April 16, 2024, 12:32:13 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 493499 times)

jankes

  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1740 on: January 07, 2018, 07:12:26 pm »
Mozna zobaczyc ile przeczytalo sie ksiazek podnoszacych umiejetnosci? Kilka razy uzylem roznych ksiazki i nie pamietam dokladnej liczby a nie chce kupowac nadaremno.

Komornik

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1741 on: January 07, 2018, 08:14:54 pm »
Mozna zobaczyc ile przeczytalo sie ksiazek podnoszacych umiejetnosci? Kilka razy uzylem roznych ksiazki i nie pamietam dokladnej liczby a nie chce kupowac nadaremno.
musisz liczyć :D

Toilet Paper

  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1742 on: January 08, 2018, 01:12:02 am »
Mozna zobaczyc ile przeczytalo sie ksiazek podnoszacych umiejetnosci? Kilka razy uzylem roznych ksiazki i nie pamietam dokladnej liczby a nie chce kupowac nadaremno.
nie, kup nadmiar, przydadza sie w przyszlosci, nie da sie zuzyc wiecej niz 10 wiec nie zmarnujesz

TatodziadekPL

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1743 on: January 17, 2018, 01:31:22 pm »
Czy resztki super mutantów są agresywne czy neutralne?

jankes

  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1744 on: January 21, 2018, 07:52:47 pm »
Da sie jakos zrobic ze mozna szybciej przelaczac sie pomiedzy broniami z reki na reke? Albo aby zmieniac z strzalu pojedynczego na seryjny? Czasami klikanie w stresujacych sytuacjach powoduje pomylki.

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1745 on: January 21, 2018, 11:45:59 pm »
Da sie jakos zrobic ze mozna szybciej przelaczac sie pomiedzy broniami z reki na reke?
Klawisz B.

Albo aby zmieniac z strzalu pojedynczego na seryjny?
Klawisz N.

jankes

  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1746 on: January 28, 2018, 12:08:24 pm »
Ktos testowal te gierki w kasynach? Jak podbije hazard to zwiekszaja sie szanse na wygrana czy to jest niezalezne od umiejetnosci oraz szczescia postaci?

jankes

  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1747 on: April 26, 2018, 07:38:38 pm »
Nie gralem kilka tygodni i mam pytanie czy w grze cos zmienili?

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1748 on: May 08, 2018, 07:12:29 pm »
Sprawdzaj Changelog'i, ale z tego co wiem to raczej nic prócz dodania nowych frakcji i barw/avatarów dla frakcji.
GUN FOR HIRE


worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1749 on: May 23, 2018, 05:29:03 pm »
Dzieki za odpowiedz.

Na angielskiej czesci forum dostałem link do poradnika. Troche rozjasnilo sytuacje.

Mam pytanie czy mozna zmienic rozdzielczosc na wieksza od 1280x1024 czy to maksymalna oferowana przez gre?
Nie wiem jak teraz jest tutaj, ale FOnline ogólnie do gracza wysyła ostrzeżenie o zbyt wysokiej rozdzielczości. Ma to związek z dostępnym interfacem gry, a nawet mapami poszczególnych lokacji. Jeśli te drugie będą zbyt małe na Twoją rozdzielczość, to klient gry po kilku sekundach stania na takiej lokacji wyrzuci błąd.
« Last Edit: May 24, 2018, 02:02:58 pm by worldremaker »

jankes

  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1750 on: July 19, 2018, 08:18:57 am »
Dzieki za odpowiedz.

Na angielskiej czesci forum dostałem link do poradnika. Troche rozjasnilo sytuacje.

Mam pytanie czy mozna zmienic rozdzielczosc na wieksza od 1280x1024 czy to maksymalna oferowana przez gre?
Nie wiem jak teraz jest tutaj, ale FOnline ogólnie do gracza wysyła ostrzeżenie o zbyt wysokiej rozdzielczości. Ma to związek z dostępnym interfacem gry, a nawet mapami poszczególnych lokacji. Jeśli te drugie będą zbyt małe na Twoją rozdzielczość, to klient gry po kilku sekundach stania na takiej lokacji wyrzuci błąd.

To potwierdzone bo ja gram w rozdzielczosci 1366x768 i na razie nic nie wysypalo mi sie.

Czemu w ogole wysylany jest komunikat skoro mozna ustawic wyzsza rozdzielczosc a mapy normalnie dzialaja tylko czasem trzeba przyblizyc ekran aby przesunac widok.

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1751 on: July 21, 2018, 08:00:26 am »
Jak na ekran załapią się Tobie scrollblockery (takie hexy techniczne, niewidoczne z poziomu klienta), które otaczają aktywne pole mapy gry, po którym możesz się poruszać to nie jesteś wstanie przesunąć ekranu. Zoom in/out pozwala na ominięcie tego zagadnienia. Inaczej zaś jest z samymi krawędziami mapy, które nie są liniami pionowymi czy poziomymi i tworzą płaszczyznę dla rzutu izometrycznego. Gdy na ekran załapie się pole z poza zamkniętego obszaru tej płaszczyzny, to po jakimś czasie klient najzwyczajniej w świecie zaliczy crasha. Niestety mapy i pewnie także gui nie są jeszcze dostosowane do wielkich rozdzielczości - stąd ostrzeżenie.
« Last Edit: July 21, 2018, 08:03:48 am by worldremaker »

jankes

  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1752 on: July 21, 2018, 11:51:26 am »
W takim razie czy sa jakies plany dostosowania gry pod wyzsze rodzieczlosci skoro "dziala ale jednak nie"? W sumie nie wiem na ile to wykonalne ale caly interfejs moglby byc skalowalny. Np w opcjach se zaznaczam skaluj interfejs o 10%, 20% i tym latwiej byloby czytac dialogi oraz teksty. Czasami oczy potrafia zabolec czytajac malutki tekst, ale taki urok gry z konca lat 90. Mozna byloby jak to popularnie dzisiaj sie mawia "zremasterowac" gre hehehe.

jankes

  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1753 on: July 21, 2018, 12:04:11 pm »
Ja sie nie orientuje jak ta gra jest rozwijana ale jak patrze to ten licznik graczy na dole jest malutki. Nikt juz nie ma ochoty grac czy cos sie ostatnio stalo oprocz lata i pogody, ze ludzie wyjechali i dlatego tez nie graja w gierki. Troche gram odskoku tu i tam zrobie zadanie ale jak patrze to w grze tylko co jakis czas kogos spotkam a tak po za tym nie widze wiekszej aktywnosci.


Ale fajny jest ten Fallout online, lepsze to niz ostatnio zapowiedziany Fallout 76 i przynajmniej dobrze dziala na moim leciwym laptopie.

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1754 on: July 21, 2018, 01:43:06 pm »
W takim razie czy sa jakies plany dostosowania gry pod wyzsze rodzieczlosci skoro "dziala ale jednak nie"? W sumie nie wiem na ile to wykonalne ale caly interfejs moglby byc skalowalny. Np w opcjach se zaznaczam skaluj interfejs o 10%, 20% i tym latwiej byloby czytac dialogi oraz teksty. Czasami oczy potrafia zabolec czytajac malutki tekst, ale taki urok gry z konca lat 90. Mozna byloby jak to popularnie dzisiaj sie mawia "zremasterowac" gre hehehe.
Interface'y gry czy nawet kroje i wielkość pisma w nich zastosowane mogą być customowe, wykonane nawet przez niezależnych modderów zupełnie nie związanych z tutejszym devteamem. Podobnie jest z mapkami.

Ja sie nie orientuje jak ta gra jest rozwijana ale jak patrze to ten licznik graczy na dole jest malutki. Nikt juz nie ma ochoty grac czy cos sie ostatnio stalo oprocz lata i pogody, ze ludzie wyjechali i dlatego tez nie graja w gierki. Troche gram odskoku tu i tam zrobie zadanie ale jak patrze to w grze tylko co jakis czas kogos spotkam a tak po za tym nie widze wiekszej aktywnosci.


Ale fajny jest ten Fallout online, lepsze to niz ostatnio zapowiedziany Fallout 76 i przynajmniej dobrze dziala na moim leciwym laptopie.
Każdemu nie dogodzisz. Jednego zrazi, że to jednak 2D, drugiego obecne w tej grze community, trzeci będzie mieć swoje oczekiwania, ale te będą mieć się nijak do rozwiązań wprowadzanych przez devteam, czwartemu nie podpasuje przewaga brązowego koloru (beznadziejności) w grze, piąty będzie mieć pecha i po prostu nie znajdzie towarzyszy do gry, szósty przez pierwsze dni gry będzie nękany przez innych graczy... Itd... Tych powodów może być na serio dużo. Ja na ten przykład na poprzedniku Reloaded, czyli 2238 wytrzymałem parę godzin - kwestie techniczne. Odpaliłem grę trochę się pobiegało, ale coś tutaj rozłączyło, a jak połączyło to już w innym miejscu byłem, potem też jakaś krzywa akcja była. Pomyślałem sobie, że tamtejszy gamestaff potrzebuje jeszcze paru lat i sobie odpuściłem. Po tych latach chciałem spróbować ponownie, ale to już był Reloaded. No i też zderzenie było takie, że zastosowałem na początek build z singlowego F2, jeszcze od innych dostawałem baty, ale jakoś był ten fun, bo działało lepiej jak poprzednio. Zaczęła się gra z wiki, tworzenie nowej postaci, do gry znaleźli się kumple, a sama gra i jej eksploracja stawały się coraz fajniejsze. Nie wszystko jest więc zależne od gamestaff, pór roku czy pogody, ale też od graczy.