April 29, 2024, 04:48:26 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495495 times)

Jazonas

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #90 on: September 01, 2013, 02:49:40 pm »
Witam. Mam pytanie. Jak zdobyć drewno? Potrzebne mi jest do rozbudowy ognicha. :)

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #91 on: September 01, 2013, 03:04:22 pm »
Miałem ale przy sobie namiot i straciłem wszystko ... troche to durne jeśli w namiocie rzeczy będą bezpieczne ale musisz mieć go rozłożonego :) Więc po co go zwijać i nosić jak możesz zginąć i stracić wszystko . Inne pytanie , czy do mojego rozłożonego namiotu nikt nie ma dostępu ?
A po co nosić złożony namiot? Namiot rozkładasz i z niego korzystasz. Nikt nie ma dostępu chyba że go tam zaprowadzisz albo dasz mu (albo zabierze ci) mapę do niego. Było kilka postów wyżej.

Witam. Mam pytanie. Jak zdobyć drewno? Potrzebne mi jest do rozbudowy ognicha. :)
Musisz zrobić hatchet/primitive tool i poszukać drzewka które po najechaniu wyświetla rękę.

Taki pytanie, sugestia - czy nie byłoby lepiej gdyby przedmioty (w oknie FIX) były ułożone np alfabetycznie? Mając kilka profesji znalezienie tego co chcemy zrobić trochę zajmuje a tak byłoby chyba łatwiej znaleźć to czego się szuka.
Niestety faktem jest że w Fixboyu jest bałagan. Najlepiej byłoby go ulepszyć o różne opcje, niestety wymaga to przepisania go, a to raczej sprawa na przyszłość.
Jeśli chodzi o listę to jest z tym trochę zabawy - na razie nie mam na to czasu, ale możliwe że zajmę się tym za jakiś czas.

Evor

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #92 on: September 01, 2013, 03:36:30 pm »
A ja mam pytanie odnośnie książek. Zakupiłem książkę first aid i chciałbym ją użyć lecz po wciśnięciu łapki nic się nie dzieje. Przeciągnąłem nawet do ręki tą książkę i klikałem use. Nadal nic. Ktoś może mi pomóc ? W jaki sposób mogę tę książkę przeczytać ?

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #93 on: September 01, 2013, 03:39:46 pm »
Tylko książki do:
- Repair
- Science
- Outdoorsman
- Barter (nowa książka)
dodają skill pointy. To jest zamierzone. Książki do Small Guns i First Aid nie dodają skilla, trzeba je zwiększać normalnie nabijając levele.

Evor

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #94 on: September 01, 2013, 03:47:44 pm »
A mogę się spytać jaki cel ma sens istnienia książek do first aida skoro obecnie są one bezużyteczne ? Straciłem kapsle

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #95 on: September 01, 2013, 04:39:52 pm »
Pewnie crafting, chyba że zostało to zmienione...

Matatiahu

  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #96 on: September 01, 2013, 04:41:39 pm »
Witam. Dopiero zaczęliśmy grać z kumplem i jego postać pojawiła się w okolichach Hubu, a moja przy Gecko. Moje pytanie brzmi, czy da się zrobić coś, dzięki czemu będziemy mogli zacząć grę koło siebie?

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #97 on: September 01, 2013, 04:57:08 pm »
Po prostu przejdźcie w jedno miejsce np. NCR. Pierwszy spawn jest losowy.

Matatiahu

  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #98 on: September 01, 2013, 05:20:23 pm »
Tak czułem, ale myślałem, że może jest jakaś inna mozliwość. Niemniej jednak, dzięki ;)

Matatiahu

  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #99 on: September 01, 2013, 06:27:44 pm »
Mam kolejne zapytanie. W jaki sposób dodać kogoś do team'u?

RedneckRage

  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #100 on: September 01, 2013, 06:28:21 pm »
Czy ktoś jest w stanie dokładnie powiedzieć kiedy można strzelać do złodzieja? Rozumiem, że jak "zfailuje". Wyświetlany jest wtedy komunikat na czerwono? (xxxx is interested in your pockets czy coś w tym guście? A może xxxx failed to steal?) Rozumiem, że kiedy złodziejowi się powiedzie to nie wyświetlane jest NIC, przedmioty po prostu znikają z plecaka? Dociekam, ponieważ nie mam ochoty głupio zginąć w mieście jak już wiele osób miało przyjemność zakończyć żywot.

Czy jak nie trafię w złodzieja i owa kulka trafi w bogu ducha winnego przechodnia, strażnicy zaczną do mnie strzelać?

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #101 on: September 01, 2013, 06:33:03 pm »
Tak, chodzi o komunikat na czerwono który pojawia się gdy złodziej ma fail.

Jeśli walniesz burstem po innych graczach lub NPC to guardy Cię zabiją. Zatem najlepiej jest zabijać złodziei z celowanych single shotów.

Matatiahu

  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #102 on: September 01, 2013, 06:35:56 pm »
To inaczej. Czy istnieje w ogóle szansa posiadać przyjaciół w tej grze?

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #103 on: September 01, 2013, 06:42:14 pm »
Jasne. Ja grałem w jednym gangu przez 4 lata. Obecnie nie mam czasu, jak się uporam z najważniejszymi fixami, to też pogram jak zwykły gracz. Z perspektywy gracza łatwiej się widzi, co jest w grze nie tak.

Tu ogłoszenie jednego z gangów, które rekrutują:
http://forum.fonline-reloaded.net/index.php?topic=28.0

Dodam, że samemu w tej grze prędzej czy później dochodzi się do momentu, że już wszystko zostało zrobione. Jedyna opcja jaka pozostaje to dołączyć do gangu, spróbować zorganizowanego PvP, Town Control (zostanie włączone w piątek).

Polecam zobaczyć na Youtubie jak wyglądają największe bitwy w FOnline. Jedna z największych w historii 2238 to:

Niestety kiepska jakość, GM nagrywał to na drewnianym kompie. U każdego wyglądało to płynnie. Wrażenia - bezcenne :)

Dagon

  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #104 on: September 01, 2013, 06:43:38 pm »
Cześć, mam pytanie, czy przedmioty typu zbroje, broń itd. mają jakąś wartość u kupców? Za każdym razem, gdy próbuję coś sprzedać cena wynosi 0 (mam niski Barter, jeśli to ma wpływ).