April 29, 2024, 04:49:36 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495531 times)

Eloar

  • Supporter & Wiki Editor
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #975 on: November 15, 2013, 12:16:03 pm »
(...)
Czy ochroniarze w kopalni strzelają do każdego który kogoś zakatował czy reputacja w którymś mieście może to zmienić?

Z moich obserwacji wynika, że każdy kto zaatakuje innego gracza w chronionym miejscu dostaje kulę. Dodatkowo w kopalnii kulę dostać można też za materiały wybuchowe. To wychodzi całkiem ciekawie. Był raz taki jeden troll, co nawet atakował innych poprzez niewolników z materiałami wybuchowymi. W końcu zapolowaliśmy na niego, to zaczął się skradać, a potem dał spokój. Wracając do tematu ochroniarzy, to zabranie materiałów wybuchowych (plastic explosives) z jego ciała skończyło się kulą dla zbierającego, pomimo że nie próbował ich użyć, ani nie brał ich do ręki. Warto uważać.

Co do ataku na trolla, to w 2 osoby wyposażyliśmy się w Tommyguny i ganialiśmy go po całej kopalnii. Tu kolejne spostrzeżenie na temat ochrony w kopalnii. Gdy jedna z osób przełączyłą na atak będąc blisko ochroniarza, to dostała kulę zanim zdążyła sieknąć trolla serią. Ja dostałem kulę po sieknięciu go jedną serią.

TomekDex

  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #976 on: November 15, 2013, 08:30:13 pm »
Po kopalni biegało 4 niewolników. Zabiłem dwóch (najprawdopodobniej właściciel tych niewolników zabił mojego) no i ubili mnie ochroniarze jak wróciłem to co mieli przy sobie to leżało na ziemi (moje eq też było) ale reszty niewolników nie było. Wydaje mi się że kiedyś też zniknęli jak zakatowałem ale nawet nie trafiłem. To jest normalne czy to jakiś bug?

Da się jakoś anulować zaproszenie do frakcji? (ja zaprosiłem kogoś)
« Last Edit: November 15, 2013, 11:23:46 pm by TomekDex »

Shamessa

  • Posts: 201
  • Freelancer
    • View Profile
    • Rulers and Empires
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #977 on: November 16, 2013, 10:27:27 am »
Pytanie:

czy bronie z tagami Special/Unique/Advanced itd. mają jakiś krótszy lifespan i modifier do krytycznego chybienia, do weapon destroyed? Już piszę o co chodzi: dostałem zrobiony pistol .223 i w 11 strzale eksplodował (mam 185 SG), potem wziąłem modyfikowaną P90 i eksplodowała po jakichś 400 strzałach, potem Pancor Jackhammer, i eksplodował po 300 strzałach, następnie znowu pistolet .223 i też wyleciał w powietrze po około 350 strzałach, i P90 wywaliło w kosmos po nie więcej niż 1000 strzałach. Ale kiedy wziąłem te bronie normalne, to hulają do zajechania - z Pancora wyrzuciłem już z 3000 strzałów, z pistoletu .223 około 1200, a z P90 będzie 3500 pocisków...

Freelancer

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #978 on: November 16, 2013, 10:49:00 am »
Nie mają. Różnią się tylko bonusami które mają w opisie. Pewnie masz mało LK.

Angon

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #979 on: November 16, 2013, 02:10:29 pm »
Quote
Highwayman


A nice Highwayman, in T-Ray's garage.
The Highwayman is the car you can drive in the original Fallout 2.
Sold by T-Ray
Base Price: ~90000 caps
Lowest Encountered Price:  ? caps
Slots: 6
Trunk volume: WIP
Max. fuel: 40

Co oznacza trunk volume: WIP? :) Duzy czy maly bagaznik?

Letoo

  • Supporter
  • Posts: 462
  • I'll craft you up.
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #980 on: November 16, 2013, 10:16:30 pm »
Work in progress, czyli na ten moment nie sprecyzowano
Letoo's event foundation [click]

In game nicks:
Letoo
Letoatreidis


Find me on IRC @Letoo or on 1337 radio frq

TomekDex

  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #981 on: November 17, 2013, 01:21:48 am »
Co ile pojawiają się surowce w prywatnej kopalni? W mojej chyba co 1-2h a według wiki co 5 min ale nawet czekałem 15' i nic nie pojawiło się. Szukałem też na forum ale są informacje tylko o blokujących się niewolnikach.
Czy trzeba jakąś czynność wykonać aby surowce w prywatnej kopalni się pojawiał?

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #982 on: November 17, 2013, 09:23:49 am »
Jeśli stoisz w miejscu i masz niską percepcję to nawet nie zauważysz, że się w jakiejś górnej części kopalni pojawiła nowa żyła surowców.

Machina

  • Supporter
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #983 on: November 17, 2013, 11:00:39 am »
Są tutaj modele pancerzy wspomaganych takie jak w Fallout: Tactics?

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #984 on: November 17, 2013, 11:29:27 am »
Jest Power Armor i Hardened Power Armor taki jak w Fallout 1.

TomekDex

  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #985 on: November 17, 2013, 12:08:57 pm »
Jeśli stoisz w miejscu i masz niską percepcję to nawet nie zauważysz, że się w jakiejś górnej części kopalni pojawiła nowa żyła surowców.
Dlatego biegam po całej kopalni. Mam też niewolników po całej kopalni i oni też nie widzieli a nie byli zablokowani.
Co dziwniejsze od czasu mojego ostatniego w mojej kopalni pojawia się tylko HQ Iron i chyba za mało.

Edit.
Ucięło mi słowo "postu" miało być "od mojego ostatniego postu". Zmniejszenie ilości niewolników spowodowało że pojawia się HQ Minerals to trochę dziwne że tak to działa ale ok.
« Last Edit: November 17, 2013, 05:00:45 pm by TomekDex »

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #986 on: November 17, 2013, 02:55:10 pm »
Wstaw 1 niewolnika a nie całą hordę, ten 1 będzie efektywniejszy.

Machina

  • Supporter
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #987 on: November 19, 2013, 04:14:36 pm »
Czy walka postacią z 7 punktami akcji może być efektywna (chodzi mi głównie o mocniejszych przeciwników, bez używania dragów)?

Jeśli tak, to jaki rodzaj broni był by najlepszy (SG, BG czy EW) dla takiej postaci oraz w jakim trybie walki (turowym czy rzeczywistym) taka postać ma większe szanse?

shemsu

  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #988 on: November 19, 2013, 07:45:19 pm »
Musisz porównać sobie broń na wiki, patrz na ilość AP per shot i burst (jeśli ma)
Sam nie schodziłem poniżej 8AP, ale nie jestem pro PVP. W RT im więcej masz AP tym szybciej się regenerują po każdej akcji, która je wykorzystuję.
Ogólnie musisz mieć na względzie, że jak wpadasz na encounter w TB to nie będziesz mógł strzelać tak często jak ktoś z 10 AP, na dragach i ciastkach  :P
deal with it.

Arsenalium

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #989 on: November 20, 2013, 12:51:23 am »
hej mam pytanie, czy jak podczas robienia zadania, zginąłem na pustyni mając przedmiot potrzebny do wykonania zadania, a zdobyty poprzez rozmowe z NPC to jest
szansa na dokończenie tego zadania, uzyskanie po raz drugi tego przedmiotu?