April 27, 2024, 12:45:10 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495044 times)

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1365 on: February 12, 2015, 01:15:55 pm »


Jest gdzieś opis co konkretnie robią te elementy na mapie?

S (zielony) - blocker do obiektów typu scenery
SAI - "blocker" który ma drugorzędne znaczenie, z tego co pamiętam to wyświetla się w minimapce w pipboyu
S (biały) - scrollblocker, blokuje przewijanie mapy w grze, mapa musi zostać takimi ograniczona, scrollblockery powinny układać się prostokątnie aby nie było problemów z przewijaniem,
W (ciemny) - blocker do ścian, nie przepuszcza światła (fova), przydaje się często do łatania "dziurawych" blockerów w ścianach
W (jasny) - blocker do ścian przepuszczający światło i fova, nadaje się do wszelkiego typu okienek
T - trigger, obiekt do wywoływania określonych funkcji ze skryptów
ENT - entrance hex, domyślnie ENT z numerem 0 oznacza miejsce gdzie pojawia się gracz po wejściu na mapę, używany do przejść między mapami, nr-y dla spawnu samochodów itp. - w linku poniżej
EG - exit grid, po wejściu na niego postać ląduje na worldmapie lub innej mapce wchodzącej w skład lokacji,
żarówka - źródło oświetlenia
żarówka (przekreślona) - bloker oświetlenia
Pozostałe obiekty zostały utworzone na potrzeby 2238, shuffle jest do spawnu surowców (kopalnie, kwiaty w Klamath itp.), mob wave oznacza miejsca gdzie pojawiają się moby "predators" w encounterach, reszty nie kojarzę

Więcej:
http://forum.newfmc.pl/index.php?topic=47.0

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1366 on: February 12, 2015, 01:24:12 pm »
Będziesz kontynuaował poradnik o tworzeniu map?
I'm badass and I will kick your asses.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1367 on: February 12, 2015, 02:26:53 pm »
Czy będąc samotnym graczem można założyć bazę i przy okazji frakcję?
Jakie jest ryzyko, że ktoś napadnie na moją bazę?
Takie samo jak w przypadku namiotu/safe hous'a czy większe? Czym się różni w takim wypadku?
GUN FOR HIRE


Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1368 on: February 12, 2015, 09:20:15 pm »
Będziesz kontynuaował poradnik o tworzeniu map?
W nowym sezonie mapper będzie zintegrowany z klientem. Poradnik jest stary i trzeba go poprawić + rozszerzyć o nowe rzeczy. Na pewno się pojawi na tym forum w wersji polskiej i angielskiej, kiedy? Nie wiem.

Czy będąc samotnym graczem można założyć bazę i przy okazji frakcję?
Jakie jest ryzyko, że ktoś napadnie na moją bazę?
Takie samo jak w przypadku namiotu/safe hous'a czy większe? Czym się różni w takim wypadku?
1. Tak
2. Żadna - o ile go tam nie wprowadzisz sam, nie dodasz go do terminala, nie zgadnie hasła na Twoją postać.
3. Namiotu/safehouse też nie da się napaść jeśli ktoś Cię tam nie wprowadzi, albo nie przeczytasz mapy z jego lokalizacją.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1369 on: February 13, 2015, 12:18:41 pm »
O widzisz, dzięki Kilgore. Trochę mnie zmylił opis na wiki, że ktoś może nam baze napaść. No to wszystko jasne, baza jest nietykalna :)
Swoją drogą, jest jakiś sposób na odróżnienie jaskiń z encounterem w środku od pustych? Czy loteria, i trzeba się przebiegnąć, żeby się przekonać?

I pytanie dodatkowe, czy skill Traps będzie jakoś rozwijany? Np. dodacie możliwość rozbrojenia i zdobycia czasami bear traps i/lub ich crafting? Czy planujecie jakieś inne miny, bomby i pułapki? Szkoda, by było żeby traps było przydatne tylko dla min które z rzadka można znaleźć w Footlocker'ach.
« Last Edit: February 13, 2015, 12:20:22 pm by Mad Matt »
GUN FOR HIRE


Headhunter

  • Posts: 7
  • jak ja kozak
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1370 on: February 16, 2015, 09:07:41 am »
Czy od czasu startu serwera (rok 2013) był jakiś wipe? Dawno nie grałem więc pytam z ciekawości.

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1371 on: February 16, 2015, 10:05:19 am »
Nie było ale będzie niedługo. Czendżlog ponoć spisany jest już na 300 stronach i nadal rośnie, 1 dzień = 1 nowa strona.
I'm badass and I will kick your asses.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1372 on: March 04, 2015, 11:37:44 pm »
Hm, przewidujecie w planach wprowadzenie dungeonów i dłuższych misji w stylu karawan/prowadzenia braminów w trybie TB?
GUN FOR HIRE


Nuclearowy

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1373 on: March 19, 2015, 04:36:09 pm »
Może pytanie, nie na temat, ale warto spróbować :D
W jakim mieście zbiera się najwięcej graczy ? (Miasto chronione)

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1374 on: March 20, 2015, 05:59:27 am »
Na wejściu do Hub na ogół stoi sporo graczy, ale jednak ci są dobrzy do pogawędki albo jednorazowych akcji. Jak chcesz pograć bardziej hard to najlepiej składać ekipę lub dołączać do istniejącej poprzez forum.

Necromaniac

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1375 on: March 22, 2015, 07:22:50 pm »
Chciałem zrobić ten quest: http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Iguana_Pete%27s_Missing_Son ale prawdopodobnie wybrałem złą opcję dialogową i Iguana Pete nie chce ze mną rozmawiać, mimo że ma wykrzyknik nad głową. Przejdzie mu po jakimś czasie?
« Last Edit: March 22, 2015, 07:35:48 pm by Necromaniac »

Hoot

  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1376 on: March 22, 2015, 08:00:03 pm »
Z tego co mnie pamięć nie myli raczej nie  :D bo próbowałem zagadać do niego nawet po pewnym czasie ale też nie był zainteresowany

Necromaniac

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1377 on: March 23, 2015, 01:04:31 am »
Mam 5 Percepcji, z fajkami 6 lecz nie mogę zdobyć perków awareness i cautious nature. Czy z implantem będę mógł? Dlaczego wejście do baru w Broken Hills w którym można zdobyć perka Strong Back jest zablokowane przez jakichś podróżników ? Można ich tam bezkarnie zabić?

Vanadiss

  • Posts: 50
  • ポルカおるか?
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1378 on: March 23, 2015, 01:44:03 am »
1. Statystyki po narkotykach nie zmieniają ich wartości przy dobieraniu perków. 6 na start, Gain Perception [perk na 12lvl, możesz dodać sobie do czegoś +1 jeśli nie masz 10] czy[tak, implant to po prostu wieczyste +1, ale jest to dość drogie i wymaga jednak 30lvla] czy implant albo wcale.
2. Tego nie wiem akurat
3. Biorąc pod uwagę, że to Broken Hills, to może masz wyjaśnienie na drugie. Jak spróbujesz, to strażnicy Cię dziabną; Jak w pomieszczeniu jest jakiś członek gangu/strażnicy są ustawieni tak, by nie reagowali na zabójstwa, to ogólnie jesteś całkowicie na minus. A jak ktoś inny przejmie Broken Hills to możesz nawet nie przeżyć przy strażnikach.

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1379 on: March 23, 2015, 05:53:08 am »
Postaram się odpowiedzieć bardziej czytelnie:

1. Staty z dragów nie liczą się do perków. Jedynie staty bazowe+perki zwiększające stat+implant zzwiększający stat.

2. Traveller się zawiesił, bywa.

3. W miastach niestrzeżonych możesz strzelać do kogo chcesz. NPC w takich miastach są bardzo słabi.