April 29, 2024, 04:45:38 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495418 times)

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #60 on: September 01, 2013, 03:30:43 am »
Jakie jest "główne" miasto w grze, czyli te, gdzie przesiaduje większość graczy? I czy warto tam iść od razu na 1` levelu?

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #61 on: September 01, 2013, 06:33:33 am »
NCR lub HUB, podejrzewam że dużo graczy będzie siedziało na Barter Ground gdyż jest to lokacja No PvP

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #62 on: September 01, 2013, 07:54:03 am »
Gdzie znajduje się barter ground i czy jest to ta sama lokacja jak na TLA?

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #63 on: September 01, 2013, 07:56:00 am »
Gdzie znajduje się barter ground i czy jest to ta sama lokacja jak na TLA?

Explore the game

Sajuuk

  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #64 on: September 01, 2013, 08:43:08 am »
Namioty nadal znikają od nielogowania ? :)

Birkow

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #65 on: September 01, 2013, 08:47:01 am »
Jest jakiś sposób żeby ułatwić znajdywanie przedmiotów na ziemi? (np poprzez podświetlenie wszystkich przedmiotów w pobliży naszej postaci)

Pelny

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #66 on: September 01, 2013, 09:02:44 am »
postac pojawila mi się w okolicach hub mam 2 lvle i nie widze misji na namiot... jakies porady?

Vanadiss

  • Posts: 50
  • ポルカおるか?
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #67 on: September 01, 2013, 09:15:12 am »
Jedna misja na namiot jest w okolicach NCR, nieco ponad miastem. Droga jest dość bezpieczna.

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #68 on: September 01, 2013, 10:21:55 am »
Misja na namiot odblokowuje się po 2 poziomie, czasami trzeba wejsc i wyjsc z miasta.

jishnu

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #69 on: September 01, 2013, 10:24:32 am »
Jestem nowym graczem (grałem wcześniej tylko w f1 i f2) wobec czego mam parę pytań
O co chodzi z walką (real-time), czemu raz się włącza turowa a raz real-time mimo, że ustawiłem turową ?
W momencie włączenia walki real-time nie mogę za bardzo nic zrobić, są dziwne lagi, coś w rodzaju desynców(cofam się w czasie), dostaję obrażenia od kogoś kto jest daleko(a ma nóż) a wejście na exit grid nie działa jako ucieczka.
Czy da się odzyskać jakoś przedmioty które są na polach 'exit grid' (zginąłem tam w walce real-time) ?

Pozdrawiam :)

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #70 on: September 01, 2013, 10:48:27 am »
Jestem nowym graczem (grałem wcześniej tylko w f1 i f2) wobec czego mam parę pytań
O co chodzi z walką (real-time), czemu raz się włącza turowa a raz real-time mimo, że ustawiłem turową ?
W momencie włączenia walki real-time nie mogę za bardzo nic zrobić, są dziwne lagi, coś w rodzaju desynców(cofam się w czasie), dostaję obrażenia od kogoś kto jest daleko(a ma nóż) a wejście na exit grid nie działa jako ucieczka.
Czy da się odzyskać jakoś przedmioty które są na polach 'exit grid' (zginąłem tam w walce real-time) ?

Pozdrawiam :)


W konfiguratorze FOConfig w zakładce combat możesz ustawić jakie chcesz mieć tryby walki.

Both modes -2 tryby.
Real time - walka w czasie rzeczywistym.
Turn based - tury.

Jeśli trwa walka to nie można wyjść po za mapę, musisz poczekać aż zakończy się walka i wtedy wejść na exit grind. Przedmioty można uzyskać, ale w taki sposób, że ktoś rozpoczyna walkę, np. uderzy cię, ty szybko wchodzisz na exit grind i zbierasz itemki, aż nie zakończy się walka.

Jeśli chodzi o lagi, to serwer ma być zmieniony za kilka dni, ja na chwilę obecną jakoś lagów i tak nie mam. :P

jishnu

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #71 on: September 01, 2013, 10:57:46 am »
W opcjach mam ustawiony tylko tryb 'turn-based'
W lokacjach jak np "Military base' nagle zlatuje się banda psów a walka jest 'Real-time'
Ciężko mi ogarnąć ten tryb walki szczególnie, że mam lekkie lagi.

Wybaczcie jeszcze proste głupie pytania:
1. Które miejsca w miastach są bezpieczne (tzn nikt nie zabije albo jak zabije to ochrona miasta zareaguje) ?

2. Jak ochronić się przed kradzieżą ? (w 3 min gry zostałem okradziony :) )

3. Jak naprawia się przedmioty ?
« Last Edit: September 01, 2013, 11:20:02 am by jishnu »

RedneckRage

  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #72 on: September 01, 2013, 11:04:33 am »
Lepiej unikać walki w real time, też ostatnio mało się nie wyłożyłem jak mnie ścierwo okrążyło ;).

Mam dwa pytania:

1. Czy jest jakiś sposób na "przekazanie" namiotu swojej drugiej postaci? Obecna jest delikatnie mówiąc beznadziejna, ale już sobie sporo itemków wyfarmiłem i szkoda byłoby zaprzepaścić cały dzień crafcenia ;)

2. Czy ktoś ma problem z minimalizacją gry? Gram na fullscreenie (windowed nie działa, wywala jakieś errory) i kiedy chcę wrócić z pulpitu do gry jest to niewykonalne. "Przywołuje" tylko kawałek ramki ekranu i się zawiesza.

Vanadiss

  • Posts: 50
  • ポルカおるか?
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #73 on: September 01, 2013, 11:22:36 am »
@up
Mam podobny problem. Kilgore na IRC'u zalecił po prostu unikanie przejść do pulpitu/Granie w oknie na rozdziałce monitora. Problem pojawia się przy 1920x1080...

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #74 on: September 01, 2013, 11:27:08 am »
Lepiej unikać walki w real time, też ostatnio mało się nie wyłożyłem jak mnie ścierwo okrążyło ;).

Mam dwa pytania:

1. Czy jest jakiś sposób na "przekazanie" namiotu swojej drugiej postaci? Obecna jest delikatnie mówiąc beznadziejna, ale już sobie sporo itemków wyfarmiłem i szkoda byłoby zaprzepaścić cały dzień crafcenia ;)


Dorzuć 3 drewna do ogniska, będziesz miał CAMP FIRE - tam możesz utworzyć mapę do namiotu i dać ją 2 postaci.