May 10, 2024, 08:13:30 pm
Username:

Password:

Topic: Wipe serwera w grudniu 2015?  (Read 21674 times)

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #30 on: November 17, 2015, 10:11:20 pm »
Jaki tam pan. Ale fakt, było zajebiście wesoło. Uprzedzam jednak, żeby nie powierzać mi kluczyków do jakiegoś kolejnego Poważnego Biznesu, bo znów narozrabiam jak pijany zając, a Pustkowia zaludnią się gadającymi ognistymi gekonami, bojowymi robotami i chuj wie czym jeszcze.

Quote
Oczywiście że nie o to chodzi, to tylko takie uproszczenie - na reloaded masz się dobrze bawić, bez zbędnego pierdolenia ileśtam godzin.
Lepiej bym się bawił gdyby sprzęt był trudno dostępny. Jacket zakładałbym do kościoła i na randki.
Wydaje ci się bo rośniesz. Jak uczy nas Pismo, prędzej nolajfer zdobędzie wszystkie możliwe piksele, niźli Mad Max Wannabe doczołga się do warsztatu, by w pocie anusa wyprodukować swoją pierwszą skórzaną kurtkę. Którą zaraz straci na rzecz nolajfera oczywiście, więc pizgnie tą grę w czorty i więcej nie wróci. Widziałem ten proces dziesiątki, jeśli nie setki razy, zawsze było tak samo - duże, zorganizowane grupy mają co trzeba w zatrważających ilościach, samotnicy i mniej zorganizowani wkurwiają się nad byle kamykiem. A ponieważ nie jest już tajemnicą, że ci drudzy stanowią znakomitą większość graczy, należy rozwijać serwer pod kątem ich właśnie preferencji. To może być prawdziwy przełom i sposób na utrzymanie populacji na tłustym trzycyfrowym poziomie i to na dłużej niż dwa miesiące po wipe.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #31 on: November 17, 2015, 10:38:59 pm »
Quote
Wydaje ci się bo rośniesz.
Już nie rosnę.

Wszystko zależy od preferencji gracza. Jeden cieszy się gdy ustrzeli nooba, inny gdy poskłada pierwszego CA.

Quote
niźli Mad Max Wannabe doczołga się do warsztatu, by w pocie anusa wyprodukować swoją pierwszą skórzaną kurtkę. Którą zaraz straci na rzecz nolajfera oczywiście, więc pizgnie tą grę w czorty i więcej nie wróci.
Tak zrobi głupek albo ten, który chce mieć gotowca by walić w nooby. Zdarzyło mi się coś podobnego, tylko z autkiem, na które zbierałem kapsle w pocie czoła. Dwa razy pod rząd. Nie rzuciłem gry, klawiat cały. Zacząłem się zastanawiać gdzie popełniłem błąd, dwa razy. Już go nie popełniam. Ana-logicznie - gdybym stracił drogocenny jacket ze złotymi mankietami dwa razy, zastanowiłbym się gdzie popełniam błąd. To wszystko.
Rzecz sprowadza się do preferencji i stylu gry. Poza tym prosta psychologia, jeśli coś jest łatwo dostępne, jest niewiele warte i nie cieszy. Jeśli w zdobycie czegoś trzeba włożyć dużo energii (i czasu), wówczas dotarcie do celu cieszy. A strata boli. ;)
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #32 on: November 17, 2015, 11:03:39 pm »
Ale takich masochistów jest niewielu. Jeśli założeniem serwera jest tego rodzaju przytulne piekiełko dla grupki ludzi, których jarają klimaty typu cegły na jądrach, metalowe klamerki na sutach, foliowy worek na głowie i plasterek niedojrzałej cytryny w ustach, to w porządku, azaliż jestem stróżem brata swego? Ale z własnego doświadczenia jako Matki Teresy mogę powiedzieć, że poza masochistami istnieje pokaźna grupa mniej pierdolniętych, którzy zwyczajnie chcą sobie postrzelać do gekonów w weekend i nie zamierzają grindować godzinami, żeby móc to zrobić bez napinki i stresu. Ich absolutnie nie ucieszy, że z trudem dochrapali się Combat Armora, bo skitrają go w namiocie i dalej będą ganiać w podartych skórach. O ile w ogóle będą chcieli ganiać.
Utrudniony dostęp do fantów został przetestowany na FO2, wyszło jak zwykle.

OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #33 on: November 17, 2015, 11:09:22 pm »
Jakich masochistów? Mówisz raczej o normalnych ludziach, a nie wypaczonych przez socjalizm, gdzie wszystko się należy i nic nie trzeba robić, żeby coś mieć.

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #34 on: November 17, 2015, 11:48:36 pm »
No sorry ziąs, ale czerpanie radości z tego, że po kilku godzinach klikania w piksele dorobiłeś się skórzanej kurtki, zardzewiałej strzelby i namiotu, zakrawa na masochizm. To jest, przypominam, gra komputerowa, nie mieszajmy różnych systemów walutowych. Od zdobywania szajsu w pocie czoła mam pracę, jak uruchamiam grę to ma być wesoło, lekko i przyjemnie. Na FO2 tak przez jakiś czas było, na Przeładowanym póki co jest, zobaczymy co będzie dalej.

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #35 on: November 18, 2015, 12:24:56 am »
Jakich masochistów? Mówisz raczej o normalnych ludziach, a nie wypaczonych przez socjalizm, gdzie wszystko się należy i nic nie trzeba robić, żeby coś mieć.

Czy jest pan fanem Ozjasza?

Chciałbym przypomnieć :4,9 %.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #36 on: November 18, 2015, 01:27:07 am »
Quote
Od zdobywania szajsu w pocie czoła mam pracę, jak uruchamiam grę to ma być wesoło, lekko i przyjemnie.
Ja mam inaczej. Moja ciężka praca w realu sprowadza się głównie do rąbania drewna na opał w sezonie i przekopania ogródka. No, czasem trzeba też przynieść drewno z lasu. Ot i cała moja ciężka praca.
Ale rozumiem w czym rzecz. Generalnie mamy dwa rodzaje graczy:
1. Takich, którzy odpalają postać i "idą" strzelać do wszystkiego co ma albo nie ma wąsów (najlepiej szutery). Sprawdzone schematy budowania postaci pod kątem optymalizacji wyników w walce. Cieszy padający przeciwnik, niekoniecznie w równiej walce.
2 Graczy, których jara "ciężka praca" budowania postaci, tj. "od zera do bohatera", wsiąkania w odmienną rzeczywistość, tworzenia sobie swoich małych podwórek (tutaj sejfhałzów, baz i sieci), których nawet cieszy (tak, pamiętam że to gra) stara lodówka i para gogli znaleziona w ruinach. :D Ci zapewne wybierają erpegi i sendboksy, godzinami siedzą gapiąc się w kartę postaci, budują im historię itd.

Jeśli ktoś chce mieć masówkę, to będzie szedł w populizm i tak ustawiał grę, by pasowała jak największej ilości graczy.
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #37 on: November 18, 2015, 01:32:40 am »
Widzę, że dla niektórych klikanie to jakiś nadludzki wysiłek, że aż się czoła pocą ;D

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #38 on: November 18, 2015, 02:12:49 am »
Quote
Od zdobywania szajsu w pocie czoła mam pracę, jak uruchamiam grę to ma być wesoło, lekko i przyjemnie.
Ja mam inaczej. Moja ciężka praca w realu sprowadza się głównie do rąbania drewna na opał w sezonie i przekopania ogródka. No, czasem trzeba też przynieść drewno z lasu. Ot i cała moja ciężka praca.
Ale rozumiem w czym rzecz.
To dobrze, że rozumiesz. Nie chce mi się nieraz tłumaczyć rzeczy oczywistych, a mój internetowy ekshibicjonizm ma pewne granice.

Generalnie mamy dwa rodzaje graczy:
1. Takich, którzy odpalają postać i "idą" strzelać do wszystkiego co ma albo nie ma wąsów (najlepiej szutery). Sprawdzone schematy budowania postaci pod kątem optymalizacji wyników w walce. Cieszy padający przeciwnik, niekoniecznie w równiej walce.
2 Graczy, których jara "ciężka praca" budowania postaci, tj. "od zera do bohatera", wsiąkania w odmienną rzeczywistość, tworzenia sobie swoich małych podwórek (tutaj sejfhałzów, baz i sieci), których nawet cieszy (tak, pamiętam że to gra) stara lodówka i para gogli znaleziona w ruinach. :D Ci zapewne wybierają erpegi i sendboksy, godzinami siedzą gapiąc się w kartę postaci, budują im historię itd.
Przyjacielu, jestem chyba najlepszym przykładem autystycznego gracza, który godziny całe spędza paląc wieśniaków flamerem, kopiąc kamyki, dekorując bazę lodówkami i szafkami, produkując piksele z innych pikseli ot tak, żeby mieć dużo pikseli. Ba, jak miałem kiedyś więcej wolnego czasu to nawet uczestniczyłem w chłodnych historyjkach i to dość aktywnie. W sumie szkoda że wyjebałem tamten wątek do kosza, pokazałbym ci go teraz.
Ale jest cienka, za to dobrze wyczuwalna granica między beztroskim rolplejowaniem wesołego rzemieślnika czy tam ogrodnika sadzącego miniguny wokół namiotu, a zwykłą upierdliwą lub debilnie pomyślaną mechaniką, z którą świetnie sobie radzą boty, autoklikery i inne takie. Nie znalazłem jak dotąd zastosowania dla wirtualnej maszyny i bota na Przeładowanym, a to już coś, bo na 2238 byłem w tym całkiem niezły pod koniec. Dzieciak w Hub regularnie miał sraczkę od tych tysięcy jabłek, którymi go wszyscy karmiliśmy.

Jeśli ktoś chce mieć masówkę, to będzie szedł w populizm i tak ustawiał grę, by pasowała jak największej ilości graczy.
Spokojnie, wedle dostępnych danych empirycznych z trzech serwerów (2238, FO2, Przeładowany) znakomitą większość stanowi drugi opisany przez ciebie rodzaj graczy, te wszystkie maniakalne chomiki, kompulsywni zbieracze, dekoratorzy baz i tak dalej. Sam się do nich zaliczam. Żeby jednak wyjść poza zwyczajowe popierdywanie "omg ded gaem!!!11" i licznik ludków z trudem dobijający 200, trzeba umiejętnie wyważyć proporcje między ilością kliknięć a efektami owego klikania. To już było przetestowane na żywym organizmie, 2238 na początku żarło wspaniale, bo nie miało alternatywy, bo było czymś nowym, bo wszystkich zwilżała możliwość pogrania w Fallouta z innymi ludźmi. A potem zaczęło się stękanie, że za łatwo, że dywany z minigunów, że chuj z takimi Pustkowiami gdzie wszystko jest w hurtowych ilościach no i poszło szybko - to znerfić, tamto wyłączyć, to zlikwidować. Naprawdę musimy znów odgrzewać tę samą starą historię? Może chociaż raz się uda nauczyć na błędach z przeszłości?

Widzę, że dla niektórych klikanie to jakiś nadludzki wysiłek, że aż się czoła pocą ;D
Skup się i nie rozlewaj.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #39 on: November 18, 2015, 01:58:19 pm »
Wichura, czy ty się po prostu nie wypaliłeś? Grasz już w FO tak długo, znasz tę grę od podszewki, że po prostu nie czerpiesz z gry takiej radości jaką mają początkujący albo zwykli gracze? No bo fakt, ile można cieszyć się zkrafconą kurtką albo minigunem? Raz można, można ja nawet zrzucić do jpga i wydrukować, powiesić nad biurkiem, pokazywać cioci. 10 razy to już tak dla potrzeby, dla kolegów, ale 1000? Nie wiem tego, ale domyślam się, że jest jakiś próg, po przekroczeniu którego gracz nie bawi się zdobywaniem sprzętu, on ma po prostu być jak fajki w kiosku.
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #40 on: November 18, 2015, 02:45:09 pm »
Fajek z kiosku wagonami nie wykupisz, a sama gra z czasem przyciągnie świeżą krew.

Koniko

  • Supporter
  • Posts: 495
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #41 on: November 18, 2015, 02:46:57 pm »
Wichura, czy ty się po prostu nie wypaliłeś? Grasz już w FO tak długo, znasz tę grę od podszewki, że po prostu nie czerpiesz z gry takiej radości jaką mają początkujący albo zwykli gracze? No bo fakt, ile można cieszyć się zkrafconą kurtką albo minigunem? Raz można, można ja nawet zrzucić do jpga i wydrukować, powiesić nad biurkiem, pokazywać cioci. 10 razy to już tak dla potrzeby, dla kolegów, ale 1000? Nie wiem tego, ale domyślam się, że jest jakiś próg, po przekroczeniu którego gracz nie bawi się zdobywaniem sprzętu, on ma po prostu być jak fajki w kiosku.

Sam gram of 2009 roku I jedyny server ktory mial w miare rozsadnie rozwiazana kwestie trudnosaci zdobywania lootu to bylo TLAMk2 w poczatkowej fazie 1/2 sesji. CA sie crafcilo I szanowalo. Kazdy NPC wlacznie z skorpionem czy jakas szczuropodobny pizdolaz mogl cie zabic w pare ukaszen. Inner ograniczenia jak ten fooline 2 global tech to jest porazka. Zero balansu, nerdy grajacy po 10 godzin maja wszystko a zwykly drwal moze ich w dupe cmoknac. Paranoia dla ludzi bez zycia chcacych farmic godzinami. Obecnie nie ma ZADNEGO servera ktory by w sposob rozsadny I satysfakcjonujacy powiazal pve I PvP.

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #42 on: November 18, 2015, 03:04:06 pm »
Na reloaded jest jeden z najlepszych feautersów ze wszystkich serwerów-perma ban za dual loga. Większość towarzyszy z byłego związku radzieckiego nie respektuje tej reguły.
« Last Edit: November 18, 2015, 03:06:10 pm by mkhammer »

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #43 on: November 18, 2015, 03:37:46 pm »
Quote
Większość towarzyszy z byłego związku radzieckiego nie respektuje tej reguły.
To samo z botami. Po co komu reguły i regulamin, skoro i tak nie trzeba go respektować?
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

Koveras

  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #44 on: November 18, 2015, 03:53:41 pm »
Quote
Większość towarzyszy z byłego związku radzieckiego nie respektuje tej reguły.
To samo z botami. Po co komu reguły i regulamin, skoro i tak nie trzeba go respektować?
Co ty masz z tymi botami? Zajebał Ci taki z pod nosa całą skałe czy jak? Taki gościu dostanie prędzej czy później perma bana, a i tak skała i cena metal partów/minerałków jest taka sama. Nie rozumiem problemu.
« Last Edit: November 18, 2015, 03:56:45 pm by Koveras »