April 29, 2024, 04:41:57 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495286 times)

szczepX

  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1215 on: April 29, 2014, 06:51:21 am »
Postawiłem przy kopalni ale biorąc small frame mam mały udzwig. Czy w związku z tym jest sens zrobić typowego tragarza? Służyłby tylko do wypadów do kopalni i na . Jeśli tak poproszę na szybko jakiś build bo w online jestem leszczem.

I druga kwestia. Czy altem mogę mieć dostęp do namiotu i sprzętu głównej postaci bo nie wiem czy dobrze rozumiem? Trzeba zrobić mapę do namiotu i gdzieś ją ukryć. Później altem zabrać mapę ze schowka i odczytać. Jeżeli dobrze rozumiem to takim sposobem można mieć dostęp do większej liczby namiotów :)

Darksider

  • Supporter
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1216 on: April 29, 2014, 07:21:39 am »
Możesz zrobić tragarza handlarza. Weż 10 siły, 10 inta, trochę CHA i traita educated. Wbij kilka % barter i outdorsman - będzie idealny do kopania i handlowania.

Mapę robisz wrzucając do ogniska 3x wood. Trzeba ją jakoś przekazać na drugą postać ale uważaj by nikt Ci jej nie zwinął. Już raz widziałem jak typek przerzucał mapę w hinkley (zwinąłem mu ale oddałem :P). Mi też raz zwinęli podczas przekazywania w HUBie i musiałem na stresie robić przeprowadzkę - nie fajna sprawa.

duh7

  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1217 on: April 29, 2014, 07:50:42 am »
Dlaczego społeczność jest tak toksyczna na północy i ogólnie w grze? Co ide sobie farmić czy expić to zawsze jakiś wysoki lvl przychodzi i zabija mnie. Zniechęciłem się do tej gry.

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1218 on: April 29, 2014, 08:09:24 am »
Dlaczego społeczność jest tak toksyczna na północy i ogólnie w grze? Co ide sobie farmić czy expić to zawsze jakiś wysoki lvl przychodzi i zabija mnie. Zniechęciłem się do tej gry.

Wasteland is harsh.
Widocznie wybierasz słabe miejsca do farmienia.:)
Ogólnie to do śmierci trzeba się przyzwyczaić i nie przejmować.
A północne miasta są często strefą wojny więc się nie dziw że możesz tam zostać ściągnięty na sam widok.

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1219 on: April 29, 2014, 08:29:49 am »
Dlaczego społeczność jest tak toksyczna na północy i ogólnie w grze? Co ide sobie farmić czy expić to zawsze jakiś wysoki lvl przychodzi i zabija mnie. Zniechęciłem się do tej gry.

Od prawie 5 lat, no może więcej, jeśli licząc open beta test 2 i wcześniejsze. ;) Praktycznie każdy serwer, projekt spod znaku FOnline jest nastawiony na PvP i tam, gdzie jest możliwość zabicia kogoś, to zazwyczaj się to robi. Po co? Być może dla sprzętu, satysfakcji, czy z tak jakby tradycji. Odkąd pamiętam, od zawsze gdy spotykasz kogoś na pustkowiach masz 2 możliwości: spieprzasz w przeciwną stronę, bądź strzelasz - no chyba, że jakimś cudem trafisz na kogoś kto najpierw pyta, a później strzela. :P

Mogę ci poradzić tyle, że każdy kto zaczynał swoją przygodę z FOnline, czy wcześniej z 2238, czy teraz Reloaded, przechodził praktycznie to samo. Początki dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z grą full loot, mogą być trudne i strata sprzętu bardzo może zniechęcić, jednak jeśli pograsz więcej to nabierzesz trochę wiedzy na temat gry. ;) Później gra się zupełnie inaczej i można całkiem nieźle się bawić. W końcu niektórzy z nas zawsze chcieli zagrać w klasycznego Fallouta po sieci (ja bardzo). :) Prawde mówiąc ta gra jest dosyć prosta, sprzęt można zdobyć szybko, expi się przyjemnie i można to robić na kilka sposób - jak masz prywatne kopalnie i tone surowców to nie musisz odchodzić od workbencha, w kluczowy 24 lvl wbijesz w kilkanaście minut, być może szybciej.

Zanim zapomnę, pamiętaj, że miasta północy przeznaczone są pod PvP/TC, więc jeśli chcesz pozwiedzać okolice to bądź gotowy na walkę, nic na to nie poradzisz, tak już jest od zawsze.

To tyle ode mnie, jak masz więcej pytań to wal śmiało,w sumie mógłbym podrzucić jakimś sprzętem, bo i tak nie gram od ~grudnia/stycznia, z braku ekipy do gry. :P

duh7

  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1220 on: April 29, 2014, 08:54:45 am »
W jaki sposób ty wbijasz 24 w kilka minut skoro ja wbijałem 6ty na stworach i questach parę godzin?

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1221 on: April 29, 2014, 09:27:32 am »
W jaki sposób ty wbijasz 24 w kilka minut skoro ja wbijałem 6ty na stworach i questach parę godzin?

Crafting.
Dla ludzi mniej zamożnych Extendet battery od 1 do 2 h i masz pszeszło 24 lvl.
Power Servos 30 do 45 minut.
Oba przy założeniu że nie boisz się latać do adv workbench

A jak nie liczysz się z surowcem to Floor Safe. Dosłownie kilkanaście minut i nie trzeba nawet safe housa/bazy opuszczać:)

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1222 on: April 29, 2014, 09:34:36 am »
W jaki sposób ty wbijasz 24 w kilka minut skoro ja wbijałem 6ty na stworach i questach parę godzin?

No to własnie ci tłumaczę, pograsz więcej to dowiesz się więcej. Zresztą napisałem ci o prywatnych kopalniach, z których możesz mieć tysiące surowców. Już samo przerabianie mineral/hq mineral i iron ore/hq iron ore daje exp, co dopiero inne rzeczy. :P

Oba przy założeniu że nie boisz się latać do adv workbench

Zawsze można jeszcze zrobić questy u gun runners dla reputacji i tam latać do adv workbencha. :P

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1223 on: April 29, 2014, 10:46:55 am »
Zawsze można jeszcze zrobić questy u gun runners dla reputacji i tam latać do adv workbencha. :P

No tak, ale na to potrzeba kilku godzin(kilkugodzinny cooldown między kolejnymi questami)

szczepX

  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1224 on: April 29, 2014, 11:58:19 am »
Mam jeszcze pytanie odnośnie systemu rozgrywania bitew.
Jestem zwolennikiem gier opartych na turach i w Fallout właśnie to lubiłem. Tutaj jest do wyboru real-time co jak zdążyłem zauważyć zupełnie mi nie leży. Co w przypadku kiedy ja chcę walczyć turowo a przeciwnik RT?
Jest też w opcjach typ rozgrywki mieszany i nie wiem jak do końca działa. Czasem przy randomach mam do wyboru sposób rozgrywki a innym razem nie. Wtedy najczęściej muszę uciekać przed zgrają mobów.

BB.

  • Posts: 299
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1225 on: April 29, 2014, 12:11:38 pm »
@szczepX
Ustaw sobie w opcjach turn-based jako domyślny. Wtedy wszystkie twoje wymuszone encountery będą w turówce.
Kiedy wpadasz na czyjś encounter musisz się dostosować do przeciwnika (jeśli on gra w real-timie to turówka ci się nie włączy i odwrotnie).

kudlaty

  • Supporter
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1226 on: April 29, 2014, 05:39:20 pm »
Masz możliwość zmiany trybu rozgrywki z poziomu gry, w czacie wpisujesz ~combatmode tb żeby wymuszone enco było zawsze w turach a ~combatmode rt żeby było w czasie rzeczywistym.
Shake ya ass
watch ya self
Shake ya ass
Show me what you workin with

duh7

  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1227 on: April 30, 2014, 08:27:10 am »
Czy ostatni perk muszę wybrać na 24-26 lvl bo przepadnie czy mogę go pozostawić i wybrać na tym przykładowo 50 lvl?

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1228 on: April 30, 2014, 09:32:27 am »
najpóźniej na 29 lvlu

Dziadzio

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1229 on: May 09, 2014, 10:38:56 am »
Panowie a wytłumaczyłby mi ktoś czy są książki żeby podnieść energy weapons? a jeżeli nie (bo tak wynika z wiki) to ile postać z inteligencją 3 może osiągnąc w energy weapons? (bo nie wiem jakie są potem przeliczniki i jestem ciekaw poprostu gdybym ładował skill pointsy tylko w energy weapons to ile mogę osiągnąć