April 29, 2024, 04:44:00 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495358 times)

jawox

  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1155 on: March 06, 2014, 06:54:12 pm »
Ok, kolejny zestaw pytan.

Dziś hasam sobie po mapie, głównie wydobywając minerały i metal, pacze pacze a na mapie świata pojawiła się nowa lokacja. Wielkość taka sama jak np namiotu, ale kolorek zamiast niebieski (jak namiot) lub zielony (jak miasto) był czerwony.

Oczywiście ciekawość zwyciężyła i mówię sobie, że dobrze by było tam zerknąć, a już może coś ciekawego dostanę :)

Kierowany przeczuciem wszystkie graty zostawiłem w kryjówce i biegnę do owego czerwonego markera.
Co ciekawego dostałem? Ano dwa strzały między oczy z plasma rifle  ;D, no i padłem.

Obok mnie sterta zwłok (innych ciekawskich), highwayman, i 5 niezbyt miłych kolesi w combat armorach :)

Ktoś może mnie oświecić co to było i jakim cudem ta lokacja pojawiła się na mapie świata?

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1156 on: March 06, 2014, 06:58:24 pm »
tak zwany TB trap,
kółko pojawia się jak użyjesz flary w jakimś encounterze

uncleBens

  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1157 on: March 06, 2014, 07:00:27 pm »
Ok, kolejny zestaw pytan.

Dziś hasam sobie po mapie, głównie wydobywając minerały i metal, pacze pacze a na mapie świata pojawiła się nowa lokacja. Wielkość taka sama jak np namiotu, ale kolorek zamiast niebieski (jak namiot) lub zielony (jak miasto) był czerwony.

Oczywiście ciekawość zwyciężyła i mówię sobie, że dobrze by było tam zerknąć, a już może coś ciekawego dostanę :)

Kierowany przeczuciem wszystkie graty zostawiłem w kryjówce i biegnę do owego czerwonego markera.
Co ciekawego dostałem? Ano dwa strzały między oczy z plasma rifle  ;D, no i padłem.

Obok mnie sterta zwłok (innych ciekawskich), highwayman, i 5 niezbyt miłych kolesi w combat armorach :)

Ktoś może mnie oświecić co to było i jakim cudem ta lokacja pojawiła się na mapie świata?

Siemano,

natrafiłes na TB TRAP. Ktos rzucil flare (stad kolor czerony lokacji), a ze ty byles ciekawski to oberwales kulke w łeb.
Mysle ze ludki probuja sie jeszcze pobawic puki fast shot nie zostanie znerfiony :)

jawox

  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1158 on: March 07, 2014, 04:56:06 pm »
Sory za namolność ale mam kolejne braki w wiedzy do uzupełnienia:

-jaka jest zasada działania kłódki? tzn kiedy i na czym mogę użyć (drzwi, skrzynka na amo, zwykła skrzynia - taka jak pojawia sie przy łóżku w hideout), czy ma na to wpływ umiejętność lockpick, czy ktoś inny otworzy kłódkę którą założyłem;

-czym jest ten fast shot (bo jak mniemam daje dużą przewagę podczas pojedynków)

-do czego służy opcja znajdująca sie w rozwijanym menu (wyjaśniam o co mi chodzi) najeżdżamy na naszą postać, i przytrzymujemy Lewy Przycisk Myszy - LPM, rozwija się nam małe menu, czyli oglądanie detali, używanie, zbieranie przedmiotów, tagowanie graczy, i to co mnie bardzo ciekawi, symbol dwóch strzałek skierowanych do góry - co to jest?

-sporo się już naczytałem o gościach którzy znienacka podłączają sie do naszej postaci i idą do namiotu/kryjówki itd. w jaki sposób się ich pozbyć z teamu?

-w jaki sposób naprawia się broń palną? trzeba do tego jakąś profesję mieć?
« Last Edit: March 07, 2014, 05:54:45 pm by jawox »

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1159 on: March 07, 2014, 07:53:45 pm »
Sory za namolność ale mam kolejne braki w wiedzy do uzupełnienia:

-jaka jest zasada działania kłódki? tzn kiedy i na czym mogę użyć (drzwi, skrzynka na amo, zwykła skrzynia - taka jak pojawia sie przy łóżku w hideout), czy ma na to wpływ umiejętność lockpick, czy ktoś inny otworzy kłódkę którą założyłem;

Z tego co wiem to lockpick działa. im wyższy jest twój tym więcej musi mieć osoba otwierająca żeby jej się udało.
Kłódki ludzi z niskim lockpickiem otwierałem bez problemu(przez jakiś czas robiłem za ślusarza dla jednej ekipy).

-czym jest ten fast shot (bo jak mniemam daje dużą przewagę podczas pojedynków)
Trait. Możesz go wybrać tworząc postać. Daje -1AP do części ataków.(Nie dla serii) i chyba kilka punktów do obrażeń, ale nie możesz celować.


-do czego służy opcja znajdująca sie w rozwijanym menu (wyjaśniam o co mi chodzi) najeżdżamy na naszą postać, i przytrzymujemy Lewy Przycisk Myszy - LPM, rozwija się nam małe menu, czyli oglądanie detali, używanie, zbieranie przedmiotów, tagowanie graczy, i to co mnie bardzo ciekawi, symbol dwóch strzałek skierowanych do góry - co to jest?

Dwie strzałki- podnieś jaden przedmiot.

-sporo się już naczytałem o gościach którzy znienacka podłączają sie do naszej postaci i idą do namiotu/kryjówki itd. w jaki sposób się ich pozbyć z teamu?

Na mapie świata.Przytrzymujesz lewy myszy na jego imieniu i wybierasz ikonę ze strzałką i trzema ludziami.

-w jaki sposób naprawia się broń palną? trzeba do tego jakąś profesję mieć?

użyj repair na niej. ale pamiętaj że zawsze wtedy spada jej max cond, jak nie masz żadnych narzędzi w łapie to może się tak zdarzyć że tylko pogorszysz jej stan, trzeba z tym uważać. użycie oil canu chyba naprawia coś nie zmniejszając max cond

Piotreq

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1160 on: March 08, 2014, 07:07:45 pm »
Mam pytanie - jak zrobić sobie w sygnaturce, to okienko ze statami swojej postaci? Fajna rzecz, i taka szpanerska.
Pomoże ktoś? :)

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1161 on: March 08, 2014, 07:10:56 pm »
Code: [Select]
[url=http://play.fonline-reloaded.net/char.php?13663][img]http://play.fonline-reloaded.net/char.php?sig=13663[/img]
[/url]

Zamiast 13663 numer swojej postaci. Poza tym trzeba włączyć pokazywanie statystyk w grze: ekran statów postaci -> Online

Piotreq

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1162 on: March 09, 2014, 10:01:40 am »
Ale to nie działa, w grze ustawiłem Online i nic :(

jawox

  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1163 on: March 09, 2014, 10:19:14 am »
Jak często następuje wipe, i kiedy można spodziewać się kolejnego?

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1164 on: March 09, 2014, 10:35:20 am »
Co 20 minut:)

Wipe będzie kiedy będzie potrzebny. Od uruchomienia serwera nie było żadnego a to już pół roku.

Piotreq

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1165 on: March 09, 2014, 11:03:53 am »
Wipe czyli co to?

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1166 on: March 09, 2014, 11:06:45 am »
restart serwera
wszystkie postacie są kasowane i każdy rusza od zera

Piotreq

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1167 on: March 09, 2014, 11:20:53 am »
Ale wszystkie postacie od zera zaczynają? :O Muszę od nowa zacząć grę? :(

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1168 on: March 09, 2014, 11:35:07 am »
tak, wszystko od początku,  za wyjątkiem reputacji jaką zyskałeś u innych graczy:)

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1169 on: March 09, 2014, 12:43:27 pm »
Ale to nie działa, w grze ustawiłem Online i nic :(

musisz sobie ustawić sygnaturę na forum wykorzystując swoje dane:

adres www i adres obrazka

potem wpisujesz:

Code: [Select]
[url=http://play.fonline-reloaded.net/char.php?TwojeID][img]http://play.fonline-reloaded.net/char.php?sig=TwojeID[/img][/url]
i masz gotową sygnaturę
« Last Edit: March 09, 2014, 12:51:50 pm by DocAN »