April 29, 2024, 04:43:25 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495341 times)

kranger

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1275 on: July 19, 2014, 06:44:47 am »
Dziękuje za odpowiedz!. Mam jeszcze pytanie dotyczące niewolników. Czy po zostawieniu ich w kopalni i wylogowaniu się(poza mapą kopalni) oni nadal zbierają resursy? Aktualnie mam 2 niewolników żeby złapać następnego potrzebuję więcej charyzmy ? Czy sztuczne jej zwiększenie pomoże?

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1276 on: July 19, 2014, 08:08:13 am »
Dalej pracują i możesz mieć max 2 niewolników.

Ziolkov

  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1277 on: August 24, 2014, 09:15:13 pm »
Cześć. Dorzucę porcję pytań od osoby jeszcze całkowicie zielonej :

Czy w najbliższym czasie planowany jest wipe? (Pytam ponieważ obecnie dopiero poznaję grę i zastanawiam się czy odkrywać świat czy też skupić się na tzw. "farmieniu" kapsli i blueprintów ? Czas na grę mam niestety bardzo ograniczony więc muszę to jakoś wypośrodkować :)

Czy wszystkie tzw. "Dungeony" czyli the Glow Area Rocket Silo, podziemia Reno etc itp. są RT ?


Czy BROF nadal łączy się z Fast Shot w przypadku EW i daje możliwośc obniżenia AP cost strzału z Laser Rifle do 1 AP (Pytam bo ostatnio zostałem powalony bodajże 4 albo 5 strzałami pod rząd w turze i zacząłem się zastanawiać co to był za Build :) ?

Czy są jakieś szczególne miejsca gdzie występują dzikie Brahminy czy też szansa na Encounter z nimi jest taka sama na każdym miejscu na mapie ?

Pozdrawiam

Ziolkov

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1278 on: August 24, 2014, 09:31:39 pm »
Cześć. Dorzucę porcję pytań od osoby jeszcze całkowicie zielonej :

Czy w najbliższym czasie planowany jest wipe? (Pytam ponieważ obecnie dopiero poznaję grę i zastanawiam się czy odkrywać świat czy też skupić się na tzw. "farmieniu" kapsli i blueprintów ? Czas na grę mam niestety bardzo ograniczony więc muszę to jakoś wypośrodkować :)
Podobno ma być jakoś niedługo, ale na dobrą sprawę nie wiadomo kiedy, no może prócz tego że jak bedzie wszystko gotowe.
Czy wszystkie tzw. "Dungeony" czyli the Glow Area Rocket Silo, podziemia Reno etc itp. są RT ?
Tak z jednym wyjątkiem, Old Military Base jest w takim trybie w jakim postać która ten dungeon znalazła. To jest specjalny encounter z całkiem fajnym dungeonkiem widocznym tylko dla znalazcy przez 24 godziny.
Loot też jest fajny(implant, topowy sprzęt)
Czy BROF nadal łączy się z Fast Shot w przypadku EW i daje możliwośc obniżenia AP cost strzału z Laser Rifle do 1 AP (Pytam bo ostatnio zostałem powalony bodajże 4 albo 5 strzałami pod rząd w turze i zacząłem się zastanawiać co to był za Build :) ?
Tak, BRoF, fast shot i broń -1ap i walisz za 1 AP, nawet do 16 strzałów na runde :)
Czy są jakieś szczególne miejsca gdzie występują dzikie Brahminy czy też szansa na Encounter z nimi jest taka sama na każdym miejscu na mapie ?

Pozdrawiam

Ziolkov

Nie, braminy można spotkać tylko w okreslonych zonach choć jest ich sporo, najwięcej jest koło hub, modoc i niedaleko SF, jeżeli dobrze pamiętam

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1279 on: August 25, 2014, 06:38:41 pm »
Nikt nie wie kiedy będzie wipe, choć z tego co podał Kilgore to data resetu zostanie podana z bodajże 2 tygodniowym wyprzedzeniem i chyba jeszcze będzie jakaś sesja testowa, czy coś w tym stylu. Tak więc myślę, że spokojnie możesz grać i poznać bardziej grę, bo póki co nikt nic nie mówi i jest cicho od dobrych kilku tygodni, na nawet bym powiedział, że miesięcy. :P

Poczytaj sobie ten temat.

Ziolkov

  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1280 on: August 25, 2014, 08:19:11 pm »
Cześć,
bardzo  dziękuję  za obie odpowiedzi. Teraz mam pełną jasność sytuacji .
postanowiłem zamiast kolekcjonowania blueprintów i grindowania  kapsli trochę popodróżować w poszukiwaniu questów i posprawdzać sobie buildy i bronie które mi odpowiadają  :)

Pozdrawiam

Pandemon

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1281 on: August 27, 2014, 12:59:50 pm »
Jest tu jakaś polska ekipa do której mógłby dołączyć weteran z 2238?
Szczerze przyznam, że póki co kompletnie nie ogarniam tych wszystkich nowości jakie wnosi Reloaded, ale gdybym miał możliwość pograć z jakimiś wyjadaczami, to myślę że szybko wróciłbym do formy w jakiej byłem grając w 2238.

Od razu dodam że nie pytam o pojedynczych graczy do gry we dwójkę czy trójkę, ale raczej o jakiś gang który - być może - ma w sobie ludzi którzy jeszcze mnie pamiętają i byliby na tyle dobrzy by mnie przygarnąć.

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1282 on: August 31, 2014, 08:37:23 am »
Mam takie pytanie lokacja barter grounds czy w niej kupuje ie sprzedawców i dając im sprzęt inni gracze od nich kupują jak w fonline2 ? jeśli tak to gdzie ich wynająć
czy raczej to polega na tym iż stajemy przy stole i czekamy aż ktoś przyjdzie do nas na zakupy??

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1283 on: August 31, 2014, 09:06:12 am »
Jest to lokacja w której wyłączone jest PvP, steal przez co można spokojnie dokonywać transakcji między graczami. Niestety sprzedawców nie da się kupić, ponieważ nie ma takiej opcji, ale kto wie być może wipe przyniesie taką nowość. :P

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1284 on: August 31, 2014, 09:54:36 am »
Ok dziękuje.
Jeszcze jedno pytanie
czy jedyne dungeony to:
-voult 15
-tankowiec w san fran
-sierra
-glow
-rocket silo?

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1285 on: August 31, 2014, 10:29:30 am »
Ares rocket silo, V15, Glow oraz Warehouse, New Reno - tutaj są skrzynki, w których respi się losowo sprzęt co 10-50 minut. W SF nie ma dungeona.

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1286 on: August 31, 2014, 10:43:15 am »
ok dzięki za odpowiedz:)

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1287 on: September 01, 2014, 07:17:41 am »
mam nie typowy problem po dojechaniu samochodem lub motorem gdzie kol wiek na mapie i odejściu od niego po kilku chwilach pojazd znika w lokacji nie ma npcow ani graczy nie wiem o jest tego powodem morze to jakiś bug...

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1288 on: September 01, 2014, 08:07:48 am »
mam nie typowy problem po dojechaniu samochodem lub motorem gdzie kol wiek na mapie i odejściu od niego po kilku chwilach pojazd znika w lokacji nie ma npcow ani graczy nie wiem o jest tego powodem morze to jakiś bug...

Wciśnij "W" - pojawią się linie, które oznaczają zasięg widzenia twojej postaci. Podejrzewam, że jeśli się od niej oddalasz to znika Ci z pola widzenia.

Inna możliwość, to że auto zostało skradzione przez innego gracza który wpadł do twojej lokacji.


Jeśli chodzi o dungeony to proponuję Ci zrobić qust w katedrze oraz w punkcie replikacji koło SF.

Cerber nie wspomniał też o Secial Encounterze, starej opuszczonej bazie militarnej. Kto wie, jeśli będziesz miał odrobinę szczęści może ją odnajdziesz.

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1289 on: September 01, 2014, 10:12:55 pm »
 starej opuszczonej bazie militarnej? a  co to?
i gdzie można kopic książki first aid?