May 08, 2024, 03:46:37 pm
Username:

Password:

Topic: Witam Początek  (Read 2631 times)

zoltarianie

  • Posts: 1
    • View Profile
Witam Początek
« on: September 06, 2013, 06:49:27 pm »
Przygotuje mi ktoś może pare wskazówek na początek?

Krzysztex

  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Witam Początek
« Reply #1 on: September 06, 2013, 07:13:12 pm »
W San Francisco u profesora u którego się załatwiało paliwo do promu kosmicznego w F2 (u Shi) masz fajnego odnawialnego questa na zabijanie mrówek. Typek daje 200 golda i 3 stimpaki. Lepsze to chyba niż odwalanie gówna.
Gówno masz do odwalania w prawie każdym mieście (typek powinien ci dać szpadel jak go poprosisz).
Bodajże w the Hub masz też odnawialnego questa na rozpakowywanie skrzynek z karawany.

No i sugeruję pieniądze do banku chować, bo będziesz często ginął.

Kilian

  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Witam Początek
« Reply #2 on: September 06, 2013, 09:02:07 pm »
Najlepiej na początku trzymaj się okolic NCR. Zrób wszystkie questy, które będziesz w stanie i przede wszystkim zainteresuj się tym z namiotem. Kiedy już zdobędziesz własną siedzibę, taką swoją bezpieczną przystań, zainwestuj w młot i ruszaj go kopalni wydobywać minerały. Przy ich pomocy możesz zrobić amunicję bądź broń i zarobić niezłe pieniądze. Potem już dowolność działań wedle własnych upodobań. Warto również zajrzeć na wiki - pod dostatkiem informacji.

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Witam Początek
« Reply #3 on: September 07, 2013, 09:38:51 am »
Możesz sobie przejrzeć filmiki z oficjalnego kanału youtube, jako taki dodatek, aby dowiedzieć się co nie co o grze. Na początek kopanie surowców, crafcenie jakiegoś ammo, sprzedawanie i zbieranie kapsli na profesje, lepszy sprzęt itd.

scorch83

  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Witam Początek
« Reply #4 on: September 07, 2013, 03:14:12 pm »
Nigdzie nie mogłem znależć komend dla gracza ( tylko dla admina) moze ktoś rzucic jakies kilka przydatnych komend? jak np dodać kolesia do party ?, handlować z innymi itp...

Niwer

  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Witam Początek
« Reply #5 on: September 09, 2013, 06:55:09 am »
Hello Stranger!

1. Nie przyzwyczajaj się specjalnie do swojej postaci. Komenda na usunięcie konta "~deleteself hasło". Ja już się usuwałem 3 razy i właśnie po lepszym zapoznaniu się z funkcjonowaniem świata, czytania forum stwierdzam, że chyba czeka mnie kolejny start. Co prawda postać którą teraz gram została zabita dopiero 2 razy ;) a jestem chyba na 8-9 lvlu, ale popełniłem kilka błędów w rozwoju postaci, których żałuję.
2. Jak tylko uzbierasz jakąś kasę, tak jak pisali wcześniej, nawet 250$ za skrzynki, wpłacaj wszystko na konto w "banku". Założenie konta kosztuje 100$ (jednorazowa opłata) a przynajmniej tam Twoje oszczędności są bezpieczne.
3. Kiedy robisz questy gdzie nie trzeba strzelać a droga daleka (poczytaj wiki), nie zabieraj ze sobą niczego :) tak będzie dla Ciebie najlepiej. 
4. Jak tylko rozbijesz namiot i zrobisz campfire postaw sobie koniecznie primitive workbench. Na kasę o czym ktoś na forum pisał opłaca się robić amunicję. Po pierwsze jest dla początkującego gracza droga do kupienia, więc nie będzie bólu dupy jak gdzieś przez przypadek oberwiesz i stracisz np 100 sztuk amunicji ;) Po drugie łatwo ją sprzedać za przyzwoitą - na początku kasę.
5. Na craftingu możesz też bić lvle, taki slegdgehammer  jest bajecznie tani jeśli chodzi o potrzebne surowce a daje 100 exp - więc jak potrzebujesz trochę exp do następnego poziomu (nie mówię o tysiącach)  to warto rozważyć produkcję. Ogólnie patrz na wiki, tam wszystko jest opisane. 
6. Primitive tool łamie się prawie przy każdym użyciu (tak było u mnie - mam 1 lck)
7. Jak już uzbierasz trochę w namiocie trochę żelastwa i skórzanych kurtek możesz rozpocząć polowania. Moja uwaga jest jednak taka. Nie poluj, nie walcz na niskich lvlach z pve na szlakach pomiędzy lokacjami. Dlaczego? Może trafić na walkę inny gracz i Cię ustrzeli - miałem taki incydent. Czułem się jak młody bóg, levele leciały, plecak pełen dobrodziejstw (shotgun, BBgun, stimpaki), zabijam sobie szczury a tu jakiś luj pojawia się na mapie. On zaczynał turę, jedna seria i moje truchło leżało na asfalcie w kałuży krwi, poprosiłem go żeby mnie uleczył, powiedział, że nie. Mam już go na swojej czarnej liście ;)
...jak najdą mnie jeszcze jakieś refleksje dam znać ;) do zobaczenia na pustyni 

paco

  • Posts: 250
    • View Profile
Re: Witam Początek
« Reply #6 on: September 09, 2013, 06:58:09 am »
Witamy w FOnline.
Nie, to nie jest Oblivion z pistoletami i mmo.
<wimp> crucify apaco and paco for telling you how to use a computer and get on irc
Quote from: Carl von Clausewitz
War is such a dangerous business that mistakes that come from kindness are the very worst.