May 09, 2024, 10:11:34 pm
Username:

Password:

Topic: Wipe serwera w grudniu 2015?  (Read 21660 times)

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #15 on: November 10, 2015, 01:05:05 pm »
Drama dramą, ale żeby nie grać? Reloaded i tak jest najłatwiejszym ze wszystkich FOnline, doskonałą opcją dla tych, którzy chcą grać nie mając czasu na ogarnięcie poziomów postaci i itemków.

Tak, to prawda. Tutaj prócz 4.7mm ammo nie musisz się martwić o nic. Nawet "rzadką" 2mm amunicję idzie znaleźć w ilościach hurtowych. CA łatwo samemu zrobić, lub farmic mk II w mutie quest z dużą ilością broni lub na Patrolach NCR Army. Ta gra już obecnie balansuje na granicy trudności łatwego i bardzo łatwego. Czasami to nawet jest trochę denerwujące, bo za dużo tego sprzętu się wala po bazie :D
Mnie jako zatwardziałego każuala i autystycznego samotnika bardzo taki stan rzeczy raduje. Miałem kilka dni wolnego, zamelinowałem się u dobrego człowieka swoim pokrakiem na 1 levelu, ogarnąłem podstawowy szajs do expienia, podstawową sieć domków, w nich jakieś szafki, lodówki, nabiłem coś około 40 leveli paląc wieśniaków, niemilców i jakieś żyjątka. Nie potrzebowałem, pożal się Cthulhu i zapłacz nad zasranym losem ludzkości ,"gangu" złożonego przeważnie z retardów, żeby móc wycraftować lepszy szajs (advanced workbenche stoją niemal wszędzie niestrzeżone i opustoszałe, nic tylko taszczyć tam materiały i produkować broń, to na tym świecie jest pierwszy najlepszy i największy interes). Nie potrzebowałem zgrai altów-kibli, bo wystarczy spalić nieco więcej wieśniaków, kupić kilka książek i zmieszczę Repair, Science albo inne Lockpicki na jednym ludku. Nie musiałem przebijać się przez dramę o piksele, bo jak mi czegoś brakuje to jestem w stanie w godzinę narobić zapasów na następne kilka dni.
I to jest właśnie najlepsze, poautyzmuję kilka godzin w tygodniu, a przez resztę czasu w grze beztrosko palę wieśniaków i bobruję po skrzynkach z wytrychami. Jak zdarzy mi się zagapić i umrzyć ludka, to chwytam następny zestaw fantów z szafki i hasam sobie dalej. Polecam, Piotr Fronczewski.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #16 on: November 10, 2015, 02:00:41 pm »
Z jednej strony zgoda, też mi to ułatwia zabawę. Szczególnie że lubuje się w grze TB. Taki mi został nawyk po starych Falloutach. Szkoda tylko że renegatow i innych najemników w MA mk II i CA można spotkać tylko mając 2 kumpli lub grając z dwoma altami...

Tak czy inaczej ogrom i łatwość dojścia do materiałów spoko. Tylko z drugiej strony ginie ten wyścig szczurów itp. Nawet podczas solowania WH lub V15 ciężko kogoś spotkać. Swoją drogą mam nadzieję że po wipe będzie w czym wybierać jeśli chodzi o dungeony w stylu mutant quest czy nawet tym RT WH/V15.
GUN FOR HIRE


Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #17 on: November 10, 2015, 02:23:45 pm »
Przy średniej ilości graczy między 80 a 150 oraz na tak wielkiej mapie trudno kogoś spotkać nawet jak się bardzo chce.

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #18 on: November 17, 2015, 12:29:24 am »
Jutro wipe w Tibii.

Dank Anel

  • Supporter
  • Posts: 260
  • Makes FOnline better since 2009
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #19 on: November 17, 2015, 06:45:57 am »
Przy średniej ilości graczy między 80 a 150 oraz na tak wielkiej mapie trudno kogoś spotkać nawet jak się bardzo chce.

+1
fuck my grama fuck my engilsh... come fight little pusses!!!!!

<18:30:32> "blasma": zinthos feels unjustified and resentful due to his oppressor DA

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #20 on: November 17, 2015, 02:25:48 pm »
Jak myślicie co jest przyczyną tak małej ilości graczy? Według mnie brak aktywności do wykonywania przez co gra szybko się nudzi oraz drugi czynnik to niska rozpoznawalność.
I'm badass and I will kick your asses.

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #21 on: November 17, 2015, 02:57:06 pm »
- TC jako jedyna praktycznie rzecz ujmując aktywność PvP,
- brak aktualizacji, szczególnie tych, które wnoszą do gry coś nowego,
- "niedługo wipe",
- brak GM w grze i co za tym idzie nieregularnych eventów.

Poza tym Reloaded jest specyficznym serwerem. Niestety jest rekordzistą jeśli chodzi o ilość botów oraz multilogów zbierających surowce czy tez chodzących po mapie świata w poszukiwaniu SE z implantami. Te i kilka innych rzeczy odstrasza poważniejszych graczy od tego serwera.

Koveras

  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #22 on: November 17, 2015, 03:06:31 pm »

Poza tym Reloaded jest specyficznym serwerem. Niestety jest rekordzistą jeśli chodzi o ilość botów oraz multilogów zbierających surowce czy tez chodzących po mapie świata w poszukiwaniu SE z implantami. Te i kilka innych rzeczy odstrasza poważniejszych graczy od tego serwera.
I dobrze, poważni biznesmeni niech trzymają się z daleka i płaczą na innych forach serwerowych. O to chodzi na reloaded żeby nie farmić sto godzin i bawić się godzinę, a na odwrót - stuff ma być przystępny i łatwo dostępny a nie bólem w dupie gracza.
serwer typu 2238/reloaded/fo2 jest idealny gdy na serwerze jest min 200 max 300 graczy, ponieważ pewne miejsca na world mapie wcale nie są uczęszczane a pewne są oblegane, gdyż jest ich tylko kilka (miejsca farmy enklawy/bounty hunterow/ncr army + mapy typu Warehouse), skutecznie można to rozwiązać instancjonowaniem tychże dungeonów poprzez tworzenie "map", a jak ktoś chce pvp to niech idzie na Hinkley albo do odpowiedniej lokacji przeznaczonej do PvP.

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #23 on: November 17, 2015, 08:13:33 pm »
Po co grasz w MMO jeśli przeszkadzają Tobie inni gracze? Odpal sobie grę lokalnie, zrób tony stuffu i ciesz oko.

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #24 on: November 17, 2015, 08:58:19 pm »
Są gracze, którzy unikają pvp. Po prostu nie są w tym zbyt dobrzy. Wolą sobie pobiegać z własnym haremem po jaskiniach, czasami odwiedzić jakiś dungeon. Mają frajdę ze wspólnej zabawy.

Gdy nie dają sobie rady z jakimś trudnym questem/lokacją, łączą się w większe grupki celem osiągnięcia sukcesu. Wracają z udanym łupem i wymieniają go z innym graczem za jakiś inny przedmiot. Po prostu grind.

Niektórzy z nich czasem mogą poczuć się całkiem silnymi osobnikami i spróbować swoich sił z innym graczem. Wtedy następuje konfrontacja.
Jeżeli jej wynik dla danej jednostki powtarza się dość często ze skutkiem negatywnym, powoduje to stratę ochoty owej jednostki do tego typu zabawy. Jeżeli ów kilent jest nadal zmuszany do walki, to po prostu wkurwia się i przestaje grać w to gówno.

W drugim przypadku, gdy gościowi spodoba się rywalizacja, mamy nową małpę pvp, czyli o jeden BG więcej w danym gangu.

Jeżeli system, mechanika gry pozwoli obu typom graczy czerpać frajdę z rozgrywki, to wtedy mamy dużo graczy, jeżeli nie, to nie. Proste.

Tak w skrócie wygląda sprawa z graczami w większości MMO, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania co do MMO, to wal śmiało.



« Last Edit: November 17, 2015, 09:02:59 pm by mkhammer »

Koveras

  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #25 on: November 17, 2015, 09:29:41 pm »
Po co grasz w MMO jeśli przeszkadzają Tobie inni gracze? Odpal sobie grę lokalnie, zrób tony stuffu i ciesz oko.
Innej odpowiedzi od poważnego biznesmena w PvP się nie spodziewałem, zasmuce Cię paroma faktami:
- większość graczy nie jest małpami, ma wyjebane co się dzieje na forum, chcą sobie spokojnie pozbierać gównienko, pozabijać gekony i przy tym uniknąć jak największą ilość graczy - sprytne? zaskocze Cię - w większości MMORPGów gra skupia się na PvE - wspólnym jego aspekcie, gdzie w prawie każdym mmo PvP jest na końcu - albo areną walk o bycie najlepszym i punkciki, albo jest dodanym ficzerem do całości - przykład bardzo dobry - gra Tibia, gdzie najwięcej graczy jest na serwerach non-pvp a guru gracze PvP którzy wadzili się o serwery hardcore-pvp mają swoje super serwery z 5x mniejszą ilością graczy.
- tworzenie ficzerów dla małp nie ma jakiegokolwiek sensu, płaczą zawsze że coś jest chujowe, BG było nerfione miliard razy, a i tak dalej morze łez się jeszcze nie skończyło

Swoje fakty popieram doświadczeniem, które zebrałem poprzez grę na różnych serwerach FOnline, od 2009 roku a ty mi pierdolisz coś o PvP, kiedy ja stałem na TC w Redding to ty jeszcze smyrałeś brahminy po dupie żeby wysrały twardą kakę.
« Last Edit: November 17, 2015, 09:31:28 pm by Koveras »

Koveras

  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #26 on: November 17, 2015, 09:39:34 pm »

I dobrze, poważni biznesmeni niech trzymają się z daleka i płaczą na innych forach serwerowych. O to chodzi na reloaded żeby nie farmić sto godzin i bawić się godzinę, a na odwrót - stuff ma być przystępny i łatwo dostępny a nie bólem w dupie gracza.
Nie używam botów a mam sprzętu pod dostatkiem (a nawet za dużo). I wcale nie siedzę 100 godzin w kopalni by godzinkę pohasać po mapie.
Nie wiedziałem, że w FO:R chodzi o to, by stuff był łatwo przystępny za pomocą botów. Teraz już już wiem. ;)
[/quote]
Oczywiście że nie o to chodzi, to tylko takie uproszczenie - na reloaded masz się dobrze bawić, bez zbędnego pierdolenia ileśtam godzin.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #27 on: November 17, 2015, 09:39:48 pm »
Quote
I dobrze, poważni biznesmeni niech trzymają się z daleka i płaczą na innych forach serwerowych. O to chodzi na reloaded żeby nie farmić sto godzin i bawić się godzinę, a na odwrót - stuff ma być przystępny i łatwo dostępny a nie bólem w dupie gracza.
Nie używam botów a mam sprzętu pod dostatkiem (a nawet za dużo). I wcale nie siedzę 100 godzin w kopalni by godzinkę pohasać po mapie.
Nie wiedziałem, że w FO:R chodzi o to, by stuff był łatwo przystępny za pomocą botów. Teraz już już wiem. ;)
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #28 on: November 17, 2015, 09:45:20 pm »
Quote
Oczywiście że nie o to chodzi, to tylko takie uproszczenie - na reloaded masz się dobrze bawić, bez zbędnego pierdolenia ileśtam godzin.
Lepiej bym się bawił gdyby sprzęt był trudno dostępny. Jacket zakładałbym do kościoła i na randki.
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #29 on: November 17, 2015, 09:50:58 pm »
Quote
Oczywiście że nie o to chodzi, to tylko takie uproszczenie - na reloaded masz się dobrze bawić, bez zbędnego pierdolenia ileśtam godzin.
Lepiej bym się bawił gdyby sprzęt był trudno dostępny. Jacket zakładałbym do kościoła i na randki.

Wydaje Ci się tylko. Grałem na fo2 jak pan Wichura był gmem i bardzo dobrze mi się grało wtedy. Teraz w 3 sesji na fo2 ten cały system ograniczania pukawek tylko irytuje.