May 15, 2024, 09:25:21 pm
Username:

Password:

Topic: FO Reloaded, FO 2 i inne  (Read 4217 times)

baroku

  • Posts: 3
    • View Profile
FO Reloaded, FO 2 i inne
« on: July 27, 2014, 12:16:42 am »
Hej!

Dzisiaj zacząłem moja przygodę z FO reloaded. Jednak gdzieś w internecie natknąłem się na wzmianki o innych falloutach online i dowiedziałem się, że serwerów jest wiele np. Fallout online 2.

Stąd moje pytanie, czym się one różnią, który jest bardziej przyjazny dla początkujących?

Dzięki za odpowiedzi!

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: FO Reloaded, FO 2 i inne
« Reply #1 on: July 27, 2014, 08:00:57 am »
Wszystko zależy od tego co przypada komu do gustu, jaka atmosfera jest budowana przez innych graczy na danym serwerze, w jaką ekipę wpadniesz i czy będzie ona Tobie odpowiadać. Żaden z FOnline'ów nie jest przyjazny dla początkujących i tutaj nie ma co porównywać.

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: FO Reloaded, FO 2 i inne
« Reply #2 on: July 27, 2014, 08:06:22 am »
No hej, po pierwsze FOnline jest to tak jakby platforma, która umożliwia stworzenie serwera/gry na podstawie tego silnika. Pierwszym serwerem był rosyjski FOnline: TLA, który został stworzony przez developera o nicku Cvet i bodajże jeszcze kilku innych. Tutaj jest/był oficjalny kanał gdzie wrzucano filmiki, możesz sobie zobaczyć jak gra kiedyś wyglądała. :D

Wraz z rozpoczęciem 3 otwartego testu bety (15 sierpień 2009) pojawił się drugi serwer, FOnline: 2238, który potocznie nazywany był jako faction mod, co oznaczało, że akcja skupia się wokół tworzenia frakcji, gangów i przejmowaniu miast (TC).  Archiwalne forum gry znajduje się tutaj.

Serwer działał do 2013 roku, po zamknięciu developerzy udostępnili jego kod źródłowy i od tej pory każdy może postawić własny serwer, gre. Jak chcesz to możesz sobie pobrać wszelkie pliki tutaj z forum o modowaniu FOnline, które jest prowadzone przez developerów 2238.

Na chwile obecną jest kilka serwerów oraz gier singleplayer, które są stworzone na podstawie silnika FOnline, tutaj możesz dowiedzieć się więcej na ten temat. Oczywiście dawniej było jeszcze kilka innych projektów, które niestety nie odniosły sukcesu, zostały anulowane podczas tworzenia. :P

Stąd moje pytanie, czym się one różnią, który jest bardziej przyjazny dla początkujących?

Nie ma czegoś takiego jak serwer dla początkujących. ;) Każdy serwer/gra różni się między sobą. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zagranie na każdym i przekonanie się, który ci najbardziej odpowiada. Ja zacząłem od FO: 2238, później grałem jakiś czas na FO: Requiem, przez pewien okres grałem i pomagałem przy tworzeniu serwera FO: Desert Europe, FO: Tactics, grałem z 3 tygodnie na FO: TLA mk2. Po starcie FO: Reloaded zacząłem grać tutaj i tak już zostało, serwer według mnie jest solidnie zrobiony i prowadzony, w dodatku szykuje się porządna aktualizacja i po tzw. wipe będzie można jeszcze lepiej się bawić. ;)

Pamiętaj o jednym, że w FOnline śmierć jest wszędzie i nie przywiązuj się do swojego sprzętu. :P Przejrzyj sobie filmiki z kanału Reloaded, wyjaśniają wiele podstawowych zagadnień, np. jak kupić baze, założyć namiot itp.

Link do kanału - https://www.youtube.com/user/FOnlineReloaded/videos

baroku

  • Posts: 3
    • View Profile
Re: FO Reloaded, FO 2 i inne
« Reply #3 on: July 27, 2014, 05:05:24 pm »
Dziękuję Cerber za wyjasnienie sprawy! Na razie zostanę przy wersji reloaded i powoli będę sobie to ogarniał :)

Kilgore

  • Administrator
  • Posts: 1339
    • View Profile
Re: FO Reloaded, FO 2 i inne
« Reply #4 on: July 30, 2014, 10:21:45 pm »
Między serwerami są raczej duże różnice. Kwestia preferencji.

kiszon

  • Posts: 114
  • Bang Bang Smash
    • View Profile
Re: FO Reloaded, FO 2 i inne
« Reply #5 on: July 31, 2014, 09:53:53 pm »
Między serwerami są raczej duże różnice. Kwestia preferencji.
dokładnie, serwery różnią się i to bardzo. Mi osobiście bardziej podoba sie FO:Reloaded. Po wipe zostaną poprawione/dodane naprawde fajne pomysły, które jeszcze bardziej ulepszą ten server.

Kirkor

  • Supporter
  • Posts: 347
  • Bang Bang Smash
    • View Profile
Re: FO Reloaded, FO 2 i inne
« Reply #6 on: August 02, 2014, 01:06:33 pm »
Różnice pomiędzy serwerami są spore. Inna mechanika, inny rozkład map, troszkę inny wygląd itd.
Ale tak naprawdę to kwestia gustu. Grałem trochę na FO2 ale nie spodobał mi się za bardzo. Wolę Reloaded, zwłaszcza że po wipie zostanie wprowadzone wiele zmian i poprawek.

Najlepszym rozwiązaniem jest to, żebyś pograł trochę na każdym serwerze i zdecydował sam który bardziej ci odpowiada.