May 17, 2024, 12:27:26 am
Username:

Password:

Topic: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.  (Read 26433 times)

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #45 on: November 12, 2015, 08:10:51 pm »
Rozbawił mnie twój pompatyczny podpis pod avaterem. Ta inicjatywa to coś jakby "wpadajcie do mnie na chatę się pierdolic bo mam łóżko". Co z tego że możecie to robić to na swoich łóżkach, pierdolcie się u mnie bo ja juz jestem właścicielem łóżka.
To idź do swego łóżka - nie zapomnij o lekach.
tylko Menero ma troche racji, z drugiej strony mogą razem coś testować.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #46 on: November 12, 2015, 08:12:51 pm »
Może i ma, ale łatwiej wrzucić coś na jeden serwer niż zmuszać każdego z osobna do testowania. Poza tym wiele rzeczy testuje się znacznie lepiej w dwóch trzech niż samemu. Im więcej testerów tym większe prawdopodobieństwo do wytropienia jakiegoś babola w grze.
GUN FOR HIRE


Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #47 on: November 12, 2015, 08:39:29 pm »
Nie chce się czepiać, ale nie mam zielonego pojęcia po co robisz polską wersję językową, jeżeli w przyszłości ma być dodane miliart questów czy tam co innego.
Tłumaczenie to okropnie żmudna i nudna robota, zasypiałem nad tym za każdym razem kiedy się podjąłem.
Możliwość wyświetlania w nickach znaków diakrytycznych byłaby ciekawa, to warto by przetestować. To oraz jak potem dodać np. polskie zażółćgęśląjaźnie, czeskie pički albo inne takie do NameColorizingu?

Co do PvP, balansu, ekonomii, po co coś naprawiać co jest w miare dobre - wg. mnie jako starego gracza który zaczynał od małpienia a skoczył na byciu południowym nubem - nie warto robić cokolwiek dla małp PvP.
Ciekawa droga ewolucji, ja przepoczwarzyłem się w z nuba południowego w devianta, a potem znów w nuba tyle że północnego. Robi to samo co południowy, tylko jest mniej widoczny bo miasta na północy stoją przez znakomitą większość czasu puste i mało kto wie, że taki gatunek nuba w ogóle istnieje.
Na temat technikaliów pukawek staram się nie wypowiadać, bo niewiele o tym wiem, ale podoba mi się pykanie z LSW serią za 5 AP, a pojedynczym za 2 AP. I uczenie wieśniaków ognistego flamenco za pomocą spopielacza.

Personalnie zmniejszyłbym cap skilli do 200% z każdego rodzaju broniek (efektywność skilla zostawić na 250%, co spowodowałoby użyteczność AC/ perków typu dodger dla postaci PvP), co zmniejszyło by grind do minimum. I tak teraz już łatwo o sprzęt, jedynie czego brakuje to rzeczy do roboty i byłby to serwer który rozjebuje na łopatki fo2 aka grindfest żeby pograć pół godziny lub tlamk2 na którym nie wiadomo o co chodzi.
Zamiast rozpierdalać w drzazgi system perków lub użytkowania skilli w połowie sesji, można to sprawdzić na warsztacie zamiast na żywym organizmie.
Wspomniane wyżej łatwe w obsłudze elesweczko, kontent ciekawszy niż nakurwianie w kółko tych samych mobów albo pięć questów z 2238 i zostaję na takim serwerze na jakiś bliżej nieokreślony czas.

Rozbawił mnie twój pompatyczny podpis pod avaterem. Ta inicjatywa to coś jakby "wpadajcie do mnie na chatę się pierdolic bo mam łóżko". Co z tego że możecie to robić to na swoich łóżkach, pierdolcie się u mnie bo ja juz jestem właścicielem łóżka.
A ty się dopierdalasz bo dokucza ci piasek w waginie, próbujesz swych wątłych sił w zjadliwej ironii czy jeszcze coś innego?

Koniko

  • Supporter
  • Posts: 495
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #48 on: November 12, 2015, 09:27:08 pm »
Rozbawił mnie twój pompatyczny podpis pod avaterem. Ta inicjatywa to coś jakby "wpadajcie do mnie na chatę się pierdolic bo mam łóżko". Co z tego że możecie to robić to na swoich łóżkach, pierdolcie się u mnie bo ja juz jestem właścicielem łóżka.

Coś cię boli że ludzie podejmują inicjatywy które mają na celu pomoc w rozwoju servera, niedorozwoju ?

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #49 on: November 12, 2015, 09:48:29 pm »
Ludzie ten serwer to nie jest konkurencja dla Reloaded tylko piaskownica do testowania sugestii z forum - mniejszych i większych. Sam wcześniej zarzuciłem, żeby rozpisany pomysł odnośnie przyjmijmy "balasnsu" bezużytecznych broni przetestować w praktyce, a nie na sucho wierzyć w post. Zauważmy fakt, że głównie tyczy się to broni, które nie są wykorzystywane w PvP a nawet w PvE - to właśnie można zmienić, po to aby zamiennie można było spokojnie stosować nieco gorszy sprzęt do zabawy PvE, a dla PvP zostawić te mocniejsze. Logiczne jest, że do PvP zawsze będą wybierane te najlepsze, mega hiper OP, "nerf it" i nadal na krzyż będzie kilka sztuk do używania ale do PvE będziemy mogli zastosować większą ilość przez co zwiększy się różnorodność i być może coraz rzadziej pojawią się posty w stylu "dodaj nową broń, bo jest mały wybór".
Pan/Pani Manero zbyt agresywnie podchodzi do tematu, nikt nikogo nie zmusza do grania, jest to opcjonalne i nie ma powodu aby zniechęcać, gnoić i od razu najlepiej zamknijcie to w pizde, bo zaraz za rok będzie konkurencja, blabla i chuj z tego nic nie róbmy. Opcjonalne, opcjonalne chce to pomagam z piaskownicą, nie chce wychodze i nie przejmuje się, że Wojtuś z Adasiem razem budują zamki z piasku i przy okazji zachęcają do wspólnego budowania zainteresowanych. Chcesz sam budować i sprawdzać nowe rozwiązania na swoim? A rób to Panie tylko nie pierdol i nie zakazuj innym.
I'm badass and I will kick your asses.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #50 on: November 13, 2015, 10:33:13 am »
Ludzie ten serwer to nie jest konkurencja dla Reloaded tylko piaskownica do testowania sugestii z forum - mniejszych i większych. Sam wcześniej zarzuciłem, żeby rozpisany pomysł odnośnie przyjmijmy "balasnsu" bezużytecznych broni przetestować w praktyce, a nie na sucho wierzyć w post. Zauważmy fakt, że głównie tyczy się to broni, które nie są wykorzystywane w PvP a nawet w PvE - to właśnie można zmienić, po to aby zamiennie można było spokojnie stosować nieco gorszy sprzęt do zabawy PvE, a dla PvP zostawić te mocniejsze. Logiczne jest, że do PvP zawsze będą wybierane te najlepsze, mega hiper OP, "nerf it" i nadal na krzyż będzie kilka sztuk do używania ale do PvE będziemy mogli zastosować większą ilość przez co zwiększy się różnorodność i być może coraz rzadziej pojawią się posty w stylu "dodaj nową broń, bo jest mały wybór".
Pan/Pani Manero zbyt agresywnie podchodzi do tematu, nikt nikogo nie zmusza do grania, jest to opcjonalne i nie ma powodu aby zniechęcać, gnoić i od razu najlepiej zamknijcie to w pizde, bo zaraz za rok będzie konkurencja, blabla i chuj z tego nic nie róbmy. Opcjonalne, opcjonalne chce to pomagam z piaskownicą, nie chce wychodze i nie przejmuje się, że Wojtuś z Adasiem razem budują zamki z piasku i przy okazji zachęcają do wspólnego budowania zainteresowanych. Chcesz sam budować i sprawdzać nowe rozwiązania na swoim? A rób to Panie tylko nie pierdol i nie zakazuj innym.
[/quote


TO, TO i jeszcze raz TO.
Wreszcie wiem, że nie jestem sam i ktoś rozumie moje podejście. Duże dobrej jakości chłodne piwo dla Ciebie Jarok :D
GUN FOR HIRE


OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #51 on: November 13, 2015, 10:57:07 am »
Quote
Zauważmy fakt, że głównie tyczy się to broni, które nie są wykorzystywane w PvP a nawet w PvE - to właśnie można zmienić, po to aby zamiennie można było spokojnie stosować nieco gorszy sprzęt do zabawy PvE, a dla PvP zostawić te mocniejsze.

Ale kto Ci zabrania używania gorszych broni w PvE? Do tego nie potrzeba balansu. Bierzesz 10mm SMG i idziesz robić NCR Rail Gang czy jakiś inny quest.
Można ustawić ewentualnie restrykcje na nisko-poziomowe postacie, żeby nie mogły korzystać z silniejszych broni, ale bez wyłączenia expa za hurtowe wyrabianie sprzętu, albo wprowadzenia restrykcji do lokacji, gdzie jak wchodzisz z pancorem i ca to uruchamia się skrypt i Ci, których masz zabić uciekają i nie możesz ukończyć zadania dopóki nie przyjdziesz z leather armorem i shotgunem, to i tak mało zmieni.

Koveras

  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #52 on: November 13, 2015, 11:02:35 am »
Quote
Zauważmy fakt, że głównie tyczy się to broni, które nie są wykorzystywane w PvP a nawet w PvE - to właśnie można zmienić, po to aby zamiennie można było spokojnie stosować nieco gorszy sprzęt do zabawy PvE, a dla PvP zostawić te mocniejsze.

Ale kto Ci zabrania używania gorszych broni w PvE? Do tego nie potrzeba balansu. Bierzesz 10mm SMG i idziesz robić NCR Rail Gang czy jakiś inny quest.
Można ustawić ewentualnie restrykcje na nisko-poziomowe postacie, żeby nie mogły korzystać z silniejszych broni, ale bez wyłączenia expa za hurtowe wyrabianie sprzętu, albo wprowadzenia restrykcji do lokacji, gdzie jak wchodzisz z pancorem i ca to uruchamia się skrypt i Ci, których masz zabić uciekają i nie możesz ukończyć zadania dopóki nie przyjdziesz z leather armorem i shotgunem, to i tak mało zmieni.
Poza marnotrawstwem czasu deva na napisanie takowego skryptu i wkurwienie poprzez niego graczy to nic nowego nie wnosi, to nie Tibia ;D.

OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #53 on: November 13, 2015, 11:45:55 am »
Quote
wkurwienie poprzez niego graczy

Ja tam bym wolał "wkurwionych" żywych graczy, niż stado "niewkurwionych" zombie wałęsających się bez celu po pustkowiach, bo osiągnęło się endgame w tydzień i nie mając co robić płaczą na forum, bo sądzą, że za mało stuffu jest w tej grze. A problem nie jest w ilości stuffu czy w jego jakości tylko w szybkości jego uzyskania. Jak zaczynałem grę to byłem takim "wkurwionym" graczem, który narzekał, tego nie mam, tamtego nie mam, jakiś koleś mnie zabił w enco i to "wkurwienie" sprawiało, że chciałem grać, żeby to mieć, tamto mieć, jakiegoś kolesia zabić w enco. A teraz już nie jestem "wkurwiony", bo wszystko to co chciałem zdobyłem w jakieś 3-4 miesiące. Wipe tego nie zmienił, bo po tygodniu osiągnąłem stan, na który wcześniej pracowałem te 3-4 miesiące. Mówiąc najogólniej gra jest przeraźliwie krótka i mało wymagająca, albo mówiąc językiem niektórych mało "wkurwiająca" gracza  :D

Inna sprawa to npc traderzy. Mają pełno stuffu, ale przez to że gracz może zrobić 85% rzeczy w grze praktycznie nikt tego nie kupuje. Ba, własnoręcznie zrobione mogą mieć bonusy, a te u traderów już nie. W ten sposób mamy wysoką podaż itemów zrobionych przez graczy i to sprawia, że popyt na itemy od traderów jest żałośnie niski, jeśli w ogóle istnieje. Crafting jest OP po prostu.
« Last Edit: November 13, 2015, 01:42:36 pm by OldBoy »

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #54 on: November 13, 2015, 03:16:28 pm »
Takie coś zostało już przetestowane na FO2, nazywa się Global Tech Progress i kończy się jak zwykle - nolajferzy i bandy zdolne skutecznie okampić Sierrę mają wszystko i jeszcze więcej, przeciętny każual może im najwyżej pomachać z daleka zanim go rozjadą. O ile zdąży. Płacz na forum nadal jest, tyle że nie z nudy bo wszystko już mamy, ale z frustracji, że une majom, a ja nie i znerfić.

Koveras

  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #55 on: November 13, 2015, 03:19:43 pm »
Nieopłacalne to jest strata czasu na craft drugów, i zdobywanie kapsli w inny sposób niż trading z NPCami.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #56 on: November 13, 2015, 09:29:37 pm »
Fajnie będzie pofarmic questy typu mutant quest których będzie więcej czy nawet pofarmic jakieś bandy npc typu ncr army raz z .223 pistol a innym razem z .44 magnum po buffie czy innym hunting rifle.
GUN FOR HIRE


rafik

  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #57 on: November 13, 2015, 11:29:27 pm »
Fajnie będzie pofarmic questy typu mutant quest których będzie więcej czy nawet pofarmic jakieś bandy npc typu ncr army raz z .223 pistol a innym razem z .44 magnum po buffie czy innym hunting rifle.
Ja wam powiem ogolnie ze fajnie popykac w Fallouta w najlepszej jego postaci:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


rafik

  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #58 on: November 13, 2015, 11:49:43 pm »
Super ze testujecie czekam na final bardziej niz na F4 bo i tak nie bede nial na czym pograc:)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #59 on: November 14, 2015, 02:16:17 pm »
Finałem będzie dodanie nowych feature do oficjalnej wersji Reloaded.