May 07, 2024, 01:26:33 am
Username:

Password:

Topic: Companion/slave PYTANIE  (Read 3517 times)

Agerom

  • Posts: 21
    • View Profile
Companion/slave PYTANIE
« on: January 25, 2014, 04:25:46 pm »
Witam. Mam pytanie. Czemu gdy spotykam jakiegokolwiek companiona, to jego najlepsza umiejętność to throwing? Spotkalem juz z 5-6 companionów na mapie, i każdy z nich miał otagowane throwing, a chciałbym small guns. Tak samo kupilem w NCR 2 niewolników tych najsłabszych, i każdy z nich miał throwing najlepszy skill... To jest moj pech po prostu, czy to trzeba jakoś ich wytrenować by ich najlepszy skill z throwing zamienił się na small guns?

Technolog

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #1 on: January 25, 2014, 04:49:05 pm »
Ci z Small guns, big guns i energy są rozchwytywani na pustkowiach. Musisz szukać po barach, aż znajdziesz kogoś z interesującą Cię umiejętnością. Tylko musisz być szybki, bo inni gracze też ich poszukują ;)

Agerom

  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #2 on: January 25, 2014, 04:53:19 pm »
a jeszcze jedno małe pytanie: Jak wyrzucić companiona którego już mam by zastąpić go nowym?

PS. Zabiłem companiona u mnie w tencie :P I lezy jego ciało. Myslalem ze jak wyeliminowałem problem to bede mogl sobie nowego wziąć, ale chyba nie da rady... ciało leży u mnie w tencie, a nowego companiona nie moge sobie nająć. Czy ten moj companion sie zrespi?
« Last Edit: January 25, 2014, 05:01:16 pm by Agerom »

Technolog

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #3 on: January 25, 2014, 05:06:32 pm »
Tak, powienien się zrespić za jakiś czas. Nie respią się slave'y oraz krowy, psy chyba też. Trzeba go usunąć rozmawiając z nim.

Możesz użyć komendy ~disbandparty, lecz pamiętaj, że ta komenda usuwa BEZPOWROTNIE wszystkich NPC za Tobą podążających np. krowy, psy, slave'y, merców i innych followerów, co może wiązać się z utratą itemów które mają w momencie wpisania tej komendy. Jednak nie używaj tej komendy, jest ona komendą awaryjną, stosowaną najczęściej z niewolnikami, sprawiającymi problemy w kopalni, oraz gdy companion się zapodzieje gdzieś i nie wraca na Amen.

« Last Edit: January 25, 2014, 05:09:55 pm by Technolog »

Agerom

  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #4 on: January 25, 2014, 05:19:31 pm »
problem w tym że nie mam opcji dialogowej żeby wywalić companiona z drużyny :( pomocy

Technolog

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #5 on: January 25, 2014, 05:25:10 pm »
Najpierw musi się zrespić. Masz innych companionów przy sobie? Jeżeli ten co go zabiłeś to jedyny to wpisz tą komendę.

Agerom

  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #6 on: January 25, 2014, 05:28:51 pm »
miałem 1 companiona i 2 slave'ów. Tylko companion za mną podążał , a niewolnikom kazałem stać w miejscu. Wpisałem komende to companion jak i moi niewolnicy zniknęli. Czy jest jakis sposob by wywalić companiona osobno? A nie wszystkich na raz?

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #7 on: January 25, 2014, 05:30:40 pm »
~disbandparty away_team

Disbands only NPC followers (Mercs, slaves...) that are outside of your current map (not location). Note: If you make any mistake typing (ex. ~disbandparty_awayteam) this command ~disbandparty will be used instead.

http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Commands

Agerom

  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #8 on: January 25, 2014, 05:32:46 pm »
Dzieki :))) A teraz przy okazji dorwałem companiona Big Gun, teraz to tylko bazooke dać i wymiatać :)

Tychy

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #9 on: February 01, 2014, 08:30:55 am »
Witam

Mam pytanie czy można wsiąść compana używając np. mentantów ?
Czy po wyczerpaniu się działania companion zniknie ?

pozdr

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #10 on: February 01, 2014, 09:32:59 am »
Witam

Mam pytanie czy można wsiąść compana używając np. mentantów ?
Czy po wyczerpaniu się działania companion zniknie ?

pozdr



Tak, można i nie zniknie.

Kirkor

  • Supporter
  • Posts: 347
  • Bang Bang Smash
    • View Profile
Re: Companion/slave PYTANIE
« Reply #11 on: February 07, 2014, 11:53:17 pm »
problem w tym że nie mam opcji dialogowej żeby wywalić companiona z drużyny :( pomocy
Możesz go komuś przekazać. Nawet randomowej osobie w NCR :P