April 27, 2024, 10:25:13 am
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495036 times)

badbutholy

  • Posts: 9
  • ...heaven knows we belong way down below...
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1320 on: October 21, 2014, 01:40:24 pm »
Przeczytaj FOnline wiki, wszystko tam jest ładnie napisane

I to jest najlepsza porada.

Ja gram dopiero 4 dzień, ale z pomocą WIKI dorobiłem się 2 namiotów, masy broni, amunicji i zasobów oraz szeregu support perków.
Jedynie zerkać do WIKI i gra staje się prosta...
Sygnaturę usuwam, gdyż - jak się okazało - dotyczy ona personalnego konfliktu między 2-3 graczami, który mnie osobiście nie interesuje.
Pozdrowienia dla panów I. i R. - dorosłość na Was czeka, tutaj wcale nie jest tak strasznie.

OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1321 on: October 26, 2014, 01:50:12 pm »
Ja nie znalazłem jednej rzeczy w wiki: czy można zgubić gracza, który za Tobą podąża? Jak sprawdzić czy ktoś za Tobą podąża? Czy można ustawić pułapkę na skrzynie tak że zadziała kiedy ktoś się będzie chciał włamać, a nie uaktywniała się kiedy ktoś korzysta z klucza czy szyfru(jest jest coś takiego jak zamek na szyfr w grze)?

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1322 on: October 26, 2014, 04:14:20 pm »
Ja nie znalazłem jednej rzeczy w wiki: czy można zgubić gracza, który za Tobą podąża?
Tak, przytrzymaj lewy przycisk myszy na jego imieniu i wybierz ikone wywalania z grupy(strałka i ludzik)
Jak sprawdzić czy ktoś za Tobą podąża?
Obejrzeć się za siebie :P
Na mapie świata będziesz widział jego imię w ramce po lewej stronie i dostaniesz komunikat że ktoś cię śledzi
Czy można ustawić pułapkę na skrzynie tak że zadziała kiedy ktoś się będzie chciał włamać, a nie uaktywniała się kiedy ktoś korzysta z klucza czy szyfru(jest jest coś takiego jak zamek na szyfr w grze)?
Niestety nie można tak zrobić. Nie ma jeszcze takich zamków.

Spiri

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1323 on: October 28, 2014, 10:32:19 pm »
Gdzie mogę zdobyć stal wysokiej jakości?
« Last Edit: October 28, 2014, 10:37:56 pm by Spiri »

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1324 on: October 29, 2014, 02:18:25 am »
Gdzie mogę zdobyć stal wysokiej jakości?
Możesz ją zrobić a Wysokiej jakości rudy żelaza, a ją zdobywasz w niestrzeżonych kopalniach(Gecko, Reding, Brocken Hills) lub z prywatnej kopalni którą możesz kupić za 100k w kazdej strzeżonej kopalni od jej naczelnika/zarządcy czy jak się tamten koleś zwie

ketyow

  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1325 on: October 30, 2014, 10:34:05 am »
Cześć wszystkim. Może głupie pytanie i odpowiedź na nie gdzieś padła, ale jakoś mnie google nie naprowadziło. Czasami mam tak, że nie włącza mi się tryb turowy - np. przy farmie z mrówkami Bubby walka zawsze toczy się w realtime (już nie mówiąc o tym, że nie da się wyjść z lokacji). To jest celowe? Czasami po prostu nie ma trybu turowego i już? Jeśli tak - od czego to zależy? Bo jest już człowiek po paru śmierciach ostrożny do granic możliwości, a i tak znowu traci cały główny sprzęt, z miną kompletnego zaskoczenia...

EDIT: Właśnie mnie jakiś typ posiekał laserem jak zbierałem złom, żeby się odkuć. Oczywiście tryb turowy się nie włączył. Da się coś z tym zrobić? Bo jak nie to ta gra nie ma dla mnie jednak sensu.
« Last Edit: October 30, 2014, 11:35:08 am by ketyow »

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1326 on: October 30, 2014, 01:32:56 pm »
W FOConfig.exe ustawiasz combat mode. W publicznych lokacjach jest tylko RT, ponieważ TB tam się nie sprawdzi - ostatnia z sugestii odnośnie walki, tak więc po ustawieniu w combat mode TB wszystkie encountery, lokacje questowe będą w tym trybie, analogicznie RT. Pamiętaj, że jak weźmiesz jakiś quest w trybie RT to nie można później zmienić trybu walki w lokacji.

ketyow

  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1327 on: October 30, 2014, 04:04:21 pm »
Cały czas mam ustawione TB i w opcjach gry i w config.exe, więc nie wiem co z tymi mrówkami, może taki quest. Natomiast jak gdzieś na mapie sobie kliknąłem eksplorację i gość mnie tam załatwił w trybie RT, to po prostu zakładam, że RT było, bo on sobie tak ustawił, a tam był wcześniej?

Druga rzecz - czemu nie można przekraczać fragmentów terenu przez zielone pola? Nie tylko w przypadku mrówek nie mogłem się wycofać, przed chwilą okazało się, że nie mogę też przejść do innych dzielnic w Hubie. To jakiś bug chyba? Ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

Edit: Po tym jak przed chwilą serwer padł i wstał na nowo mogę przez nie przechodzić.
« Last Edit: October 30, 2014, 04:29:28 pm by ketyow »

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1328 on: October 30, 2014, 09:00:04 pm »
Serwer działa bez przerwy od 37 dni, więc niemożliwe że padł przed chwilą..

ketyow

  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1329 on: October 31, 2014, 09:07:39 am »
Raz była sytuacja, że wyświetlił się komunikat w stylu "za 15 minut reset serwera" po czym przez jakiś czas nie mogłem wejść do gry i kilka razy mnie wyrzuciło, po czym też nie mogłem wejść do gry (brak odpowiedzi serwera), myślałem że to były jakieś wiadome przerwy. W każdym razie - to raczej nie po mojej stronie problem.

Dzięki za odpowiedzi.

Edit: Właśnie w tej chwili też otrzymuję komunikat "nie udało się połączyć z serwerem" i nie mogę wejść do gry.

BTW. Widziałem postacie z "(off)" przy nicku i tak mnie zastanawia - jak się wyloguję z gry w mieście to moja postać tam zostaje? Można ją np. okraść?
« Last Edit: October 31, 2014, 09:15:52 am by ketyow »

Hoot

  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1330 on: October 31, 2014, 10:14:03 am »
Tak można ją wtedy okraść, zabić etc. Postać wylogowuje się na dobre z gry dopiero po trzech minutach.

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1331 on: November 10, 2014, 02:27:21 pm »
Witam jakie dungeony lub lokacje warto odwiedzać by dobre fanty znajdywać?
czy mariposa to tylko taka lokacja do zwiedzania?

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1332 on: November 10, 2014, 02:55:48 pm »
Witam jakie dungeony lub lokacje warto odwiedzać by dobre fanty znajdywać?
czy mariposa to tylko taka lokacja do zwiedzania?
Tak, i do crafcenia.

Ares, glow i V15, a jak masz szczęście (nie chodzi o stats) to old military bunker

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1333 on: November 10, 2014, 03:07:02 pm »
w v15 i warehouse są slags kolesie i laski w metal armorach w v15 maja miniguny i ponad 500 hp w warehouse maja rożną broń z tego co zauważyłem nie można po nich itemow zbierać:(

a co do old military bunker można jakieś detale podać?

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1334 on: November 12, 2014, 07:32:49 pm »
w v15 i warehouse są slags kolesie i laski w metal armorach w v15 maja miniguny i ponad 500 hp w warehouse maja rożną broń z tego co zauważyłem nie można po nich itemow zbierać:(
Ale w warehouse jest magiczna skrzyka dropiąca różne dobra
a co do old military bunker można jakieś detale podać?
special encounter, znjadujesz zwłoki przy których są namiary na baze, baza jest widoczna 24h pozniej znika, w srodku jest kilka robotow (dosc silne, ale do pokonania) jeden boss, zawsze znajduje sie implant oraz mase stuffu, teoretycznie niektore rzeczy mozna zaleźć tylko tam