May 14, 2024, 05:27:40 pm
Username:

Password:

Topic: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski  (Read 4070 times)

Kilian

  • Posts: 51
    • View Profile
Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« on: September 05, 2013, 11:00:35 am »
Cześć Wszystkim,

ze względu na to, że kilka osób zawarło już znajomości w obrębie gry, chciałem zaproponować, aby nasza polska społeczność umówiła się na obsługę radia na danym kanale. W ten sposób będziemy mogli utrzymywać ze sobą łączność i prowadzić rozmowy. Wydaje mi się to teraz najlepszym rozwiązaniem ze względu na brak czegoś takiego jak wyraźna lista friends.

Zatem, jeżeli ktoś nie wie jak korzystać - poniżej instrukcja obsługi:

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Radio#Uses

Umówmy się, że nasz kanał to 431 i na nim będziemy się łączyć. Należy ręcznie wpisać numer w odpowiedniej rubryce w radio, a następnie zaznaczyć wysyłanie i odbiór na "everywhere".

Ja za każdym razem jak będę online i będę miał przy sobie radio, to można mnie łapać na tym kanale. Do zobaczenia i powodzenia!

Kilian

Shima San

  • Posts: 20
  • Selling, Buying with 4 barter is my life!
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #1 on: September 05, 2013, 11:12:02 am »
będzie trzeba z radiem chodzić, osobiście pomysł mi się podoba byle tylko zbyt dużo trolli się radiem nie bawiło ;]

Space

  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #2 on: September 05, 2013, 11:22:22 am »
jesli to rzeczywiscie wypali to duze +1
Jak bede gral to posiedze na kanale, jesli ktos potrzebuje jakiejs pomocy to niech tam wali. Chociaz kanal IRC bylby bardziej praktyczny :D

Kilian

  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #3 on: September 05, 2013, 11:23:19 am »
Już mieliśmy sposobność pogadać ze Spacem ;]

jacky

  • Supporter
  • Posts: 344
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #4 on: September 05, 2013, 11:25:02 am »
ca mk2/ba/ea/pa hełmy mają wbudowane radia w hełmy

Pazox

  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #5 on: September 05, 2013, 11:57:40 am »
ca mk2/ba/ea/pa hełmy mają wbudowane radia w hełmy

Ooo to dobrze wiedzieć. Chętnie posiedzę na radiu, będzie z kim pogadać.  ;)
War, war never changes...

Kirkor

  • Supporter
  • Posts: 347
  • Bang Bang Smash
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #6 on: September 05, 2013, 06:33:10 pm »
Inicjatywa fajna i chętnie ten kanał odwiedzę.
Fajnie gdyby radio było zamontowane w PipBoyu (może po wykonaniu jakiegoś questa otrzymywało by się coś takiego na stałe). Może też chat w ekranie PipBoya (frakcyjny i tekst bieżącego kanału radia na ekranie PB)?
Oczywiście można używać IRC i wielu innych komunikatorów, ale takie funkcje wbudowane w grze dają całkiem fajny klimat.

Uwierz

  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #7 on: September 05, 2013, 07:04:56 pm »
Lol już sobie wyobrażam te okienko czatu spamujące w ciagu sekundy kilkunatsoma wiadomościami typu:
sss...siema...sss
sss...no siema...sss
sss...siema...sss
sss...skąd jesteś...sss
sss...gimnazjum a ty...sss
sss...Polaken Cebulaken haha...sss
sss...kto to powiedział?...sss
sss...twoja stara...sss

Ja osobiście uważam że pomysł jest beznadziejny (może przesadziłem z tą beznadziejnością, ale chodzi o to że jest zbędny w sytuacji gdy tak wielu Polaków tu gra.), bo komunikaty w "radiu" są anonimowe, a te radia to nie radia tylko tzw walkie-talkie o dużym zasięgu, a każdy kto miał z tym styczność wie jak to działa gdy np. kilkanaście osób jest na jednym kanale. Z drugiej strony zawsze można owe "radio" wyłączyć i z głowy. Jak chcesz się zapoznac z polską społecznością to zaglądaj częściej do Shady Sands, gdzie trzeci dzień z rzędu spotyka się banda gimbusów, przelogowując co chwile na alty i zasypując ludzi głównie wyzwiskami. Wizytówka jaką przedstawili Polacy pracujący nad tą grą jest ładnie zadeptywana przez graczy. Szczerze przyznam, że trochę mnie to irytuje, ale najbardziej smuci,a le w sumie się pocieszam tym, że odkąd Kaczyńscy wepchali się do rządu i tak Polska jest krainą bólu dupy na mapie świata... smutne to, ale prawdziwe, a wracając do tematu Killian ja to początkowo myślałem, że to jest jakiś polski serwer, bo spotykałem tylko polaków w grze, ale czasem udaje mi się spotkać nie-polaka więc chyba tak nie jest. Osobiście bym wolał żeby było jak najwięcej graczy i z różnych krajów i szczerze bym nie chciał żeby na moją odpowiedź na pytanie o narodowość każdemu opadały ręce. Nie wiem jak tam było w poprzedniej wersji fonline, bo nie grałem ale słyszałem że rosjanie bardzo tam sobie naskrobali, oby nie było tym razem tak z nami. Wierzę że nie będzie :>
Ps. Swoją drogą taki kanał może naprawde pomóc graczom w odnalezieniu się w społeczności fonline, ale:
1. Widziałeś newbie z radiem? Powiedzmy 1-2 dzień gry?
2. Widziałeś kiedyś żeby w jakimś większym mieście choć przez chwile nie kręcili się jacyś Polacy?
3. Trolle i tak znajdą sposób na trollowanie, ale to jest naprawdę potęga. Tak mi się wydaje. Pozdrówka. ;>
« Last Edit: September 06, 2013, 06:59:41 pm by Uwierz »

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #8 on: September 06, 2013, 08:41:48 am »
Pamiętam jeszcze początki 2238, w 2009 roku, wtedy polskim kanałem radiowym, był kanał 44. :D

Fahrenheit

  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Wspólny kanał radio dla znajomych z polski
« Reply #9 on: September 06, 2013, 02:42:29 pm »
Przypomnę, że comat helmet mk2 ma wbudowane radio, nie trzeba trzymać go cały czas w łapie.