May 06, 2024, 10:33:22 am
Username:

Password:

Topic: Blacksmith/Worker  (Read 5063 times)

sztolpenOS

  • Posts: 8
    • View Profile
Blacksmith/Worker
« on: September 05, 2013, 10:58:45 pm »
Witam wszystkich.

Po prosbie, chcialbym sie dowiedziec od doswiadczonych kolegow (tworzac przy okazji skarbnice wiedzy) wszystkiego na temat tworzenia/grania postacia majaca byc kowalem, gunmakerem itd.
Jakie sa polecane skille, perki, special do tego typu postaci?
Jakie poziomy skill sa graniczne (kiedy podwyzszenie juz nic nie daje)?
Co daja konkretne poziomy umiejetnosci (przy jakich wartosciach mozna robic to, przy jakich tamto itd.)?
I wszystko co Wam przyjdzie w temacie do glowy:)
Z gory dziekuje, pozdrawiam i do zobaczenia w grze.
Podpisano:
Virus/VirionBlacksmith

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #1 on: September 06, 2013, 08:34:31 am »
Special standardowy, czyli, jeśli chcesz stworzyć postać, która będzie korzystać tylko z small guns, to bierzesz 5 ST (siła). Możesz zbudować, mniej więcej coś takiego: 5/6/8/1/7/8/6, oczywiście nie jest to obowiązkowe, bo zamiast 8 EN (wytrzymałość), możesz wziąć 6, a te 2 punkty, przeznaczyć na coś innego.

Punkty graniczne:
- First Aid, Doctor - 200%
- Outdoorsman - 175%
- Lockpick, Traps, Steal, Barter - 150%
- Science, Repair - 125%

Najlepiej to pobierz sobie kalkulator/planner postaci, spróbuj sam coś wymyślić i możesz podesłać tutaj do sprawdzenia.

sztolpenOS

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #2 on: September 07, 2013, 05:16:26 pm »
Dzieki za pierwsza odpowiedz.

Jak to wyglada z tworzeniem broni. Jakie skille sa potrzebne? W panelu fixa mam caly czas ta sama liste, pomimo coraz wiekszych skills. Jak np zrobic snajperke?

Druga sprawa: jak zrobic fire wood?

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #3 on: September 07, 2013, 05:25:37 pm »
Musisz posiadać oprócz skilli, profesje, czytaj tutaj. Drewno z encounterów, wchodzi w jakieś miejsce na mapie w okolicach gór i szukasz drzewek, na które po najechaniu kursorem pojawi się rączka i info. Używasz siekiery i tyle.

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #4 on: September 07, 2013, 05:34:54 pm »
Po pierwsze, build który podał kolega jest bardzo słaby dla workera. Obowiązkowe jest tylko 10 punktów siły (wiadomo po co) i 6 punktów Endurance, by zwiększyć maksymalny udźwig perkiem. Polecam też inteligencje na 10, by po prostu szybciej lewelować skille. Mój S.P.E.C.I.A.L wygląda tak: 10/1/8/8/8/4/1, percepcje i agility tak nisko, bo to i tak crafter. Aby móc craftować wszystkie itemki w grze potrzebujesz 100 Repaira, 100 Science, 100 Doctora, 100 Traps i chyba 100 Outdoora bo skill Ranger daje także dodatkowa itemy do craftu z tego co piszę wiki, ale pewny nie jestem. Napisze jeszcze potem wiecej :)

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #5 on: September 07, 2013, 06:12:10 pm »
Jeśli na tylko i wyłącznie crafter, i base alt to twój build BCS jest ok. Ja bym zamiast tego jeszcze dobił do 10 INT + skilled, wtedy po wbiciu kilku lvl masz już praktycznie złotą rączkę. :) Problem polega na tym, czy chcesz grać tylko 1 postacią i mieć ją do wszystkiego, czy zrobić kilka postaci, które będą spełniały określone zadania, np. crafter, barter, bojówka, taxi + slaver etc.

sztolpenOS

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #6 on: September 08, 2013, 11:02:07 am »
To ma byc tylko crafter. Juz podaje moj build:
10,1,4,8,10,10,1

Science i repair na 125, Barter na 100, reszte bede dobijal przy nastepnych lvlach. Rozumiem, ze dobijac: first aid, repair i outdoorsman?

Czy skille takie jak small weapons sa potrzebne do craftowania broni??

Kirkor

  • Supporter
  • Posts: 347
  • Bang Bang Smash
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #7 on: September 08, 2013, 01:40:00 pm »
O, właśnie sam zamierzałem zrobić sobie craftera.

To ja mam jeszcze takie pytanie:
Czy Luck (lub inne staty) ma jakikolwiek wpływ na craftowanie?
« Last Edit: September 08, 2013, 01:48:46 pm by Kirkor »

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1338
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #8 on: September 08, 2013, 01:40:59 pm »
Nie ma.

sztolpenOS

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #9 on: September 09, 2013, 08:13:39 pm »
Panowie, ponawiam pytanie: dlaczego pomimo 125 science i repair oraz 101 outdoora i 100 bartera, nie mam w opcjach tworzenia zadnych nowych rzeczy? (menu z itemami jest takie samo jak na poczatku gry: zadnych nowych broi, broni?)
Dodatkowo przeczytalem plany broni i nie pojawila mi sie ona w menu craftera. Prosze o pomoc!

Drugie pytanie:
Podobno przy >100 (mam 101) outdoorsmana ma sie rangera i mozna stworzyc z tenta safehouse. Ktos wie cos o tym wiecej? Jak to zrobic, gdzie sie udac itd?

z gory dziekuje za pomoc:)

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #10 on: September 09, 2013, 08:26:58 pm »
Musisz zdobyć odpowiednie specjalizacje, wszystko masz na wiki.
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Category:Professions
Jak jesteś w NCR to możesz tam wziąć Armorer'a i Doctora, oraz pierwszy poziom Energy Weapons jeżeli jesteś Paladynem. Po traps, BG i EE można polecieć do Broken Hills, ale trzeba uważać by nie dostać headshota (wystarczy wejść na mapę miasta i wybrać rezydencje, tam się zazwyczaj nikt nie kampi)
SG w Junktown, blisko NCR i strzeżone.
A co do Rangera to support perk który bierze się od NPC'a
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Ranger
« Last Edit: September 09, 2013, 08:29:33 pm by BCS »

sztolpenOS

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #11 on: September 10, 2013, 09:39:36 pm »
Dziekuje bardzo BCS - o to chodzilo :)

Zrobilem sobie 2 lvl armorera. Moge robic max metalowa zbroje. Czy to z czasem beda coraz lepsze, czy zalezy to od repair/science? (mam po 125 obydwu).

Z gory dzieki i pozdrawiam

BCS

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #12 on: September 11, 2013, 03:06:50 am »
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Crafting

Możesz zdobyć bonusy do danego ekwipunku

sztolpenOS

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #13 on: September 14, 2013, 03:01:52 pm »
Rozumiem fakt bonusow, jednak mi chodzi o fakt craftingu lepszych zbroi (combat?/power?)? Jest taka opcja?

W wiki widze, ze jest 3 lvl craftera np na energy weapons/armorer. Czy to faktycznie jest na tym serwerze? Czy faktycznie jest potrzebny skill energy weapons? (w wiki wystepuje rowniez potrzeba na skill energy weapons do crafcenia - ja nie mam odpowiedniego poziomu wg wiki a mimo to profesje zdobylem).
 

Tutkarz

  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Blacksmith/Worker
« Reply #14 on: September 14, 2013, 03:17:08 pm »
Rozumiem fakt bonusow, jednak mi chodzi o fakt craftingu lepszych zbroi (combat?/power?)? Jest taka opcja?

W wiki widze, ze jest 3 lvl craftera np na energy weapons/armorer. Czy to faktycznie jest na tym serwerze? Czy faktycznie jest potrzebny skill energy weapons? (w wiki wystepuje rowniez potrzeba na skill energy weapons do crafcenia - ja nie mam odpowiedniego poziomu wg wiki a mimo to profesje zdobylem).

Do robienia combat armora potrzeba Blueprintów (patrz wiki), a power armory można zdobyć z zamkniętych szafek w losowych lokacjach (jeśli się mylę co do PA niech ktoś mnie poprawi).
Nie ma 3 lvl profesji, tu masz wszystkie dostępne: http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Professions
Z tego co wiem to skill energy weapons jest tylko do strzelania z "laserów" ;)