April 29, 2024, 04:51:30 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495593 times)

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1200 on: April 15, 2014, 02:19:41 pm »
Bonusy są losowe. Ale milej jest mieć 5 bonów niż jeden :)

Eee tam. Lepiej jest mieć 1 bonus który się chce niż 5 których niepotrzeba.

Darksider

  • Supporter
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1201 on: April 16, 2014, 03:05:23 pm »
Bonusy są losowe. Ale milej jest mieć 5 bonów niż jeden :)

Eee tam. Lepiej jest mieć 1 bonus który się chce niż 5 których niepotrzeba.

Czepiasz się. Mając 5 większa szansa że trafisz ten który akurat chcesz + inne także przydatne,

Latino

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1202 on: April 18, 2014, 12:56:01 pm »
Witam!

Czy ktoś byłby w stanie mi powiedzieć dlaczego jak chcę wymienić się towarami z jakimś sprzedawcą, to wartość moich towarów wynosi 0 ???

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1203 on: April 18, 2014, 01:06:44 pm »
Eh, to chyba trzeba by było umiescić gdzieś w widocznym miejscu, bo nie jesteś pierwszym człowiekiem który o to pyta:)

Sprzedawcy kupują tylko określone towary. Jeden kupuje tylko shitowe bronie, inny armory, jeszcze inni drugi.
Zapoznaj się z tą tabelką:
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Merchants

Niestety ona nie jest zbyd dokładna, bo na przykład Ralph kupuje tylko HQ stuff, sniperke i pancora kupi ale combat shotguna już nie, itd.

Latino

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1204 on: April 18, 2014, 01:12:56 pm »
Spoko. Dobrze wiedzieć jak tu funkcjonuje barter ;) Dzięki :)

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1205 on: April 18, 2014, 01:20:28 pm »
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Merchants

Niestety ona nie jest zbyd dokładna, bo na przykład Ralph kupuje tylko HQ stuff, sniperke i pancora kupi ale combat shotguna już nie, itd.
Buster też niby bierze wszystkie rodzaje broni, ale za M60 czy Flamera nie da ani kapsla.

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1206 on: April 18, 2014, 01:23:13 pm »
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Merchants

Niestety ona nie jest zbyd dokładna, bo na przykład Ralph kupuje tylko HQ stuff, sniperke i pancora kupi ale combat shotguna już nie, itd.
Buster też niby bierze wszystkie rodzaje broni, ale za M60 czy Flamera nie da ani kapsla.

No tak, bo wszystkie te kategorie są jeszcze na dwie/trzy podkategorie podzielone.
Najlepszy to i tak jest koleś spzedający iguany w NRC. Teraz ma chyba z 5mil capli w inventarzu, bo kupuje tylko samorodki.
« Last Edit: April 18, 2014, 01:25:44 pm by Corax »

Dziadzio

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1207 on: April 24, 2014, 11:20:44 pm »
Panowie a mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy jest sens używać sniper rifle? bo dużo łatwiej jest chyba wycraftować XL70E3?

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1208 on: April 25, 2014, 06:50:37 am »
Jeśli chcesz walić z dystansu celowane strzały to tylko snajperka.

a co do craftu to nie powiedziałbym że jest tak dużo trudniej, a wręcz przeciwnie:) xl wymaga więcej surowców i toola:)

xl jest dobry na srednim, krótkim dystansie. na dalekich nie wyrabia ze względu na duże kary za zasięg co u snajperki jest niwelowane perkiem

BurstDeath

  • Posts: 68
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1209 on: April 25, 2014, 10:23:56 am »
Jeśli chcesz walić z dystansu celowane strzały to tylko snajperka.

a co do craftu to nie powiedziałbym że jest tak dużo trudniej, a wręcz przeciwnie:) xl wymaga więcej surowców i toola:)

xl jest dobry na srednim, krótkim dystansie. na dalekich nie wyrabia ze względu na duże kary za zasięg co u snajperki jest niwelowane perkiem
Panowie a mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy jest sens używać sniper rifle? bo dużo łatwiej jest chyba wycraftować XL70E3?
Corax chyba ci wszystko objaśnił z mojej strony mogę dodać tylko tyle żę jeżeli będziesz strzelał do tanka z bonehead'em i perkiem Man of Stell to ch.... nie opłaca się, lepiej uciekać teraz to tak naprawdę liczy się sniper EW z laser riflem bądź plasmą ale jak ktoś ma tesle to ch... też się nie opłaca, na twoim miejscu zrobiłbym full tanka i olał snajpera ALE to tylko moja  prywatna opinia i każdy ma swój styl gry
PS: mam snajpera w swojej kolekcji altów i sprawa wygląda mniej więcej tak jak wyżej, jedynie mam tą postacią jakiekolwiek szanse z innym snajperem o ile strzelę pierwszy i padnie dobry roll no i z postaciami nie tankowymi a jest ich nie wiele na serwerze....

szczepX

  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1210 on: April 28, 2014, 06:47:27 am »
Jestem trochę zeźlony i zniechęcony. Ledwo co udało mi się zakupić pierwszą spluwę i nóż, armora otrzymałem od jakiegoś dobrego człowieka. Lvl 2 wbiłem na gó...nie i wodzie :) Wybrałem się w podróż, trafiłem na geckosy. Został mi ostatni do położenia kiedy wywaliło mnie z gry. Nie wiem czy mój net szwankował czy gra. Wywaliło mnie a po ponownym zalogowaniu obudziłem się w jakichś namiotach na przedmieściu bez itemów więc pewnie gecko mnie w końcu ubił. Na miejsce śmierci nie da się wrócić więc zostałem bez wyposażenia.
Moje pytanie grzmi - sprzęt pewnie muszę od nowa pozbierać ale czy przy każdej śmierci jest tak samo że budzę się w jakichś fawelach goły?

Ponadto czy można jakoś szybciej zarobić kasiorę albo zorganizować sprzęt. Nie chce mi się spędzać wieczoru na szuflowanie gów...a czy roznoszeniu wody.

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1211 on: April 28, 2014, 08:17:11 am »
Serio, przenosisz braminowe placki? :D Mogę ci doradzić, że jednym z najlepszych sposobów zarabia dla początkujących jest craft podstawowego wyposażenia, ammo i jakieś pukawki. Przede wszystkim załatw sobie namiot, najlepiej w pobliżu kopalni (oczywiście ulepsz ognisko, abyś mógł przerabiać minerały i iron ore na mp, alloys, gunpowder etc). Potem z przerobionymi materiałami biegasz do najbliższego workbencha i crafcisz ammo, które starasz się sprzedać za kase u handlarzy. Jak uzbierasz 10k, to kupujesz sobie miejsce do budowy bazy. :)

Po wybudowaniu bazy będziesz miał w niej workbench, więc z craft będzie łatwiejszy. Oprócz tego wszystkiego warto wykupić sobie wszelkie profesje jak i blueprinty do lepszego sprzętu. Jak będziesz wytwarzał lepszy sprzęt, to wtedy zbierz kase na prywatną kopalnię, przy okazji załatw niewolników do niej, aby kopali. ;)

Nie wiem jaką masz postać, ale warto na początku mieć kogoś od craftu, handlu, transportera itd. Dopiero później, jak już będziesz miał zaplecze to wtedy zajmij się tworzeniem jakiegoś wojownika. :P Najlepiej chyba tanka pod bg, choć tutaj poazukaj sobie buildów na forum.

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1212 on: April 28, 2014, 08:22:34 am »
Tak, po każdej śmierci tracisz ekwipunek i budzisz się na którymś z resp zonów.

Jak jesteś już na drugim poziomie to możesz zrobić quest którego nagrodą jest tent.
W tencie możesz trzymać rzeczy bezpiecznie, bo nikt tak się nie dostanie(chyba że go sam wprowadzisz)
Kase trzymaj w banku to też ci nikt nie zkroi.

Sposobów na zarobienie kasy jest sporo:http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Jobs
Zawsze możesz handlować z NPC ostatnio często mają kase. Większość ludzi crafci sprzęt z surowców tylko po to by go sprzedać. Rozeznaj się tylko który kupi twój sprzęt bo żaden nie kupuje wszystkiego.

Ale najlepszym jest chyba handel z graczami. Zerknij tutaj. Zobacz co inni kupują i ile płacą. Tylko nie zapomnij zwracać uwagi na daty.


Serio, przenosisz braminowe placki? :D Mogę ci doradzić, że jednym z najlepszych sposobów zarabia dla początkujących jest craft podstawowego wyposażenia, ammo i jakieś pukawki. Przede wszystkim załatw sobie namiot, najlepiej w pobliżu kopalni (oczywiście ulepsz ognisko, abyś mógł przerabiać minerały i iron ore na mp, alloys, gunpowder etc). Potem z przerobionymi materiałami biegasz do najbliższego workbencha i crafcisz ammo, które starasz się sprzedać za kase u handlarzy.
Dokładnie.(eh się spóźniłem
Jak uzbierasz 10k, to kupujesz sobie miejsce do budowy bazy. :)
Po wybudowaniu bazy będziesz miał w niej workbench, więc z craft będzie łatwiejszy.
Lepiej nauczyć się robić Safe House(taniej i mniej biegania niż w większości baz) a workbench taki sam:)

szczepX

  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1213 on: April 28, 2014, 06:22:52 pm »
Gdzie polecacie postawić pierwszy namiot?

kudlaty

  • Supporter
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1214 on: April 28, 2014, 06:33:15 pm »
między Hub a Boneyard, ewentualnie przy kopalni
Shake ya ass
watch ya self
Shake ya ass
Show me what you workin with