April 29, 2024, 04:50:32 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495563 times)

Eloar

  • Supporter & Wiki Editor
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1095 on: January 13, 2014, 03:02:21 pm »
Ja testowałem tę opcję gdyż sam ją wstawiałem do gry i działało ok. Sprawa jest na tyle prosta że bardzo wątpliwe żeby skończyło się "zaginięciem" companiona. Działa tak samo jak przekazywanie slavów.

Ok, dzięki za wskazówki. Problem w tym, że po głębszym szukaniu ciągle znajduję tylko informacje, że taka opcja istnieje, dotyczy dowolnego followera NPC, oraz że działa dobrze. Przede wszystkim interesuje mnie jak ona działa. Dla companiona wyobrażałbym sobie że jest tak.

1. Gracz A poprzez dialog 'zwalnia' companiona,
2. Gracz B inicjuje rozmowę i prowadzi ją tak jakby spotkał nowo zespawnowanego companiona, czyli odpowiednio prowadząc dialog może przyjąć companiona.

Problem w tym, że ten model nie bardzo pasuje mi do niewolnika.

Hubi

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1096 on: January 14, 2014, 08:15:56 am »
Witam wszystkich.
Mam kolejny problem, na pewno dla większości będzie on zrozumiały i szybko mi ktoś to wytłumaczy, gdyż jestem początkujący i zacząłem się zagłębiać w otwieraniu skrzynek i zdobywaniu planów.

A mój problem polega na tym że zacząłem zdobywać plany i po użyciu ich nie działają pod literą F i dowiedziałem się właśnie że do używania ich potrzebny jest jakiś perk.. Jeżeli tak to proszę o odpowiedź gdzie, w jakim mieście i u kogo mogę zdobyć ten perk..
Mam plany Pancora Jackhammera i głównie chodzi mi o to by wyuczyć się tych planów.



Znalazłem już odpowiedź na swoje pytanie.

« Last Edit: January 14, 2014, 08:22:41 am by Hubi »

Hubi

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1097 on: January 15, 2014, 01:29:39 pm »
Witam to znowu ja..
Mam pewien problem i jedno pytanie...

1. Problem polega na tym że założyłem frakcje z bratem, wybudowaliśmy już bazę Outpost i tak: Ja jestem założycielem i ja widzę non stop bazę.. Natomiast gdy mój brat dołączył po zaakceptowaniu zaproszenia w terminalu bazy, widział on bazę na mapie świata przez parę godzin, lecz po którymś tam z rzędu zalogowaniu baza mu znikła z mapy, a gdy sprawdzałem czy jest w terminalu na liście członków i był..
Więc krótko: Dlaczego nie widzi bazy na mapie(Outpostu)

2.A teraz pytanie.. Jak wydobywa się uran do tworzenia amunicji do broń energetycznych, bo z tego co słyszałem że trzeba kopać, lecz jak czym i gdzie? Bo na wiki nie ogarniam tego za bardzo.. Z góry dziękuje za pomoc!!

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1098 on: January 15, 2014, 02:08:44 pm »
1. Po przyjęciu zaproszenia musi się wylogować na ~3 minuty w bazie, było wałkowane wiele razy.

2. Uran w kopalniach, poszukaj np w Broken Hills, oprócz tego musisz mieć super młot - chyba że zostało to zmienione i wystarczy zwykły.

mackee

  • Supporter
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1099 on: January 15, 2014, 02:09:47 pm »

1. Problem polega na tym że założyłem frakcje z bratem, wybudowaliśmy już bazę Outpost i tak: Ja jestem założycielem i ja widzę non stop bazę.. Natomiast gdy mój brat dołączył po zaakceptowaniu zaproszenia w terminalu bazy, widział on bazę na mapie świata przez parę godzin, lecz po którymś tam z rzędu zalogowaniu baza mu znikła z mapy, a gdy sprawdzałem czy jest w terminalu na liście członków i był..
Więc krótko: Dlaczego nie widzi bazy na mapie(Outpostu)

Sprawdź jakie uprawnienia ma nadane kolega, i zobaczy czy nie zmieniłeś czegoś w dostępie różnych uprawnionych do widzenia bazy. Używasz do tego w "Manage hideouts clearance"

2.A teraz pytanie.. Jak wydobywa się uran do tworzenia amunicji do broń energetycznych, bo z tego co słyszałem że trzeba kopać, lecz jak czym i gdzie? Bo na wiki nie ogarniam tego za bardzo.. Z góry dziękuje za pomoc!!

Potrzebujesz super sledga, i musisz kopać uran w kopalni w Broken Hils. Potem zanosisz go ghoulowi w rafinerii do zrafinowania i masz uran gotowy crafcenia


Powodzenia na Pustkowiach ;)

Hubi

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1100 on: January 15, 2014, 04:59:34 pm »
Żeby craftować Micro Fusion Cell, trzeba mieć  profesje Energy Expert na 1, bądź 2 poziomie?

mackee

  • Supporter
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1101 on: January 16, 2014, 11:06:38 am »
Żeby craftować Micro Fusion Cell, trzeba mieć  profesje Energy Expert na 1, bądź 2 poziomie?



na drugim

Agerom

  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1102 on: January 27, 2014, 03:15:10 pm »
W cave udało mi się znaleźć Solar Scorcher(energy gun na baterie słoneczne) i rare leather suit (zakładając go mam inny skin, czarno-czerwony ubiór). Chciałbym dowiedzieć się ile te rzeczy są warte? Słyszałem że sa bardzo rzadkie

Eloar

  • Supporter & Wiki Editor
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1103 on: January 27, 2014, 03:33:39 pm »
leather suit jakoś nie za wiele. Solar Scoarcher trzeba naprawić, wtedy będzie miał pewnie największy sens. Jeśli chodzi o jego wartość to rozejrzyj się po forum, ale zdaje mi się, że widziałem je za max paręnaście tysięcy kapsli.

Darksider

  • Supporter
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1104 on: January 28, 2014, 07:42:14 am »
Zauważyłem pozytywny wpływ noszenia zwykłego szarego habitu na ilość trafień krytycznych. Na przedmiocie napisane jest coś o trafieniach krytycznych ale wartość bonusu określona jest jako 0%. Moje zdziwienie było wielkie gdy w jednej walce udało mi się oddać aż 5 trafień krytycznych przy szczęściu 1 (w tym 2 trafienia krytyczne po sobie). Dla porównania dodam że wbijając 24 lvl odnotowałem 2 trafienia krytyczne - w ogóle. Habit założyłem wczoraj pod koniec grania i jeszcze za krótko testuję by stwierdzić czy to działający bonus czy tylko zbieg okoliczności. Coś mi jednak mówi że habit rzeczywiście działa w tym kierunku.
Czy ktoś może zauważył coś podobnego?

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1105 on: January 28, 2014, 12:16:10 pm »
Pytanie czy strzelałeś mierzonymi czy nie, bo mierzone strzały mają bonus do szansy na kryta.

Darksider

  • Supporter
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1106 on: January 28, 2014, 12:37:33 pm »
Fast shot, luck 1, brak perków na krytyka.

Darksider

  • Supporter
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1107 on: January 29, 2014, 10:04:55 pm »
Ile osób (graczy) mogę wziąć mając 3 cha?

Agerom

  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1108 on: January 30, 2014, 10:57:26 pm »
Mam pytanie. Przy farmieniu cave'ów, natrafiłem na item o nazwie "Access Card", taki żółty dysk ze znaczkiem radiacji. Do czego służy ta karta? Wiki nie mówi wiele na ten temat

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1109 on: January 31, 2014, 08:32:57 am »
Ile osób (graczy) mogę wziąć mając 3 cha?

Jeśli się nie mylę to 4

Mam pytanie. Przy farmieniu cave'ów, natrafiłem na item o nazwie "Access Card", taki żółty dysk ze znaczkiem radiacji. Do czego służy ta karta? Wiki nie mówi wiele na ten temat

Przedmiot nie ma jeszcze użycia, ale przydaje się na aukcjach:

http://forum.fonline-reloaded.net/index.php?topic=4354.0