April 29, 2024, 07:20:32 am
Username:

Password:

Topic: Walka w mieście i rekrutacja merców.  (Read 7335 times)

Adson102

  • Posts: 14
  • War... war never changes.
    • View Profile
Walka w mieście i rekrutacja merców.
« on: September 26, 2013, 11:49:57 am »
Witam,

To mój pierwszy topic na tym forum :D ale to nie o tym jest ten temat.
Mam dwa pytania/problemy.

Pierwsze pytanie:
Wczoraj odwiedził mnie znajomy (ja obecnie operuje w rejonach Vault City/Gecko), przyjechał pociągiem z NCR, przyszedł do baru "The Harp" w Gecko bo chciał sprzedać chyba metal partsy. Z tego co mi mówił, nagle podczas przeprowadzania transakcji z barmanem zaatakował go jakiś inny gracz. Zaatakowal go tylko raz po czym wszystkie... a w zasadzie jeden obecny tam strażnik z działkiem plazmowym, zaczął do niego strzelac, po czym go oczywiscie zabił, ten gracz ktory go zaatakował przyszedł chwilke potem i zabrał z niego wszystkie rzeczy.
Następnie ja przyszedłem do Gecko, zauważyłem, że przed barem leży paczka amunicji, ledwo podniosłem i ten sam gracz mnie zaatakował, znowu odbiegł a mną zajeło się paru innych strażników. Dlaczego mimo tego ze byliśmy w miescie, obca osoba mogła nas zaatakowac, my ,moglismy zostac zaatakowani przez straznikow a ta osoba nie odniosła zadnych szkod? Ba! Zyskała na tym :D coprawda niewiele, ale zawsze zyskała. Jakim prawem mogłą to zrobić?

Drugie pytanie:
Chciałem zatrudnić merca, do swojej drużyny jednak gdy np. w Gecko chciałem to zrobić to Ghoul umożliwiający mi "kupno" najemnika, stwierdził że jestem brzydszy nawet od nich, i uznał ze nie pusci ze mną żadnego z jego "chłopców" ta sytuacja powtórzyła sie także w NCR. Czego nie moge rekrutować najemników?

Z góry dziekuje i czekam na odpowiedzi :D

Kirkor

  • Supporter
  • Posts: 347
  • Bang Bang Smash
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #1 on: September 26, 2013, 12:03:35 pm »
1. Widocznie gracz, który cię zaatakował był w gangu do którego należy to miasto. Wtedy ludzie z takiego gangu mogą bić każdego, a milicja im w tym pomaga. Jeśli jednak zaatakuje cię ktoś spoza gangu kontrolującego dane miasto, to milicja cię obroni.

2. Masz za mało charyzmy i/lub speech. Oba te współczynniki dają ci coś takiego jak party points, których pewnie masz za mało.

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Party_points#Party_Points

Adson102

  • Posts: 14
  • War... war never changes.
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #2 on: September 26, 2013, 12:21:57 pm »
Charyzmy mam 5 punktów, czyli to wina speech, dziekuje za odpowiedz.
@e
A ile może być mi potrzebne speech?
@e2 Już wiem :D
« Last Edit: September 26, 2013, 12:28:04 pm by Adson102 »

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #3 on: September 26, 2013, 12:29:03 pm »
każde 3 speech daje ci 1 pp, na 100 speecha masz perka który daje ci +50 i możliwość ciągnięcia dodatkowej osoby na WM

paco

  • Posts: 250
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #4 on: September 26, 2013, 12:37:09 pm »
Merc który wymaga najwięcej PP, wymaga podobno 100.
PP z charyzmy to strata SPECIALi, lepiej wziąźć 1 CH (10PP), Magnetic Personality (+50PP) 120% speech (+(120/3)PP) żeby mieć akurat te 100
<wimp> crucify apaco and paco for telling you how to use a computer and get on irc
Quote from: Carl von Clausewitz
War is such a dangerous business that mistakes that come from kindness are the very worst.

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #5 on: September 27, 2013, 11:43:21 am »
10ch - 100pp
1ch -10pp
300 speech - 100pp
3%-1pp
good natured - 50pp
magnetic personality - 50pp

max - 300pp

Adson102

  • Posts: 14
  • War... war never changes.
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #6 on: September 28, 2013, 05:39:07 pm »
Okay, dziekuje za podpowiedzi :D
Ogolnie FOnline to moja pierwsza przygoda z Falloutem na multi, ale własnie czegos takiego szukałem i mi to bardzo odpowiada.
Czyli z tą charyzmą troche sobie zepsułem postać :/ cóż, może kiedyś najdzie mnie ochota na rozpoczęcie wszystkiego od nowa i jak bede bardziej ogarniał :D
I jeszcze jedno pytanie.
Czy można zdobyć niewolnika jakąś "legalną" metodą? Czyli bez bycia slaverem :P

krausser666

  • Posts: 58
  • TLS godlike buggy-lover
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #7 on: September 28, 2013, 05:50:44 pm »
Jasne, ze mozna. Musi Ci go ktos poprostu przekazac.

Adson102

  • Posts: 14
  • War... war never changes.
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #8 on: September 29, 2013, 12:17:17 pm »
Z tym może być problem, ale dziękuję za pomoc :)

Kaskader

  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #9 on: October 01, 2013, 01:40:00 pm »
Nie uważacie, że używanie militii to zabijania górników, nubów, handlarzy i bluesuitów to przegięcie i powinno być zmienione?
Dziś o 7:10 nawet jakiś pajać z frakcji kontrolującej BH czatował i używał militii do zabijania każdego obcego gracza (z racji ze był to retard to nie udało mu się mnie zabić).

To totalna bzdura, że pajac z frakcji z 10mm pistolem (z frakcji kontrolującej miasto) może zrabować każdego handlarza czy nawet grupę 5 osób bo wskaże militii kogo mają atakować...
Niektórzy handlują, robią questy, szukają karawan, kupują profesje, biorą support perki albo przechodzą przez miasta, wobec tego militia nie powinna pomagać w ich zabiciu.

Militia to pomoc do odparcia ataków innych frakcji na miasto, a nie darmowi zbufowani najemnicy, na usługach kilkunastu osób.
« Last Edit: October 01, 2013, 01:46:00 pm by Kaskader »

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #10 on: October 01, 2013, 01:56:30 pm »
Oczywiście że to powinno być zmienione, ale nie dlatego, że jest to po prostu nubskie skurwielstwo, ale dlatego, że zraża to do gry innych playerów, a potem płacze na forum, czemu nikt w to nie gra. Nie gra, bo gdy ludziki zdobędą trochę władzy, to im odpierdala. Kolo z avengerem w CA gniotący blue suita dla jaj to typówka w tej grze, gówno nie community, tyle w temacie.

Kirkor

  • Supporter
  • Posts: 347
  • Bang Bang Smash
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #11 on: October 01, 2013, 01:59:36 pm »
Ja uważam, że to wina animacji w grze. Gdyby po strzale z plazmy bluesuity się tak fajnie nie rozpływały, to bym ich nie atakował. Serio, serio. Wina animacji.  ::)

Absolution

  • Supporter
  • Posts: 245
  • Do you Even Praise the Sun?
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #12 on: October 01, 2013, 02:02:49 pm »
nie bluzgajcie tyle... wyedytujcie posty, inaczej admin tutaj wpadnie.

a co do tematu:

to nie jest "końcowy produkt" wiele błędów jeszcze będzie i takiego typu exploitów.

Zrób SS post na foru o tym jak gość to robi, albo lepiej, nagraj film frapsem jak to robi kilkakrotnie. I nie martw się.

po 2gie;

Wiesz kto robi mapy i dba o skrypty itp? Oto lista:

-Kilgore (może jeszcze jeden, nie paiętam)


więc możesz sam coś od siebie dodać, z wielką chęcią Killgore to przyjmie.

Adson102

  • Posts: 14
  • War... war never changes.
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #13 on: October 02, 2013, 06:16:31 am »
Nie uważacie, że używanie militii to zabijania górników, nubów, handlarzy i bluesuitów to przegięcie i powinno być zmienione?
Dziś o 7:10 nawet jakiś pajać z frakcji kontrolującej BH czatował i używał militii do zabijania każdego obcego gracza (z racji ze był to retard to nie udało mu się mnie zabić).

To totalna bzdura, że pajac z frakcji z 10mm pistolem (z frakcji kontrolującej miasto) może zrabować każdego handlarza czy nawet grupę 5 osób bo wskaże militii kogo mają atakować...
Niektórzy handlują, robią questy, szukają karawan, kupują profesje, biorą support perki albo przechodzą przez miasta, wobec tego militia nie powinna pomagać w ich zabiciu.


Może to nie jest zbyt realistyczne ale zawsze jest sie "bardziej" ostrożnym na wejsciu do miasta, pamiętając o tym ze sam tak mozesz robic, ale fakt... robienie tak na bluesuitach to lekkie przegiecie :P

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Walka w mieście i rekrutacja merców.
« Reply #14 on: October 02, 2013, 10:14:28 am »
wejdz na inny grid, krzyknij ze chcesz pokopac itp jak sie zgodza i im zaufasz to moze sie dogadasz.