May 21, 2024, 01:21:07 pm
Username:

Password:

Topic: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.  (Read 26471 times)

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #30 on: November 12, 2015, 10:33:34 am »
Balans sralans, tak samo tajemniczy byt którego nikt nigdy nie widział jak ekonomia. Beznadziejna sprawa i stracony wysiłek, kropla miodu w oceanie cuchnącej uryny, srał to pies. Questy, kontent i mięcho kurwa!

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #31 on: November 12, 2015, 12:27:01 pm »
Mityczny balans broni...  :D Jeśli się nie mylę to takie nowinki możecie przetestować jak sobie samemu odpalicie ten serwer ze wszystkimi możliwymi uprawnieniami.

 ??? Po to włączyli 24/7 serwer aby testować wszelkie nowinki bez konieczności czekania aż pojawią się na wersji grywalnej. Nie wszyskim się chce samemu odpalać za każdym razem serwer a tym bardziej zmieniać kod, wprowadzać nowości. Tak chłopaki postawili serwer, wprowadzą odpowiednie zmiany i leniwi ludzie jak ja będą mogli przyjść na gotowe nie musząc dokonywać zmian samemu.
niektorych rzeczy samemu nie przetestujesz, szczegolnie elementow PvP
Balans broni itp nie jest mityczny, wymaga tylko pracy i pewnych uzgodnien...tylko community ma problem zeby to przyjac
GUN FOR HIRE


manero

  • Supporter
  • Posts: 115
  • I love big guns and i cannot lie...
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #32 on: November 12, 2015, 01:20:07 pm »
Balans broni itp nie jest mityczny, wymaga tylko pracy i pewnych uzgodnien...tylko community ma problem zeby to przyjac

Lepsi od Ciebie próbowali, a balansu jak nie było, tak nie ma i nie będzie. Powód jest prosty, a jaki? Kto liznął pvp doskonale wie. Żeby wygrać, ktoś inny musi przegrać. Natomiast za porażką rzadko kryje się własna słabość tylko np ta nooobska plasma rifle, albo ten op pancor jackhammer itd itd  :D Nie dogodzisz wszystkim, a serwer testowy niczego tutaj nie zmieni.
Bang Bang Smash

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #33 on: November 12, 2015, 01:38:17 pm »
Jak napisałem wyżej, balans wymaga wiele pracy i ZROZUMIENIA pewnych rzeczy przez społeczność graczy. Tu fakt faktem nie pomoże żaden test serwer. Rozumiem że wytkniecie mi PvP nie jest przypadkowe ? :)
GUN FOR HIRE


manero

  • Supporter
  • Posts: 115
  • I love big guns and i cannot lie...
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #34 on: November 12, 2015, 02:39:16 pm »
Biorąc pod uwagę że kompletnie nie mam pojęcia kim jesteś jest jak najbardziej przypadkowe.
Bang Bang Smash

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #35 on: November 12, 2015, 03:54:07 pm »
Po co zmieniać balans broni ze względu na pvp? To tylko strata czasu. Zmiana dmg w avku z 12 na 14 nic nie da, no może tylko tyle, że zaraz jakiś najlepszy gracz pvp, aka dark angel będzie darł się w niebogłosy, żeby znerfić BG.


Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #36 on: November 12, 2015, 04:05:29 pm »
Biorąc pod uwagę że kompletnie nie mam pojęcia kim jesteś jest jak najbardziej przypadkowe.

I to mnie martwi, jesteś z BBS, a ja nie miałem okazji mierzyć się w PvP z waszą legendą :(



Po co zmieniać balans broni ze względu na pvp? To tylko strata czasu. Zmiana dmg w avku z 12 na 14 nic nie da, no może tylko tyle, że zaraz jakiś najlepszy gracz pvp, aka dark angel będzie darł się w niebogłosy, żeby znerfić BG.



To był tylko przykład, poza tym Masz więcej broni niż avenger. Obecnie każdy inny gnat niż T4 ew parę T3 to science.
GUN FOR HIRE


Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #37 on: November 12, 2015, 04:10:43 pm »
To, że przegrałem w grę, zawsze jest winą chujowego balansu, laga, cheatów przeciwnika, dragów które akurat zeszły, OP buildu przeciwnika, implantów przeciwnika, takich różnych. Niemal nikt nie chce przyznać, że jest zwyczajnie do dupy i dlatego przegrywa w grę. Żodyn.

Jak napisałem wyżej, balans wymaga wiele pracy i ZROZUMIENIA pewnych rzeczy przez społeczność graczy.
A to już zależy od społeczności.
Niewiele się socjalizuję z innymi na tym serwerze (Przeładowanym znaczy, nie tym testowym), ale jeśli na kilkanaście losowych spotkań w encounterach tylko dwa kończą się tradycyjnie, czyli wymianą ołowiu, a reszta wymianą "Hi", to wiedz, że coś się dzieje. Wreszcie ktoś zauważył i powiedział głośno i wyraźnie, że gracze skupieni wokół PvP stanowią miażdżącą mniejszość w całej puli graczy, tylko najwięcej płaczą na forum i to tworzy mylne wrażenie, że jest ich dużo. Nie jest.
I tak jak istnieje temat-rezerwat (wątek "forum PvP", który ilekroć przypadkowo mi się kliknie, obraca wniwecz całą moją wiarę w ludzkość jako gatunek), tak mam nadzieję na lokacje-rezerwaty kosztem lokacji-miast, którym wreszcie będzie można próbować ożywić w inny sposób niż napierdalanki o skrzynkę bananów, cichcem przemykający crafterzy/handlarze albo "projekty" kończące się dramą o piksele.

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #38 on: November 12, 2015, 04:27:52 pm »
Co do pvp w tej grze, to wystarczy z 4-5 otwartych lokacji. Ze dwie z napisem na górze "XXX here YYY is safe".Oczywiście napisy mogłyby być wyłączone w opcjach. Takie rozwiązanie zwabia chętnych graczy do wzięcia udziału w rywalizacji z innym graczem. Dodatkowo oczywiście jakaś mini liga pvp, żeby obowiązkowo każdy wiedział, kto najlepiej gra w grę.

Więcej czasu w pvp się nie opłaca inwestować. Takie rzeczy jak dungeony, questy i losowe eventy to jest rzecz czysto PvE. Jeżeli wprowadza się do nich na siłę PvP, to później te lokacje są dostępne tylko dla niewielkiej części community.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #39 on: November 12, 2015, 05:02:30 pm »
Ja potrafię się przyznać, podczas PvP jak zginę że dałem dupy. Chyba że to faktyczna sytuacja gdzie napierdalało mnie 3-4 gości...no to nie że zganiam, ale nie była moja wina :D

Poza tym ja zawsze wymieniam się Hi w encounterach, jak ktoś nie odpowiada to ginie...ewentualnie ja gryzę piach :D

Znam też mnóstwo graczy robiących jak powyżej, co do PvE zgoda, nie powinno się mieszać. Przykład? Glow może nie, tak samo jak V15 nie są dobrym przykładem...tam rzadko idzie kogoś spotkać (wina lootu słabego dla top graczy).

Natomiast co innego WH czy Nowe Reno, tam non stop...moim zdaniem też nie powinno się tego mieszać. Szczególnie nie tęgo to wygląda jak zetnę slaga z minigunem, zetnę jego kumpli a pod koniec wpada na moją umęczoną postać świeżo wypoczęty char lub grupa oszołomów i całą moją pracę szlag trafia...ja się już przyzwyczaiłem, choć nie rzadko przed komputerem rzucę jakąś Panią na K w eter. Innego czy innych to jednak zniechęci, przykład? Mutant Quest jest robiony nagminnie przez graczy, bo jak robisz PvE to masz spokój i nikt Ci backstab'a nie sprzeda. Przy takich lockerach już nie ma kolorowo, a wierzcie mi...slag z minigunem i grupa łowców wrażeń to armia nie do pokonania :D
GUN FOR HIRE


worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #40 on: November 12, 2015, 07:38:06 pm »
Za rok będziesz chciał uruchomić swój własny grywalny serwer-kopię Reloaded? Bo jeśli dłubiesz dla samego dłubania to kto miałby z tobą współpracować i po co skoro sami mogą odpalić taki serwer na własnym kompie dla samego siebie?
Nie wiem czy zauważyłeś, ale mam uruchomioną kopię Reloaded i nie za rok tylko teraz, a w dodatku dla samego dłubania. Chcesz sobie odpalać serwer na swoim kompie, to bierz pal i graj - NPC już tam na Ciebie czekają. Jeśli nie masz niczego ciekawego do wniesienia to idź ze swym bólem dupki gdzie indziej.

Po to że balansu broni, czy multum innych czynników tam nie przetestujesz. Tu możecie bez prób na Reloaded sprawdzić jakieś nowinki czy pomysły i przetestować to wspólnie.
Można przetestować to, co Matt wykonał. Hasła na PM, jak już pisałem wcześniej. A dyskusję kto z kim przegrywa podejmijcie w osobnym temacie, dzieciaczki.

Koveras

  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #41 on: November 12, 2015, 07:45:07 pm »
Nie chce się czepiać, ale nie mam zielonego pojęcia po co robisz polską wersję językową, jeżeli w przyszłości ma być dodane miliart questów czy tam co innego.
Co do PvP, balansu, ekonomii, po co coś naprawiać co jest w miare dobre - wg. mnie jako starego gracza który zaczynał od małpienia a skoczył na byciu południowym nubem - nie warto robić cokolwiek dla małp PvP. Nie rozumiem w ogóle pomysłu nagradzania za robienie PvP, to tak samo jakbyśmy mieli nagradzać za ludzi robiących e-piwo w hubie power armorem co pół godziny (przykładowo) - jeżeli ktoś chce rywalizacji, to się umawia z kimś, ew. mamy hinkley/domyślną lokację PvP gdzie się po prostu napierdalamy o zwycięstwo i loot z wroga ,a nie jakieś wyjebane w kosmos looty z dupy za to że grupka autystów strzela się w pewnej lokacji, po czym każdy jest najlepszym graczem PvP i następuje wymiana gówna na forum PvP.
Najważniejszą kwestią sandbox mmo jest nie zmuszanie graczy do niczego - pójscie dalej dewizą że ma wszstko być dostępne, jebać ekonomie - to nie wasteland is harsh, tylko pojebane ficzery powodują to że dany serwer był/jest niegrywalny/wkurwiający/potrzeba 10 altów do wykonania zadania.
Personalnie zmniejszyłbym cap skilli do 200% z każdego rodzaju broniek (efektywność skilla zostawić na 250%, co spowodowałoby użyteczność AC/ perków typu dodger dla postaci PvP), co zmniejszyło by grind do minimum. I tak teraz już łatwo o sprzęt, jedynie czego brakuje to rzeczy do roboty i byłby to serwer który rozjebuje na łopatki fo2 aka grindfest żeby pograć pół godziny lub tlamk2 na którym nie wiadomo o co chodzi.

manero

  • Supporter
  • Posts: 115
  • I love big guns and i cannot lie...
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #42 on: November 12, 2015, 07:53:43 pm »
Rozbawił mnie twój pompatyczny podpis pod avaterem. Ta inicjatywa to coś jakby "wpadajcie do mnie na chatę się pierdolic bo mam łóżko". Co z tego że możecie to robić to na swoich łóżkach, pierdolcie się u mnie bo ja juz jestem właścicielem łóżka.
« Last Edit: November 12, 2015, 07:55:37 pm by manero »
Bang Bang Smash

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #43 on: November 12, 2015, 08:02:59 pm »
Rozbawił mnie twój pompatyczny podpis pod avaterem. Ta inicjatywa to coś jakby "wpadajcie do mnie na chatę się pierdolic bo mam łóżko". Co z tego że możecie to robić to na swoich łóżkach, pierdolcie się u mnie bo ja juz jestem właścicielem łóżka.

Oczywiście że można samemu, ale zamiast każdy ściągać "własny serwer" i podpinac pliki od jednego z gości wrzuci to na wspólny żeby każdy bez problemów sobie potestowal to chyba lepiej. Poza tym nie chcesz to nie korzystaj, załóż sobie własny na kompie i po problemie ;)
GUN FOR HIRE


worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #44 on: November 12, 2015, 08:04:37 pm »
Rozbawił mnie twój pompatyczny podpis pod avaterem. Ta inicjatywa to coś jakby "wpadajcie do mnie na chatę się pierdolic bo mam łóżko". Co z tego że możecie to robić to na swoich łóżkach, pierdolcie się u mnie bo ja juz jestem właścicielem łóżka.
To idź do swego łóżka - nie zapomnij o lekach.