armors: -36
Powered armors (PA, APA, etc.): Sneak is disabled.

Weapons:
-100 for two handed rifle in active slot, -150 for heavy weapons in active slot, -72 for carrying activated explosives in inventory.


Zaczerpniete z: http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Sneak

Czytanie & Zrozumienie.
W cytowanym przez ciebie fragmencie nie ma nic o szatach (Robe, Robes, Bridgekeeper's Robes), a o nie właśnie pytam. Mowa jest też tam o zbrojach a ja pytam czy hełm ma jakiś wpływ.
No armor (Bluesuit): -50  - czy to znaczy, że jak jest "no armor' ale nie 'Bluesuit' to czy też dostaje się karę? Nie jest to zapisane w sposób jednoznaczny - stąd moje pytania.
I may be broke, but I ain't broken (just twisted).

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #738 on: September 27, 2013, 12:20:34 pm »
No armor (Bluesuit): -50  - czy to znaczy, że jak jest "no armor' ale nie 'Bluesuit' to czy też dostaje się karę? Nie jest to zapisane w sposób jednoznaczny - stąd moje pytania.

Jest kara, no armor oznacza to, że nie masz ubranego pancerza, czyli domyślnie jest to bluesuit, również skiny.

paco

  • Posts: 250
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #739 on: September 27, 2013, 02:44:41 pm »
Znajdź jego enco...

To znaczy?
Laz po kwadracie az go nie znajdziesz albo wymuszaj wejscie w teren. Kiedys trafisz.
<wimp> crucify apaco and paco for telling you how to use a computer and get on irc
Quote from: Carl von Clausewitz
War is such a dangerous business that mistakes that come from kindness are the very worst.

gr4b4

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #740 on: September 27, 2013, 05:02:48 pm »
Potrzebuję pomocy dobrzy ludzie. Chcę kupić kopalnię, ale nie wiem u kogo, na wiki nie znalazłem takiej informacji.

Drugie pytanie:

Jeśli chce w kopalni używać sług, a sam nie chcę być slaverem, to mogę zrobić alta, zrobić go slaverem, kupić slave'a i przekazać drugiej postaci (właścicielowi kopalni)? Będzie wszystko działało jak trzeba?

@edit
nie będąc slaverem mogę kupić brahmina?
« Last Edit: September 27, 2013, 05:05:15 pm by gr4b4 »

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #741 on: September 27, 2013, 05:35:44 pm »
Tak farmerzy to łowcy niewolników xD

Możesz kupić na postaci slaver'a gdyż niema możliwości by jakaś inna postać widziała twoją prywatną kopalnie. Z tego co kojarze to można przekazać slejwy do osoby która nie jest slejwerem ale nie jestem pewien.

Każda chroniona publiczna kopalnia ma npc'a który sprzedaje prywatne kopalnie.

Brahmina możesz nawet złapać samemu nie będąc slaverem

gr4b4

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #742 on: September 27, 2013, 06:49:53 pm »
Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze ostatnie pytania :P

Kiedy niewolnik kopie, mogę się wylogować, czy muszę sterczeć w kopalni? Poza tym, on w ogóle nie chce kopać :P, wykopał 3 sztuki żelaza i przestał. Wyszedłem z nim z lokacji, wróciłem, znowu wykopał pare sztuk i przestał i tak sterczy dłuższy czas już. Zdarzyło mu się też zniknąć, dopiero wyjście na mape świata pomogło.

I jeszcze, czy to normalne że w mojej kopalni nie ma HQ minerals?

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #743 on: September 27, 2013, 06:53:01 pm »
Po prostu kopią na swoim dziwnym rytmie. Nie możesz się wylogowywać w tej samej lokacji co slave bo znikną (pokażą ci się na wm). Nie musisz patrzeć na nich warto od czasu do czasu odnowić im komendę bo czasem się blokują

Ogarynka

  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #744 on: September 27, 2013, 06:54:04 pm »
Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze ostatnie pytania :P

Kiedy niewolnik kopie, mogę się wylogować, czy muszę sterczeć w kopalni? Poza tym, on w ogóle nie chce kopać :P, wykopał 3 sztuki żelaza i przestał. Wyszedłem z nim z lokacji, wróciłem, znowu wykopał pare sztuk i przestał i tak sterczy dłuższy czas już. Zdarzyło mu się też zniknąć, dopiero wyjście na mape świata pomogło.

I jeszcze, czy to normalne że w mojej kopalni nie ma HQ minerals?

Możesz się wylogować, on będzie kopał tylko po prostu powoli, w 24 godziny wykopie jakieś 300 sztuk każdego surowca, czasem więcej.
Minerały respią się losowo, HQ zrespią się zapewne za jakiś czas.

Niwer

  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #745 on: September 27, 2013, 07:37:31 pm »
Podpowiedzcie mi proszę, co mam zrobić, żeby ukończyć questa investigate the red object.

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Investigate_the_red_object

chcę się wypisać z BOS, nie wiedziałem, że deklaracja wykonania jednej misji jest równoznaczna z przynależeniem do frakcji

byłem w Navarro dwa razy, ale samo wejście do lokacji nic nie daje. gadałem z dziadkiem, mam w opcji dialogowej, że za 500 caps "...zrobi dla mnie wyjątek...", czy jeśli mu zapłacę, będę mógł wejść na teren bazy i będzie to równoznaczne z wykonaniem questa?

a może jest inny sposób na opuszczenie szeregów Bractwa Stali?

z góry dziękuję za odpowiedź

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #746 on: September 27, 2013, 09:16:09 pm »
Tak to jest jak nie czyta się dialogów, tylko wszystko przeklikuje, a potem pisze się głupie pytania jak wykonać danego questa. Było wyraźnie mówione, że masz zbadać czerwony obiekt za siatką. Dodam, że widać go od razu w momencie, gdy wejdziesz na mapie świata do Navarro.

Shah Rukh Khan

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #747 on: September 28, 2013, 10:03:53 am »
 
a) jak zdobyć blueprint'y na .223 pistol? Wieść gminna niesie że z questa, jakiego?
b) czy unikaty są dziedziczne ? (bron wejściowa przekazuje swoje cechy dalej?) zakładam że tak bo .44 po dołożeniu magazynków zachowują swoje cechy ale nie wiem czy mechanika rozróżnia moda do broni a stworzenie nowej.
c) blueprint'y u handlarzy są losowane z pełnej puli uznając specyfikę konkretnego npca czy są pewne plany które znaleźć można tylko z dropa?

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #748 on: September 28, 2013, 10:08:30 am »
a) jak zdobyć blueprint'y na .223 pistol? Wieść gminna niesie że z questa, jakiego?

Jeśli dobrze kojarze to albo quest z boneyard albo z BH.

b) czy unikaty są dziedziczne ? (bron wejściowa przekazuje swoje cechy dalej?) zakładam że tak bo .44 po dołożeniu magazynków zachowują swoje cechy ale nie wiem czy mechanika rozróżnia moda do broni a stworzenie nowej.

Bonusy z kraftu z broni są dziedziczne ale z armorów już nie

c) blueprint'y u handlarzy są losowane z pełnej puli uznając specyfikę konkretnego npca czy są pewne plany które znaleźć można tylko z dropa?

EW sprzedaje EW blueprinty, BG sprzedaje BG blueprinty etc. Niema tylko z dropa

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #749 on: September 28, 2013, 06:28:40 pm »
Czy Living Anatomy i Fast Shot dają +5 DMG niezależnie od broni, i czy jest to DMG na jedną kulę w serii?