April 29, 2024, 04:42:24 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495305 times)

Czarny

  • Supporter
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #285 on: September 05, 2013, 10:52:17 am »
Kilka kolejnych pytań.

1. Serio planujecie wipe'y postaci ? Szkoda mi trochę czasu jak to ma wszystko poznikać. <???

2. Obrazkowe wyjaśnienie co oznaczają poszczególne ikonki w menu podręcznym. Kilka jest nowych a nigdzie nie doszukałem się informacji. <--- a dokładnie o jakie Ci chodzi?

3. Jest jakaś lista przyjaciół itp ? <-- możesz tagować ludków na zielono jako friends, lub złych na czerwono, albo założyć gang i okolorować go na inny kolor. jak chesz mieć nowych towrzyszy to ustalcie sobie komunikator głosowy itp lub urzywajcie radia na ustalonym kanale (masz 9999 kanałów do wyboru) i mając radio w dłoni ustalasz zasieg nadawania i odbierania i czestotliwosc kanału, a komuniktaty w radiu piszesz przez okno mówienia "enter" z przedrostkiem /r #text#
np.
"/r czesc mam na imie Noob King i chce kupic 2 pistolety"
4. Jak zakładać party ?

Ad.1 jest o tym mowa na 3 stronie topicu, wipe co pół roku...
Ad.2 Lornetke-znam, Plecak, też wiadome, Skills czyli mordka znam, Popchnięcie znam, Follow- to tylko służy do łażeniem za graczami czy także do formowania party ? Pozostałych nie kojarzę i dlatego poprosiłem o wyjaśnienie.
Dodatkowo, od czego jest zależne pojawienie się ikonki do handlu ?
Ad3. O radiu już zdążyłem doczytać co nieco ale dzięki za dodatkowe info jak toto działa dokładnie, kolorowanie też kojarzę. Natomiast czy lista friends istnieje to bym się chciał dowiedzieć :)
Ad4. Tu niestety nadal czekam.

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #286 on: September 05, 2013, 10:58:51 am »
Dzieki, jeszcze 2 pytanka, jak odzyskac reputacje mam -200 w NCR i drugie, dlaczego moj krowa sie nie rusza? ma dopiero po 30  zelaza i mienralow..?

reputację odzyskujesz zabijając raidersów lub mutki spod mariposy, albo dajesz stuff za free u handlarzy. reputacja może ci wzrosnąć do max -200, czekająć parę dni bez agresywnych aktów w mieście.

krowa/merce/companiony steruje się przez guzik funkcyjny alt+lewy myszki. otiwera się tam okno komend i możesz nimi sterować. poziom agresji i zmianę broni/pancerzy zmieniasz przez dialog z npcem.


No tak ale zjadłem jeden i nie mogę nadal budować tego pistoletu.
A i drugie pytanie. czy Książki mogę używać tylko 10 razy to znaczy czy każdej 10 razy, czy wszystkich razem?

potrzebujesz profesji poziomu 1 lub 2, w zależności od BP. masz profesje craftu do sg/bg/ew/expl/pancerzy

tak możesz każdą po max 10 sztuk łyknąć


"Jak wydobyć czy też znaleźć Electronic Parts? Próbowałem na Junkyard science na samochodzie ale nic to nie dało. Pochodziłem chwile na pustkowiach miejskich w okolicy ale i tamte wraki nie były od tego. Wiem, że niby ze zniszczonych komputerów da się to wyciągnąć ale gdzie takie znaleźć i czy trzeba mieć władowane w science aby przyniosło to lepszy efekt?"

z komputerów (tych duzych kwadratowych) w V15, wesołym miasteczku i gdzieś jeszcze, poprzez repair albo sience


Ad.1 jest o tym mowa na 3 stronie topicu, wipe co pół roku...
Ad.2 Lornetke-znam, Plecak, też wiadome, Skills czyli mordka znam, Popchnięcie znam, Follow- to tylko służy do łażeniem za graczami czy także do formowania party ? Pozostałych nie kojarzę i dlatego poprosiłem o wyjaśnienie.
Dodatkowo, od czego jest zależne pojawienie się ikonki do handlu ?
Ad3. O radiu już zdążyłem doczytać co nieco ale dzięki za dodatkowe info jak toto działa dokładnie, kolorowanie też kojarzę. Natomiast czy lista friends istnieje to bym się chciał dowiedzieć :)
Ad4. Tu niestety nadal czekam.

1. wipe jest zazwyczaj płynny, to pierwsza odslona tego servera do wprowadzania zmian i ulepszeń. przeważnie sesje były ok roczne
2.do łażenia za graczami lub do brania questów, gdzie jest wymagana większa ilość graczy
3. lista frineds nie za bardzo, może w przyszłości, przewaznie ludzi zakładają wspólnego team speaka lub mumble/skype
4. party? czy gang, który może przejmować miasta takie jak klamath/den/modoc/gecko/redding/broken hills?
« Last Edit: September 05, 2013, 11:06:13 am by jacky »

Gacut

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #287 on: September 05, 2013, 11:00:07 am »
Ad4. Tu niestety nadal czekam.

Party zakładasz tym przyciskiem "Follow". Jeżeli widzisz strzałeczkę nad graczem, to znaczy że jesteście w party.

NiKuTa

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #288 on: September 05, 2013, 11:20:19 am »
A czy książki coś dają powyżej 100 SP konkretnego skilla ??

I gdzie można znaleźć Brahminy? Potrzebuje upolować parę na skórki.

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #289 on: September 05, 2013, 11:25:29 am »
brahminy - okolice ncr/jt i modoc

Czarny

  • Supporter
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #290 on: September 05, 2013, 11:35:58 am »
Ad2. A pozostałe ikonki ? Chyba diabeł i anioł ? No i ten handel nieszczęsny.
Ad4. Hmmm, ktoś też musi dać follow aby było party?
@Jocky, zwykła grupka do szwendania się po Pustkowiach.
5. Jeszcze jedno, po klikaniu na różne ikonki nicki nam zmieniły kolor zielony. Co to oznacza ?

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #291 on: September 05, 2013, 11:51:57 am »
Ad2. A pozostałe ikonki ? Chyba diabeł i anioł ? No i ten handel nieszczęsny.
Ad4. Hmmm, ktoś też musi dać follow aby było party?
@Jocky, zwykła grupka do szwendania się po Pustkowiach.
5. Jeszcze jedno, po klikaniu na różne ikonki nicki nam zmieniły kolor zielony. Co to oznacza ?
Oznaczenie kogoś na czerwono i na zielono
Handel z znaczkiem $ jest odkryty i tego tylko używaj bo drugi (hidden) crashuje gre

Masz ikonke do follow, jak zaświeci ci się nad kimś strzałka lub kółko (zależy od interface) to znaczy,że jak on wyjdzie na world mape to ty będziesz za nim podążać (oczywiście musisz być blisko gdy on wychodzi na WM)

NiKuTa

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #292 on: September 05, 2013, 12:35:30 pm »
brahminy - okolice ncr/jt i modoc

Chodziłem między Junktown i NCR ale żadnej krowy :(

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #293 on: September 05, 2013, 01:09:47 pm »
dookola miast. pojdz do modoc i lataj dookola miast.

Czarny

  • Supporter
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #294 on: September 05, 2013, 01:13:38 pm »
Istnieje możliwość ucieczki w grupie z walki turowej ? Wczoraj pomimo że znajomy otrzymał komunikat o podążaniu za mną to grupę nam rozwiązało.

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1337
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #295 on: September 05, 2013, 01:15:55 pm »
Na razie reset/wipe nie jest planowany i nie sądzę żeby to nastąpiło wcześniej niż po pół roku.

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #296 on: September 05, 2013, 01:16:02 pm »
niestety nie, ale mozecie nosic radia w reku i jak wyjdziecie wszyscy to 1 osob wchodzi do nowego enco i puszcza kropkę widoczna tylko dla ludzi z radiem pod tym kanałem
napisz:
/h #text"
czyli np
/hhelp
/hh
/h asasljdlkfjlkdsfjs

zipoo

  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #297 on: September 05, 2013, 03:28:58 pm »
Czy duallog i fast relog sa dozwolone?

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #298 on: September 05, 2013, 03:45:26 pm »

Elexten

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #299 on: September 05, 2013, 04:39:48 pm »
chciałbym spytać czy bedzie wipe?