May 11, 2024, 12:43:45 pm
Username:

Password:

Topic: Wipe serwera w grudniu 2015?  (Read 21681 times)

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #75 on: November 19, 2015, 08:46:37 pm »
Przy Desert Europe problemem są limity silnika.  Nie udało sie nam wyciągnąć z niego tego co zamierzaszalismy a rąk do pracy było mało w porównaniu z chęciami i pomysłami.  Swoją  role też odegralo community które w "złotych "  czasach projektu miało w niego wyjebane po całości.
Szkoda że projekt padł. Ja tej Hameryki kompletnie nie czuję i nigdy nie czułem. Gdyby nie sam klimat Fallouta zapewne gra by mnie w ogóle nie zainteresowała.
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

Koveras

  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #76 on: November 19, 2015, 09:24:57 pm »
Ta, ambitny projekt Xenoma na 10k graczy, dobre żarty, z piramidy z egiptuw i różowego ferrari do tej pory jest bekson.

Koniko

  • Supporter
  • Posts: 495
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #77 on: November 19, 2015, 10:13:23 pm »
Ta, ambitny projekt Xenoma na 10k graczy, dobre żarty, z piramidy z egiptuw i różowego ferrari do tej pory jest bekson.

Zwłaszcza że Xenom sobie pobył przez rok i został usunięty ze stada za podgryzanie gałęzi pod gniazdem.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #78 on: November 19, 2015, 10:18:35 pm »
Ta, ambitny projekt Xenoma na 10k graczy, dobre żarty, z piramidy z egiptuw i różowego ferrari do tej pory jest bekson.
No ale przynajmniej coś robił, czy nie?

Quote
Zwłaszcza że Xenom sobie pobył przez rok i został usunięty ze stada za podgryzanie gałęzi pod gniazdem.
Tzn?
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #79 on: November 19, 2015, 10:38:38 pm »
Przy Desert Europe problemem są limity silnika.  Nie udało sie nam wyciągnąć z niego tego co zamierzaszalismy a rąk do pracy było mało w porównaniu z chęciami i pomysłami.  Swoją  role też odegralo community które w "złotych "  czasach projektu miało w niego wyjebane po całości.
Jak mawiają anglosaskie dzikusy "too many chiefs, not enough Indians". Problem braku negrów i słomianego zapału dotyczy chyba każdego FOnlajna.
Szkoda, że nikt się nie upierał, by to mi przypisywać upadek Desert Czosnka. Doliczyłbym do długiej listy zasług, obok rozwalenia ekonomii 2238 i tak dalej.

Szkoda że projekt padł. Ja tej Hameryki kompletnie nie czuję i nigdy nie czułem. Gdyby nie sam klimat Fallouta zapewne gra by mnie w ogóle nie zainteresowała.
Wyknułem coś na kształt Metra Głuchowskiego, nazwałem to Metro 2133, stworzyłem z pomocą dobrych ludzi półtorej mapy, surowy szkic konceptu i ogolone repo, bodajże 2238. Znalazłem też parę obrazków, z których zamierzałem ulepić splashscreeny. No a potem przyszła Pani Rzeczywistość i powiedziała, że nie ma takiego deviantowania bo są inne priorytety i pizgłem to w kąt. Wstydzę się to wrzucać na jakiś hosting, tam naprawdę niewiele jest.

No ale przynajmniej coś robił, czy nie?
No, głównie się nadymał na forum, co robił na swoim serwerze nie wiem, nie zaglądałem.
Każdy coś robi lub robił, pytanie co zrobił i jaki reszta ma z tego pożytek.
« Last Edit: November 19, 2015, 10:40:22 pm by Wichura »

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #80 on: November 20, 2015, 12:51:37 pm »
Quote
Wyknułem coś na kształt Metra Głuchowskiego, nazwałem to Metro 2133, stworzyłem z pomocą dobrych ludzi półtorej mapy, surowy szkic konceptu i ogolone repo, bodajże 2238. Znalazłem też parę obrazków, z których zamierzałem ulepić splashscreeny. No a potem przyszła Pani Rzeczywistość i powiedziała, że nie ma takiego deviantowania bo są inne priorytety i pizgłem to w kąt. Wstydzę się to wrzucać na jakiś hosting, tam naprawdę niewiele jest.

Miałeś to jakieś 2 miesiące temu pokazać :)
« Last Edit: November 20, 2015, 12:53:38 pm by jarok »
I'm badass and I will kick your asses.

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #81 on: November 20, 2015, 12:58:24 pm »
Tak w ogóle to skąd to wyśmiewane desert europe? Po pobraniu i odpaleniu wygląda zajebiście, ładne mapy, tona różnorodnych grafik, rozwiązania które zostały wprowadzone na obecnych serwerach np. implanty. O co wam chodzi?
Pobierzcie i przekonajcie się sami http://fodev.net/forum/index.php/topic,29797.msg260988.html#new
I'm badass and I will kick your asses.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #82 on: November 20, 2015, 01:45:14 pm »
Tak w ogóle to skąd to wyśmiewane desert europe? Po pobraniu i odpaleniu wygląda zajebiście, ładne mapy, tona różnorodnych grafik, rozwiązania które zostały wprowadzone na obecnych serwerach np. implanty. O co wam chodzi?
Pobierzcie i przekonajcie się sami http://fodev.net/forum/index.php/topic,29797.msg260988.html#new
Czyli że jak, gra działa czy projekt zdechł?
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #83 on: November 20, 2015, 02:02:25 pm »
Oficjalnie nie, udostępniono źródło gry tj. zrobiło to TLA, 2238, Reloaded. Można pobrać, odpalić sobie lokalnie i bawić się do woli.
I'm badass and I will kick your asses.

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #84 on: November 20, 2015, 02:24:48 pm »
tylko problem jest iż są tam dwa questy, nie licząc typu przekaz wiadomość.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #85 on: November 20, 2015, 02:29:13 pm »
Oficjalnie nie, udostępniono źródło gry tj. zrobiło to TLA, 2238, Reloaded. Można pobrać, odpalić sobie lokalnie i bawić się do woli.
Czyli lipa. Swoją drogą znamienna cecha człowieka, który skądinąd jest zwierzęciem stadnym - zamiast współpracy jest rywalizacja. Efekt taki że kilka małych serwerów zamiast jednego dużego i dobrego.
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

mkhammer

  • Posts: 152
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #86 on: November 20, 2015, 02:35:53 pm »
Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania.

Koniko

  • Supporter
  • Posts: 495
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #87 on: November 20, 2015, 06:09:19 pm »
Tak w ogóle to skąd to wyśmiewane desert europe? Po pobraniu i odpaleniu wygląda zajebiście, ładne mapy, tona różnorodnych grafik, rozwiązania które zostały wprowadzone na obecnych serwerach np. implanty. O co wam chodzi?
Pobierzcie i przekonajcie się sami http://fodev.net/forum/index.php/topic,29797.msg260988.html#new

Stare SDK, używanie FA w TB zawiesza server chodzący pod daemonem na debianie pod Wine, tylko 3 questy, dużo błędów gramatycznych (normalnie jakby pisał je taki Data), kod w skryptach to jest porażka bez komentarzy - zakręcony jak świński ogon.

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #88 on: November 20, 2015, 09:56:45 pm »
Oficjalnie nie, udostępniono źródło gry tj. zrobiło to TLA, 2238, Reloaded. Można pobrać, odpalić sobie lokalnie i bawić się do woli.
Czyli lipa. Swoją drogą znamienna cecha człowieka, który skądinąd jest zwierzęciem stadnym - zamiast współpracy jest rywalizacja. Efekt taki że kilka małych serwerów zamiast jednego dużego i dobrego.

Nawet nie wspominaj, nie ma takiej możliwości na stworzenie jednego dużego serwera, ta koncepcja nie ma racji bytu. Konkurencja a może lepiej alternatywa jest wskazana i dobrze, że jest kilka serwerów do wyboru. Sam pomysł na połączenie sił i stworzenie uber fonline nigdy nie doszedł do skutku, zresztą temat był wałkowany wiele razy... Mietek będzie chciał zrobić tak, Józio inaczej, zaraz się pokłócą i cały plan pójdzie w pizde.

I'm badass and I will kick your asses.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Wipe serwera w grudniu 2015?
« Reply #89 on: November 20, 2015, 10:47:32 pm »
Quote
Nawet nie wspominaj, nie ma takiej możliwości na stworzenie jednego dużego serwera, ta koncepcja nie ma racji bytu. Konkurencja a może lepiej alternatywa jest wskazana i dobrze, że jest kilka serwerów do wyboru. Sam pomysł na połączenie sił i stworzenie uber fonline nigdy nie doszedł do skutku, zresztą temat był wałkowany wiele razy... Mietek będzie chciał zrobić tak, Józio inaczej, zaraz się pokłócą i cały plan pójdzie w pizde.
Zdaję sobie z tego sprawę. Co prawda nie mam doświadczenia w grach online, ale człowiekiem już trochę jestem i z ludźmi mam do czynienia też wystarczająco długo. Jest to tylko znamienne dla gatunku ludzkiego, nie tylko dla Polaków. Dlatego osobiście uważam, że nazwa homo sapiens jest mocno nad wyrost. To dotyczy wszelkich sfer aktywności ludzkiej, nie tylko gier (przy okazji - dla mnie gry, a zwłaszcza komputerowe to nie tylko rozrywka, ale dziedzina sztuki, tak jak literatura, malarstwo, muzyka czy film). Human eats human.
Tak w skrócie o konkurencji i współdziałaniu - https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_racjonalnego_wyboru
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo