April 28, 2024, 07:34:54 pm
Username:

Password:

Topic: Jaką postać na początek  (Read 47658 times)

Pugna

  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #105 on: October 02, 2013, 02:02:43 pm »
living anatomy daje +5 dmg do łącznych obrażeń więc dla big gunnera to fail.
Pod jaką broń to ma być build i nie licz, że dostaniesz implanty tak szybko bo jeszcze ich do gry nie dodali.
Radio 899

Vanadiss

  • Posts: 50
  • ポルカおるか?
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #106 on: October 02, 2013, 05:00:20 pm »
LSW/M60; Avenger, choć jest klasyką, to myślę o nim jedynie przy większych akcjach. Dwa pierwsze odpowiadają mi głównie ze względu na amunicję i dostępność.

Wciąż myślę o wciśnięciu gdzieś Lifegivera. Living Anatomy głównie ze względu na krytyczne sukcesy/porażki, a te +5 to mimo wszystko zawsze coś.

Pugna

  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #107 on: October 06, 2013, 12:21:57 am »
Chciałem się pobawić postacią melee i mam pytanie jak to ma wyglądać. Jaki build byłby najlepszy pod mega power fist, którą biłbym za 1ap i czy sneak to must be jeżeli chce wyjść cało z drobnych potyczek pvp.
Radio 899

paco

  • Posts: 250
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #108 on: October 06, 2013, 04:22:11 am »
MPF ssie pałke w PVE bo centaury i floatery (i byćmoże jeszcze dc) mają wysoki DR na elektryczność.
Do PVE lepszy jest zwykły PF lub ewentualnie jakieś kolczaste kastety i miecze Wakizashi.
<wimp> crucify apaco and paco for telling you how to use a computer and get on irc
Quote from: Carl von Clausewitz
War is such a dangerous business that mistakes that come from kindness are the very worst.

Pugna

  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #109 on: October 06, 2013, 06:03:32 pm »
Dobra a build bo broń to nie problem szczególnie, że są profesje połączone. Chciałem obejrzeć buildy melee/unarmed na stare fonline ale cały dział został skasowany i nie wiem co wybrać.

1 Co do traintów to co brać Heavy Handed ? Bruiser ?
2 Czy HH ma sens Tylko w PVP oraz czy biorąc HH nie ma sensu robić critersa.
3 Czy In Your Face! działa na kazdy rodzaj broni, która ma przeciwnik
« Last Edit: October 06, 2013, 06:17:27 pm by Pugna »
Radio 899

paco

  • Posts: 250
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #110 on: October 07, 2013, 12:41:23 am »
1. Ani jedno ani drugie. HH powala przeciwników ale za to masz słabsze kryty. Bruiser napewno nie bo -2 AP.
2. To nie wiem jak chcesz powalać ludzi na glebe a potem ewentualnie cripplować nogi za low damage. Za krity w oko na mobkach i tak będzie perma.
3. Tak, ale musisz stać tuż przy nim.
<wimp> crucify apaco and paco for telling you how to use a computer and get on irc
Quote from: Carl von Clausewitz
War is such a dangerous business that mistakes that come from kindness are the very worst.

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #111 on: October 07, 2013, 09:38:21 am »
LSW/M60; Avenger, choć jest klasyką, to myślę o nim jedynie przy większych akcjach. Dwa pierwsze odpowiadają mi głównie ze względu na amunicję i dostępność.

Wciąż myślę o wciśnięciu gdzieś Lifegivera. Living Anatomy głównie ze względu na krytyczne sukcesy/porażki, a te +5 to mimo wszystko zawsze coś.


sorry ale twój build to kompletna kupa ;/

zrob ten:

5/8/10/1/2/10/3    fast shoot/bone head 246hp
opcja zdragowania: psycho/jet/cola/buff/fajka + beer na 12ap z 5pe i 11/60% w ca mk2

adr rush/toughnes/toughnes/lg/lg/brof/brd/even more range damage

*in your face działa jeżeli masz mele weapon/unarmed. nie działa to ze strzelającymi broniami
« Last Edit: October 07, 2013, 09:40:31 am by jacky »

juniorkm7

  • Supporter
  • Posts: 29
  • Mess with the best - Die like the rest!
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #112 on: October 07, 2013, 11:08:06 am »
Ja mam pytanie odnośnie siły
Dlaczego ludzie często jako postać do SG proponują ST 3? Jak widać w rozpisce broni na wiki to większość SG wymaga 5 lub 6.

Czy opyla się dla postaci będącej slaverem poinwestować w inne staty a dać tylko 3 siły typowo tylko pod Magneto-Laser Pistol jeżeli mam rację co do siły i jest minimum 5-6 do SG?

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #113 on: October 07, 2013, 11:14:28 am »
widze ze nie lapiesz o co kaman z sila:
kazda bron wymaga min siły, ale mozesz ja urzywac nawet z 1sily.
za kazdy brak 1punktu siły od wymaganej w opisie broni dostajesz karę -20% skill broni, czyli jak masz siłę 5 a chcesz walic z m60, która wymaga 7, to dostajesz karę -2x20%=-40% do skila BG.
tutaj mozesz dobic do 300% skilla a by dobrze strzelac na max zasieg potrzebujesz ok 190-200% aktywnego skilla.

w wyżej wymienionym przypadku potrzebujesz ok 230-240%bg by przy sile 5 dobrze strzelac z m60tki

Vanadiss

  • Posts: 50
  • ポルカおるか?
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #114 on: October 07, 2013, 06:28:00 pm »
[Odnośnie mojej kwestii]
A gdyby tak zamienić BG na EW i dodać jako drugi trait Fast shot? Zacząć z Magneto-Laser Pistol/Plasma Pistol z rozszerzeniem magazynka, dojść do LR z rozszerzeniem magazynka/Turbo Plasmy. Koszt strzału będzie jak 2-3 AP bez ulepszeń. No i mniejsze wymagania na siłę [jeśli robić YOLO akcję i odjąć sobie te kilka siły, by mieć np. więcej Endurance/Intelligence/Perception, to czemu nie?]. No i możliwość zastąpienia MRD jakąś defensywą [Lifegiver przede wszystkim] Żeby nie było - O Gatlinga na wyższych poziomach [dodatkowo z gangiem] nie jest tak trudno, jak na niskich, ale i tak o nim nie myślę.



O, coś takiego.
Opcjonalnie narkotyki [Choć biorę profesję Doctora, to CC garściami nie będę wynosił, zatem jedynie na większe akcje]:
Code: [Select]
http://puu.sh/4KcJb.png
http://puu.sh/4KcP3.png

Jeszcze jedno pytanie: Mogę liczyć na możliwość znalezienia gdzieś broni pulsacyjnych [Pulse rifle, Pulse pistol]?
« Last Edit: October 07, 2013, 07:57:12 pm by Vanadiss »

Dinowiec

  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #115 on: October 08, 2013, 07:57:45 am »
Mój pomysł na snajpera PVP:

4/10/8/3/5/9/2

Planowany implant do AG żeby mieć więcej AP.
Wiem, że zaraz się przyczepicie do niskiego LK, ale to i tak daje bazowo 27% na krytyka + 65% od mierzonego w oczy =92% - fair enough. Co prawda Crippler to to nie będzie, ale wydaje mi się, że i tak się sprawdzi.

More Criticals
Even More Criticals
Sharpshooter
Better Criticals
Action Boy
Action Boy
Bonus Rate of fire
Silent Running



3.14

  • Posts: 135
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #116 on: October 08, 2013, 08:29:23 am »
Lepiej policz jeszcze raz jakie masz szanse na krytyka w oczy (bliżej 60 niż 90% albo ja czegoś nie wiem) i weź pod uwagę, że ludziska mają hełmy (-5 do -25?) i man of steel (-10), a 5% ataków nie trafia i do tego nie zawsze da się celować w oczy.
I may be broke, but I ain't broken (just twisted).

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #117 on: October 08, 2013, 08:45:23 am »
lepiej nie planuj postaci, bo widze ze strasznie bladzisz. wyslij mi pm co chcialbys zrobic to ci wysle build

dinowiec - 1luck nie dziala jak 1=1% przy strzałach celowanych.

1luck = 3% przy aim shoot w głowe i oczy
1luck = 2% przy celowanych w ręka/krocze/noga

twoj build ma taką szanse na krytyczny strzał nie celowany:

2*3% + 10% + 5%=21%

Celowane w bluesuita z perkiem "right between the eyes":

oczy: 57%
głowa: 44%
ręka: 37%
krocze: 37%
noga: 30%

Celowane w ca mk2 hełm+pancerz z perkiem "right between the eyes":

oczy: 47%
głowa: 32%
ręka: 12%
krocze: 12%
noga: 5%

Więc jak widzisz twój build jest bardzo słabym sniperem.

Dla kontrastu sniper z luck 10 +rbte vs ca mk2

oczy: 75%
głowa: 55%
ręka: 45%
krocze: 45%
noga: 35%
« Last Edit: October 08, 2013, 09:00:33 am by jacky »

Dinowiec

  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #118 on: October 08, 2013, 10:07:57 am »
Czyli "LK 10 or GTFO"?

Idąc dalej - "sharpshooter" daje 8% więcej do szans trafienia. Jest sens go brać czy lepiej dać coś innego a te 8% i tak się skillem zrobi? Z drugiej strony zwiększa zasięg widzenia, co przy snajperce będzie istotne...

Letoo

  • Supporter
  • Posts: 462
  • I'll craft you up.
    • View Profile
Re: Jaką postać na początek
« Reply #119 on: October 09, 2013, 02:01:03 pm »
Planuje zrobić postać Big gunnera/tanka na PVP, co myślicie o poniższym buildzie?

Letoo's event foundation [click]

In game nicks:
Letoo
Letoatreidis


Find me on IRC @Letoo or on 1337 radio frq