May 02, 2024, 06:06:51 pm
Username:

Password:

Topic: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.  (Read 26364 times)

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #15 on: October 30, 2015, 03:38:19 pm »
Ja chcę ruszyć w ten weekend, bo mam chwilę aby ogarnąć temat. Czekam jeszcze na info od Kilgora czy udostepni nam kopię aktualnej wersji Reloaded. Tylko nie licz tam na hardplay. Zdeklarowanych widać w tym temacie. Może ktoś jeszcze dojdzie. Samym celem jest ustawienie serwa, który pozwoli na to, aby coś na nim zrobić w dowolnej chwili. Do tej pory było tak, że odpalałem serw w domu na jakiś czas i to jak w dodatku byłem osiagalny na miejscu. Taki serw nie mógł działać non-stop bo potem od swej głównej księgowej przez jakiś czas mógłbym nie dostawać drugiego dania. ;)

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #16 on: October 30, 2015, 05:36:04 pm »
Jak cos to ja jestem chetny, tylko w ten weekend jestem poza domem.
GUN FOR HIRE


worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #17 on: October 31, 2015, 06:44:53 am »
Nie ma problemu. I tak pewnie uda mi się to sfinalizować wszystko na poniedziałek. Ale już znamy adres: fonline-rld-dev.eu
« Last Edit: November 02, 2015, 07:10:38 pm by worldremaker »

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #18 on: November 01, 2015, 10:51:41 am »
Dostaję wiele pytań odnośnie tego jak będzie serwer funkcjonować, jakie będą usprawnienia, modyfikacje itp itd. Po krótce więc odpowiadam:

Serwer nie jest nastawiony na grę jak oficjalne wydanie Reloaded. Będzie to serwer developerski, gdzie coniektórzy będą mogli sprawdzić swoje siły jako developerzy. Serwer będzie oparty o source Reloaded, tylko nie wiem czy to będzie jego pierwsza sesja czy też aktualne wydanie - to już zależne jest od administracji Reloaded.

Nie będzie tam można liczyć na poważniejszą grę, bo nie sądzę aby częste zmiany na gorsze czy lepsze oraz czyszczenie świata gry przypadło komuś do gustu. Tam będą się działy przeróżne rzeczy do NPC trzymających Banhammery włącznie. Może być tak, że przy jakiejś zmianie serwer po prostu się wysypie, i tyle.

Serwer wystartuje z source, jakiego otrzymamy i wszelkiego rodzaju zmiany będą wprowadzane sukcesywnie. Pomysły będą brane z działu suggestions z oficjalnego forum Reloaded, a po ich wprowadzeniu zostaną one opublikowane też na tym forum razem z prezentacją wyniku, jakie przyniosą.

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #19 on: November 03, 2015, 05:44:41 am »
Ruszyło!
Można ustawić język pols (w fazie rozwoju)
Adres: fonline-rld-dev.eu
Port: 2238

Hasła do accesów na PM.

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #20 on: November 07, 2015, 08:55:19 am »
Aby odpalić polskie tłumaczenie należy ściągnąć plik http://files.fonline-aftertimes.net/fonts.zip oraz wypakować go do katalogu data/fonts. W pliku FOConfig.cfg trzeba też zmienić wartość Language:
Code: [Select]
Language = pols
Polska wersja jest wciąż rozwijana.

« Last Edit: August 12, 2017, 11:46:53 am by worldremaker »

BeheGrzmotPL

  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #21 on: November 10, 2015, 05:03:56 pm »
Zapowiada się ciekawie ;)

Już sam fakt wywalenia ruskiego i dodania polskiego jest niemalże wystarczający :P Brak ruskiego = brak cyrylicy na czacie, a w szczególności w nickach - przynajmniej będzie wiadomo, co wpisać do NameColorizing (czy jak się tam to zwało). Natomiast polski może pozytywnie wpłynąć na questy - ja robiłem tylko te, które albo dawały szybko expa, albo jakieś support perki, resztę olewałem i expiłem na pustkowiach albo na crafcie. Dodatkowo, jeżeli aktualne questy są takie same jak w obecnym Reloaded, to może to pozwolić na poznanie questów leniwym i mniej zaznajomionym z angielskim ;)

Natomiast moja główna sugestia jest następująca - napiszę tutaj, by nie zaginęła w gąszczu sugestii ;) - marzy mi się, by w FOnline był system dziennych/tygodniowych questów oraz/lub achievmentów. Jak pokazują m.in. gry na smartfony - jeżeli za codzienne zalogowanie i wykonanie prostego zadania dostaje się nagrodę, to nawet jak się człowiekowi nie chce zbytnio grać, to raz dziennie sobie włączy by tą nagrodę otrzymać. Za utrzymanie (wykonywanie) codziennych zadań przez kilka dni z rzędu otrzymuje się jakąś wyższą nagrodę. Zaś tygodniowe questy - jakieś losowe 3 zadania, na których wykonanie jest 7 dni - można w 1 dzień, a można po trochu codziennie. W świecie FOnline wydaje mi się, że jedyną słuszną nagrodą za takie questy byłyby pieniądze, ew. amunicja (np. jakaś rzadka). Achievmenty również motywują - np. wycraftuj 100 CA, zabij 200 szczurów itp. - raz, że wykonuje się to samo, a dwa że motywuje by dobić do tej punktowanej ilości. Taka dodatkowa rozrywka poza PvP ;)

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #22 on: November 10, 2015, 05:40:42 pm »
Cyrylica zostanie przywrócona z zachowaniem naszych ogórków. :)
Edit: FO:R ma sporo niedokończonych questów, lokacji itp. Z mojej strony nastawiałbym się na dokończenie tych, a potem na rozpoczęcie nowych zagadnień. Trzeba też przywołać PvE vs PvP i mamy kilka pomysłów na to, o których rozmawialiśmy ostatnio na TS. Niestety to wymaga czasu, ale jeśli znajdzie się ktoś chętny to nie widzę problemu aby se przy tym dłubał. :)
« Last Edit: November 10, 2015, 07:02:08 pm by worldremaker »

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #23 on: November 10, 2015, 09:09:13 pm »
Zapowiada się ciekawie ;)

Już sam fakt wywalenia ruskiego i dodania polskiego jest niemalże wystarczający :P Brak ruskiego = brak cyrylicy na czacie, a w szczególności w nickach - przynajmniej będzie wiadomo, co wpisać do NameColorizing (czy jak się tam to zwało). Natomiast polski może pozytywnie wpłynąć na questy - ja robiłem tylko te, które albo dawały szybko expa, albo jakieś support perki, resztę olewałem i expiłem na pustkowiach albo na crafcie. Dodatkowo, jeżeli aktualne questy są takie same jak w obecnym Reloaded, to może to pozwolić na poznanie questów leniwym i mniej zaznajomionym z angielskim ;)

Natomiast moja główna sugestia jest następująca - napiszę tutaj, by nie zaginęła w gąszczu sugestii ;) - marzy mi się, by w FOnline był system dziennych/tygodniowych questów oraz/lub achievmentów. Jak pokazują m.in. gry na smartfony - jeżeli za codzienne zalogowanie i wykonanie prostego zadania dostaje się nagrodę, to nawet jak się człowiekowi nie chce zbytnio grać, to raz dziennie sobie włączy by tą nagrodę otrzymać. Za utrzymanie (wykonywanie) codziennych zadań przez kilka dni z rzędu otrzymuje się jakąś wyższą nagrodę. Zaś tygodniowe questy - jakieś losowe 3 zadania, na których wykonanie jest 7 dni - można w 1 dzień, a można po trochu codziennie. W świecie FOnline wydaje mi się, że jedyną słuszną nagrodą za takie questy byłyby pieniądze, ew. amunicja (np. jakaś rzadka). Achievmenty również motywują - np. wycraftuj 100 CA, zabij 200 szczurów itp. - raz, że wykonuje się to samo, a dwa że motywuje by dobić do tej punktowanej ilości. Taka dodatkowa rozrywka poza PvP ;)

Pisałem już w sugestiach o takich questach/taskach. Takie rzeczy są w grach do grindowania np Tibia, PoE. Takie coś motywowało by gracza do pozostania przy jednym alcie, gdyż wykonywanie tych questów na innych altach od początku mogło by być nieopłacalne.

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #24 on: November 10, 2015, 10:16:59 pm »
Takie questy i aczki mają się pojawić po wipe.
I'm badass and I will kick your asses.

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #25 on: November 12, 2015, 05:07:30 am »
To fajnie. :)
BTW altruista w Hub ma ściągnięty limit na rozdawanie poziomów.

manero

  • Supporter
  • Posts: 115
  • I love big guns and i cannot lie...
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #26 on: November 12, 2015, 07:24:12 am »
Na listopad 2015 planowany jest rozruch serwera opartego o źródło pierwszego sezonu Fonline: Reloaded. Rozruch serwera będzie trwał PRZYNAJMNIEJ rok czasu. Przez cały ten okres wdrażane będą poprawki, dodatki i co za tym idzie poprawki do tych dodatków...

Chętnych zapraszam do współpracy.

Za rok będziesz chciał uruchomić swój własny grywalny serwer-kopię Reloaded? Bo jeśli dłubiesz dla samego dłubania to kto miałby z tobą współpracować i po co skoro sami mogą odpalić taki serwer na własnym kompie dla samego siebie?
« Last Edit: November 12, 2015, 07:25:45 am by manero »
Bang Bang Smash

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #27 on: November 12, 2015, 07:31:13 am »
Na listopad 2015 planowany jest rozruch serwera opartego o źródło pierwszego sezonu Fonline: Reloaded. Rozruch serwera będzie trwał PRZYNAJMNIEJ rok czasu. Przez cały ten okres wdrażane będą poprawki, dodatki i co za tym idzie poprawki do tych dodatków...

Chętnych zapraszam do współpracy.

Za rok będziesz chciał uruchomić swój własny grywalny serwer-kopię Reloaded? Bo jeśli dłubiesz dla samego dłubania to kto miałby z tobą współpracować i po co skoro sami mogą odpalić taki serwer na własnym kompie dla samego siebie?

Po to że balansu broni, czy multum innych czynników tam nie przetestujesz. Tu możecie bez prób na Reloaded sprawdzić jakieś nowinki czy pomysły i przetestować to wspólnie.
GUN FOR HIRE


manero

  • Supporter
  • Posts: 115
  • I love big guns and i cannot lie...
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #28 on: November 12, 2015, 09:04:46 am »
Mityczny balans broni...  :D Jeśli się nie mylę to takie nowinki możecie przetestować jak sobie samemu odpalicie ten serwer ze wszystkimi możliwymi uprawnieniami.
Bang Bang Smash

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #29 on: November 12, 2015, 09:52:30 am »
Mityczny balans broni...  :D Jeśli się nie mylę to takie nowinki możecie przetestować jak sobie samemu odpalicie ten serwer ze wszystkimi możliwymi uprawnieniami.

 ??? Po to włączyli 24/7 serwer aby testować wszelkie nowinki bez konieczności czekania aż pojawią się na wersji grywalnej. Nie wszyskim się chce samemu odpalać za każdym razem serwer a tym bardziej zmieniać kod, wprowadzać nowości. Tak chłopaki postawili serwer, wprowadzą odpowiednie zmiany i leniwi ludzie jak ja będą mogli przyjść na gotowe nie musząc dokonywać zmian samemu.
I'm badass and I will kick your asses.