April 29, 2024, 04:50:50 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 495572 times)

feron02

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #210 on: September 04, 2013, 11:24:48 am »
http://img707.imageshack.us/img707/6356/hb0e.png   <---Xazerf na szybko zbudowane, zobacz czy ci odpowiada :)

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #211 on: September 04, 2013, 11:32:48 am »
Wybaczcie jeśli to pytanie było wałkowane i wyjaśniane wiele razy lecz nawet po przeczytaniu kilku ,,poradników" ciężko mi się zdecydować.
Wracając do sedna sprawy, problemem jest oczywiście build postaci. Marzy mi się (tiaaa) postać, która będzie posługiwała się bronią palną, lecz nie będzie snajperem. Karabiny i reszta żelaznych klamotów to jest to co misiaczki lubią najbardziej, do tego będzie potrzebować trochę HP.
Czytałem buildy, jedyna wspólna rzecz to wybranie Small Guns I Outdora oraz zaniżanie charyzmy i szczęścia.
Moglibyście wrzucić optymalne ustawienie statów dla takiej postaci + nie chciał bym żeby bazowała na narkotykach.

Z góry dziękuje motywujący hejt mojego braku kreatywności oraz każdą pomoc :)

Zbudowałem coś takiego, możesz spróbować pograć taką postacią, ja osobiście mam zamiar testować podobny build, tylko, że z lockpickiem. Jak wyjdzie, to się jeszcze okaże. :P


Mam pytanko, czy książki (outdoor, repair etc) można używać aż do max wartości skilla, czy jest ograniczenie, np. 10 książek?

« Last Edit: September 04, 2013, 12:03:34 pm by tester »

Recu

  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #212 on: September 04, 2013, 12:08:12 pm »
Wybaczcie jeśli to pytanie było wałkowane i wyjaśniane wiele razy lecz nawet po przeczytaniu kilku ,,poradników" ciężko mi się zdecydować.
Wracając do sedna sprawy, problemem jest oczywiście build postaci. Marzy mi się (tiaaa) postać, która będzie posługiwała się bronią palną, lecz nie będzie snajperem. Karabiny i reszta żelaznych klamotów to jest to co misiaczki lubią najbardziej, do tego będzie potrzebować trochę HP.
Czytałem buildy, jedyna wspólna rzecz to wybranie Small Guns I Outdora oraz zaniżanie charyzmy i szczęścia.
Moglibyście wrzucić optymalne ustawienie statów dla takiej postaci + nie chciał bym żeby bazowała na narkotykach.

Z góry dziękuje motywujący hejt mojego braku kreatywności oraz każdą pomoc :)

Zbudowałem coś takiego, możesz spróbować pograć taką postacią, ja osobiście mam zamiar testować podobny build, tylko, że z lockpickiem. Jak wyjdzie, to się jeszcze okaże. :P


Mam pytanko, czy książki (outdoor, repair etc) można używać aż do max wartości skilla, czy jest ograniczenie, np. 10 książek?

Mam do ciebie pytanie, czy lockpick jest opłacalnym skillem i czy lepiej zamiast FA czy DOC'a dać go jako główny skill?

A co do twojego pytania to możesz użyć po max 10 książek z każdej dziedziny na postać.

feron02

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #213 on: September 04, 2013, 12:15:05 pm »
jak na razie z tego co zauważyłem nawet z małym lockpick otwierałem szafki w vault 15, oczywiście schodzi się dłużej ale nadal wszystko można otworzyć ( przynajmniej tam )

Gacut

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #214 on: September 04, 2013, 12:15:30 pm »
Czy istnieje możliwość posiadania jakiejś większej bazy niż namiot? Chodzi mi o rozwiązanie dla jednej osoby. Z reguły wolę wędrować przez pustkowia samemu i przydałby mi się większy "warsztat".

feron02

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #215 on: September 04, 2013, 12:16:33 pm »
z perkiem Ranger masz domek w którym dodatkowo masz workbench ale dla jednej osoby raczej nic większego nie ma

Gacut

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #216 on: September 04, 2013, 12:21:22 pm »
z perkiem Ranger masz domek w którym dodatkowo masz workbench ale dla jednej osoby raczej nic większego nie ma

Jeżeli mam już namiot, a później wybiorę sobie perk Ranger, to czy mój namiot automatycznie się zmieni w ten dom?

feron02

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #217 on: September 04, 2013, 12:21:55 pm »
nie, muszisz go "postawić" raz jeszcze

Gacut

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #218 on: September 04, 2013, 12:22:47 pm »
nie, muszisz go "postawić" raz jeszcze

Dzięki wielkie.

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #219 on: September 04, 2013, 12:23:36 pm »
Chce właśnie przetestować lockpicka po to aby zobaczyć czy się opłaca, no i otwierać skrzynki z blueprintami na encounterach. :D A co do książek, ile punktów się dostaje i jak dodawane są %? Np. z 160% po przeczytaniu książki wskoczy 170%, czy działa to inaczej?

feron02

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #220 on: September 04, 2013, 12:24:20 pm »
jakby co wymogi do perka Ranger to 100+ outdoorsmana

Recu

  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #221 on: September 04, 2013, 12:29:22 pm »
Chce właśnie przetestować lockpicka po to aby zobaczyć czy się opłaca, no i otwierać skrzynki z blueprintami na encounterach. :D A co do książek, ile punktów się dostaje i jak dodawane są %? Np. z 160% po przeczytaniu książki wskoczy 170%, czy działa to inaczej?

Standardowo książka daje +6% jeżeli użyjesz jej poniżej 100 poziomu danej profesji. Jednakże po użyciu np. 10 ksiązek powyżej 100% dadzą ci one już tylko 25% zamiast 60% jako, ze wymagania co do włożenia skill pointsów z lvl rosną.

Xazerf

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #222 on: September 04, 2013, 12:33:48 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź, na razie wypróbuję build ferona. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

@ Durne pytanie ale czy istnieje jakikolwiek system party lecz nie z NPC a np: innym graczem? Pomijając gangi itd
« Last Edit: September 04, 2013, 12:50:36 pm by Xazerf »

Recu

  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #223 on: September 04, 2013, 12:50:12 pm »
Mam do was pytanko.
Czy Radioaktywność i trucizna w fonline jest często spotykana i uciążliwa, a co się za tym idzie czy warto włożyć 7 do INT i 100 doktora by zdobyć perk dający nam +30% to radiation resistance, +20% to poison resistance? Czy może nie przejmować się tym perkiem a ewentualną radioaktyność niwelować u npca lub lekami?

feron02

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #224 on: September 04, 2013, 12:57:21 pm »
Dzięki za szybką odpowiedź, na razie wypróbuję build ferona. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

@ Durne pytanie ale czy istnieje jakikolwiek system party lecz nie z NPC a np: innym graczem? Pomijając gangi itd

możesz "otagować" gracza czyli z klikasz lewym i przytrzymujesz a potem wybierasz taki obrazek z kilkoma ludzikami, nad osobą kliknięta powinna pojawić się strzałka - jest to coś jakby party