April 29, 2024, 04:51:51 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495606 times)

Bacia

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1260 on: July 10, 2014, 09:22:26 am »
Co do bazy dzięki za pomoc. Chyba musiałem tylko odczekać trochę po odejściu z vault City ;)

Bacia

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1261 on: July 12, 2014, 05:14:27 pm »
Mam kolejne pytanie. Tym razem odnośnie pp. Pozbierałem paru niewolników i mi przekroczyło maksymalną ilość 180/125. I tu mam pytanie. W walce zginął mi jeden z niewolników. A po dniu nieobecności zginęła mi reszta niewolników. Możliwe że ktoś wytłukł ich, albo może uciekli. Zostawiłem ich w kopalni, dostępnej dla każdego. Mniejsza o to. Chodzi mi raczej o te punkty. Czy po śmierci powinny się resetować ? Znaczy się czy nie powinny spaść jak zginęli ? Czy może są jedno razowo wykorzystywane.

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1262 on: July 12, 2014, 05:56:03 pm »
Mam kolejne pytanie. Tym razem odnośnie pp. Pozbierałem paru niewolników i mi przekroczyło maksymalną ilość 180/125. I tu mam pytanie. W walce zginął mi jeden z niewolników. A po dniu nieobecności zginęła mi reszta niewolników. Możliwe że ktoś wytłukł ich, albo może uciekli. Zostawiłem ich w kopalni, dostępnej dla każdego. Mniejsza o to. Chodzi mi raczej o te punkty. Czy po śmierci powinny się resetować ? Znaczy się czy nie powinny spaść jak zginęli ? Czy może są jedno razowo wykorzystywane.
Jeśli zostawiłeś ich w publicznej kopalni to raczej ktoś ich wytłukł.
Slavy nie zabierają pp(podobnie jak braminy). pp są potrzebne by mieć psy, companionów i merców.
Przy śmierci merców i psów pp zostaje zwolnione, przy śmierci companionów zwykle nie bo się respią gdzieś jeśli mają gdzie.
To że nadal masz zajęte pp znaczy tylko tyle że twoi folowersi gdzieś żyją.

Druga sprawa to jak zrobiłeś że masz 180/125pp? Rozumiem mentaty+piwo+zbroja+okulary/hełm od HPA dają +5 CHa czyli +50 pp, skąd te dodatkowe 5 nadwyżki?


Bacia

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1263 on: July 12, 2014, 06:34:43 pm »
W tym problem że niczego nie zażywałem żeby zwiększyć pp. Mając companiona ruszyłem na łowy mając 100/125. Może problem polega na tym że łapałem ghouli, a dokładniej Scavengers'ów. I tak w sumie dla testu zebrałem 5. I wskaźnik skoczył na 180/125. Jeden zginął mi w walce na 100% . Reszta mi gdzieś zaginęła, jeszcze pojeżdżę po namiotach, może gdzieś się tam pochowali. Ale na pewno nie ma ich w kopalni. Zawsze gdy opuszczałem kopalnie był komunikat you left you follower behind, czy coś w tym stylu. W tym czasie jeździłem expić. Po godzince powrót, regroup i do bazy, ale że miałem nawał roboty nie bylo rady i dzień przerwy od gry.

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1264 on: July 12, 2014, 06:50:05 pm »
W tym problem że niczego nie zażywałem żeby zwiększyć pp. Mając companiona ruszyłem na łowy mając 100/125. Może problem polega na tym że łapałem ghouli, a dokładniej Scavengers'ów. I tak w sumie dla testu zebrałem 5. I wskaźnik skoczył na 180/125. Jeden zginął mi w walce na 100% . Reszta mi gdzieś zaginęła, jeszcze pojeżdżę po namiotach, może gdzieś się tam pochowali. Ale na pewno nie ma ich w kopalni. Zawsze gdy opuszczałem kopalnie był komunikat you left you follower behind, czy coś w tym stylu. W tym czasie jeździłem expić. Po godzince powrót, regroup i do bazy, ale że miałem nawał roboty nie bylo rady i dzień przerwy od gry.

Jeśli zostawiłeś ich w publicznej kopalni to ktoś ich musiał rozwalić, co jest dosyc częstą praktyką pozyskiwania szybko sporych ilości surowca.
Albo czegoś nam nie piszesz albo znalazłeś jakiegoś buga, bo łąpiąc slavów nie zużywasz pp, a followersów zużywających pp nie możesz przygarnąć jeśli w danym momencie nie masz wystarczająco dużo wolnych pp.

Bacia

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1265 on: July 12, 2014, 07:16:08 pm »
W sumie przejrzałem namioty i znalazłem tylko compana i inżyniera. Czy inżynier też pobiera punkty pp ?  Może to dlatego że stoi sobie w safehouse, a wcześniej nie sprawdzałem czy pobrał on punkty. Innych followersów nie posiadam.

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1266 on: July 12, 2014, 07:36:30 pm »
W sumie przejrzałem namioty i znalazłem tylko compana i inżyniera. Czy inżynier też pobiera punkty pp ?  Może to dlatego że stoi sobie w safehouse, a wcześniej nie sprawdzałem czy pobrał on punkty. Innych followersów nie posiadam.
Inżynier?
Nie ma mnie w grze 2 tygodnie a widzę jakies nowe rzeczy :)
Chyba że mówisz o najemniku (eng. mercenary/merc), oni zabierają pp. Ale z tego co wiem to nie można ich kupić jeśli się nie ma wystarczająco pp.
Tutaj masz wszystko opisane.
« Last Edit: July 12, 2014, 07:39:07 pm by Corax »

Bacia

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1267 on: July 12, 2014, 08:05:45 pm »
Chodziło mi o gościa w czerwonej koszulce co stawia ci bazę. :) Constructor. A Wiki przeglądałem i nic wzmianek nie znalazłem. Albo słabo czytam :|. Dlatego postanowiłem dopytać sie reszty graczy.

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1268 on: July 12, 2014, 08:39:26 pm »
Chodziło mi o gościa w czerwonej koszulce co stawia ci bazę. :) Constructor. A Wiki przeglądałem i nic wzmianek nie znalazłem. Albo słabo czytam :|. Dlatego postanowiłem dopytać sie reszty graczy.
on też nie zabiera pp

Bacia

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1269 on: July 12, 2014, 09:09:03 pm »
No to nie mam pojęcia :|.

Bacia

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1270 on: July 16, 2014, 01:58:58 pm »
Punkty wróciły do normy, oddałem tylko compana i odebrałem z powrotem. Dziwny bug, ale tak udało mi się przywrócić punkty do normy.

kranger

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1271 on: July 18, 2014, 02:34:20 pm »
Witajcie
Jako nowy chciałbym Was prosić o pomoc. Przeszukałem trochę internetów ale nie mogę znaleźć informacji. Czy ktoś może wrzucić screena z właściwościami HPA i PA które można kupić/znaleźć na naszym serwie?
Pozdrawiam
« Last Edit: July 18, 2014, 02:36:11 pm by kranger »

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1272 on: July 18, 2014, 02:44:39 pm »
Witajcie
Jako nowy chciałbym Was prosić o pomoc. Przeszukałem trochę internetów ale nie mogę znaleźć informacji. Czy ktoś może wrzucić screena z właściwościami HPA i PA które można kupić/znaleźć na naszym serwie?
Pozdrawiam

To coś słabo internety przeszukiwał, skoro nie znalazłeś najbardziej oczywistego miejsca: Wiki :)
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Category:Armors

kranger

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1273 on: July 18, 2014, 04:03:38 pm »
Wybacz, zaglądałem na wiki w sumie to ciągle tam zaglądam. Niestety znalazłem jeszcze jakieś inne informacje że dodaje str tak jak w normalnej grze, że ma jakieś mody itd i trochę się pogubiłem. Przepraszam jeszcze raz ;-(

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1274 on: July 18, 2014, 04:24:23 pm »
Wybacz, zaglądałem na wiki w sumie to ciągle tam zaglądam. Niestety znalazłem jeszcze jakieś inne informacje że dodaje str tak jak w normalnej grze, że ma jakieś mody itd i trochę się pogubiłem. Przepraszam jeszcze raz ;-(

Nie ma co przepraszać, zdarza się.
Tak zbroja dodaje +3 do siły zarówno PA jak i HPA, a hełm od HPA daje +1 do CHA