April 29, 2024, 04:50:39 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495567 times)

feron02

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #225 on: September 04, 2013, 01:02:14 pm »
Mam do was pytanko.
Czy Radioaktywność i trucizna w fonline jest często spotykana i uciążliwa, a co się za tym idzie czy warto włożyć 7 do INT i 100 doktora by zdobyć perk dający nam +30% to radiation resistance, +20% to poison resistance? Czy może nie przejmować się tym perkiem a ewentualną radioaktyność niwelować u npca lub lekami?

nie wiem jak na tym serwerze ale na innych średnio było to opłacalne gdyż za 500 kapsli lekarze leczyli dolegliwości związane z napromieniowaniem i trucizną tutaj cena jest pewnie podobna więc w moim mniemaniu przynajmniej jest to mało przydatne

Tutkarz

  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #226 on: September 04, 2013, 01:27:50 pm »
Opłaca się robić profesje "energy expert"?  Niby broń mocna ale czy jest dobra do codziennego użytku?

PipBoy

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #227 on: September 04, 2013, 01:42:55 pm »
Kilka pytań odnośnie prywatnych kopalni:
1. Czy kupiona kopalnia jest na czas nieograniczony czy na 2 tygodnie (sprzedawca mówi, że surowców wystarcza na 2 tygodnie rzeczywiste a wikipedia jedynie wspomina, że może być jedna na postać)
2. Czy do prywatnej kopalni można dodać innych graczy lub przekazywać im mapy do niej? (na screenach nie ma żadnego terminala)
3. Czy można przekazać kopalnie innemu graczowi?
4. Kopalnia kupiona np. NCR pojawia się gdzieś w nieokreślonym miejscu na mapie czy np. ok 5 sektorów od NCR (dalej/bliżej)?

5. Według wiki, kupując gotową bazę musi mnie oznaczyć 2/3 współtowarzyszy, czy robiąc bazę metodą DIY (każdą z nich) jest tak samo czy wystarczy, że będę tylko ja czy też muszę zebrać 3 osoby (im większa baza tym więcej osób musi mnie otagować?)?
« Last Edit: September 04, 2013, 01:45:51 pm by PipBoy »

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #228 on: September 04, 2013, 02:48:40 pm »
Czy skill Barter bardzo wpływa na ceny w sklepach? Opłaca się go brać na postać, którą będę tylko i wyłącznie wydobywał i sprzedawał minerały i takie tam?

Tomowolf

  • Posts: 95
  • "You rules really begin to annoy me..."
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #229 on: September 04, 2013, 03:16:00 pm »
Czy skill Barter bardzo wpływa na ceny w sklepach? Opłaca się go brać na postać, którą będę tylko i wyłącznie wydobywał i sprzedawał minerały i takie tam?
Zrób alta z 3 lvlem 10 inta 10 charyzmy 10 wytrzymałości, resztę jak chcesz,  daj traity skilled i co tylko zechcesz oprócz bonehead, taguj outdoorsmana, barter i FA/ewentualnie skill broni, najlepiej SG, zrób 3-5 questów, dobij 3 lvl na czymś dobij 100% outdoorsmana i 120% bartera, na 150% bartera jest limit więc kiedyś możesz doexpić do końca (na 6 lvlu będzie jużchyba ok), po czym weźmiesz perki pack rat i strong back, i możesz handlować.
In game nick : ****.

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #230 on: September 04, 2013, 03:33:50 pm »
Zrób alta z 3 lvlem 10 inta 10 charyzmy 10 wytrzymałości, resztę jak chcesz,  daj traity skilled i co tylko zechcesz oprócz bonehead, taguj outdoorsmana, barter i FA/ewentualnie skill broni, najlepiej SG, zrób 3-5 questów, dobij 3 lvl na czymś dobij 100% outdoorsmana i 120% bartera, na 150% bartera jest limit więc kiedyś możesz doexpić do końca (na 6 lvlu będzie jużchyba ok), po czym weźmiesz perki pack rat i strong back, i możesz handlować.

Ok dzięki, zastosuje się do tego w przyszłości, a narazie zrobiłem takiego potworka:
10/1/2/10/10/10/1
Loner/Bruiser
Doctor/Traps/Repair i Science na 40%
To ma być crafter i murzyn do znoszenia skałek, może być? xD


AlbertStarski

  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #231 on: September 04, 2013, 04:01:42 pm »
Hej,

W trosce o moje zdrowie i uniknięcie udaru słonecznego. Czy ktoś wie, gdzie dokładnie znajduje się osoba wpajająca perk "educated" ? ma to być gdzieś w obszarze Boneyard.

Dzięki

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #232 on: September 04, 2013, 04:22:22 pm »
W trosce o moje zdrowie i uniknięcie udaru słonecznego. Czy ktoś wie, gdzie dokładnie znajduje się osoba wpajająca perk "educated" ? ma to być gdzieś w obszarze Boneyard.

W bibliotece

Hawaiki

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #233 on: September 04, 2013, 05:03:14 pm »
Witam. Mam 2 pytania.

1. Robiłem quest "Holodisk for Thomas Moore" niestety w drodze do Vault City zginąłem i straciłem holodisk, czy mogę powtórzyć quest ? Lub czy mogę dostać gdzieś ten holodisk żeby dokończyć quest ?

2. Jak dostać pozwolenie na wejście do Vault City, w tym domku obok bramy niestety nie chcą mi dać przepustki ;/

Kombajn

  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #234 on: September 04, 2013, 05:06:39 pm »
Hej,

W trosce o moje zdrowie i uniknięcie udaru słonecznego. Czy ktoś wie, gdzie dokładnie znajduje się osoba wpajająca perk "educated" ? ma to być gdzieś w obszarze Boneyard.

Dzięki


Boneyard Library, musisz zejsc na dol (zejscie w prawym gornym rogu biblioteki). Perka daje babeczka w skorze i z irokezem na glowie. Znajduje sie w pokoju, gdzie w scianie jest okienko. Czasami moze byc zajeta (busy), poczekaj chwile, az sie ruszy i powinno byc spoko.

Kombajn

  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #235 on: September 04, 2013, 05:07:59 pm »
Witam. Mam 2 pytania.

1. Robiłem quest "Holodisk for Thomas Moore" niestety w drodze do Vault City zginąłem i straciłem holodisk, czy mogę powtórzyć quest ? Lub czy mogę dostać gdzieś ten holodisk żeby dokończyć quest ?

2. Jak dostać pozwolenie na wejście do Vault City, w tym domku obok bramy niestety nie chcą mi dać przepustki ;/

2. http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Talk_to_the_guard_to_be_able_to_join_Vault_City

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #236 on: September 04, 2013, 05:47:57 pm »
Jak mogę pozyskać Brahminka do taszczenia moich śmieci? Mogę go kupić? Wiem że można liną go złapać, musze spełniać jakieś wymagania co do postaci by to zrobić? I wystarczy że kliknę na niego liną? Wolał bym go kupić, chyba łatwiej xD
I ponowie pytanie, na zaplecze banku w NCR można się dostać przy pomocy lockpickingu i coś stamtąd ukraść?

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #237 on: September 04, 2013, 05:50:39 pm »
Jak mogę pozyskać Brahminka do taszczenia moich śmieci? Mogę go kupić? Wiem że można liną go złapać, musze spełniać jakieś wymagania co do postaci by to zrobić? I wystarczy że kliknę na niego liną? Wolał bym go kupić, chyba łatwiej xD
I ponowie pytanie, na zaplecze banku w NCR można się dostać przy pomocy lockpickingu i coś stamtąd ukraść?

Tak, możesz kupić brahmina. Sprawdź npc w pobliżu zagrody, wiem, że w BH na 100% można kupić, ale pewnie w takim NCR, Hub, Junktown również.

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #238 on: September 04, 2013, 07:14:57 pm »
Byłem u tego goscia w NCR co sprzedaje je, ale powiedział, że nie ma żadnych na sprzedaż. ;]

glosn1k

  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #239 on: September 04, 2013, 07:28:29 pm »
Dorobiłem się własnej kopalni, ale moi koledzy nie mogą do niej trafić. Czy jest możliwe zrobienie mapy do kopalni tak jak można zrobić mapę do namiotu?