May 14, 2024, 09:48:42 am
Username:

Password:

Topic: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.  (Read 26408 times)

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« on: October 25, 2015, 02:14:18 pm »
Na listopad 2015 planowany jest rozruch serwera opartego o źródło pierwszego sezonu Fonline: Reloaded. Rozruch serwera będzie trwał PRZYNAJMNIEJ rok czasu. Przez cały ten okres wdrażane będą poprawki, dodatki i co za tym idzie poprawki do tych dodatków. Rozruch ma charakter czysto hobbystycznie-edukacyjny i nie jest związany z hardplayem (częste restarty, zmiany, itp). Engine rev: Bez zmian - klient Reloaded sobie poradzi.
Serwer będzie czynny 24/7/365.
Wymagane dotacje: Żadne
Hosting: VPS Poznań

Adres: fonline-rld-dev.eu
Port: 2238

Już ruszyło z pierwszą sesją Reloaded!

Aby uruchomić klienta w języku polskim należy pobrać plik http://fonline-rld-dev.eu/files/fonts.zip i wypakować go do katalogu data/fonts. W pliku FOConfig.cfg trzeba też zmienić wartość Language:
Code: [Select]
Language = pols
Polska wersja jest wciąż rozwijana.

Więcej informacji soon.

Chętnych zapraszam do współpracy.
« Last Edit: November 07, 2015, 09:01:41 am by worldremaker »

Dank Anel

  • Supporter
  • Posts: 260
  • Makes FOnline better since 2009
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #1 on: October 25, 2015, 04:51:52 pm »
Nie bedzie tam UV, wiec bedzie lepszy.  8)
fuck my grama fuck my engilsh... come fight little pusses!!!!!

<18:30:32> "blasma": zinthos feels unjustified and resentful due to his oppressor DA

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #2 on: October 25, 2015, 08:06:41 pm »
To jakiś serwer testowy jak sądzę? Jest to związane w jakiś sposób z rozwojem Reloaded czy tylko taka oddolna inicjatywa, żeby sobie do gekonów postrzelać i sprawdzić możliwości panelu GMa?

Nie bedzie tam UV, wiec bedzie lepszy.  8)
ma charakter czysto hobbystycznie-edukacyjny i nie jest związany z hardplayem (częste restarty, zmiany, itp).
Czytaj - poważni biznesmeni decydujący o losach świata w temacie "forum PvP" nie będą tam mieli czego szukać. Piksele i statystyki w PipBoyu mogą przepaść bez uprzedzenia, pomyśl o tym.

Nurglak

  • Supporter
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #3 on: October 25, 2015, 10:34:30 pm »
chętnie przetestowałbym tam kilka możliwości

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #4 on: October 26, 2015, 09:28:26 am »
To jakiś serwer testowy jak sądzę? Jest to związane w jakiś sposób z rozwojem Reloaded czy tylko taka oddolna inicjatywa, żeby sobie do gekonów postrzelać i sprawdzić możliwości panelu GMa?
Serwer developerski, z podejściem na luzie. Rok temu spinałem się, aby postawić nowy serwer do gry, ale po pierwsze nie ma co kryć, że jest to czasochłonne, a po drugie razem z nadejściem kolejnego sezonu na FO2 team po prostu zdecydował, że woli grać. O rozwoju Reloaded można by mówić w momencie, gdy Kilgore, Docan czy ktoś jeszcze zdecydowali by się na udostępnienie aktualnej wersji Reloaded - efekty pracy tak czy owak będą z naszej strony udostępnione. FOnline'owa społeczność oczekuje czegoś nowego nie wykluczając klasycznych featurów - wystarczy spojrzeć na sugestie. Ta społeczność ma też sporo lokacji, wiele questów i innych nie wykorzystanych rozwiązań gdzie jeszcze powstają kolejne.
Konkretnie chcemy poeksperymentować z nowymi questami, mapami, skryptami oraz grafiką.
Nie bedzie tam UV, wiec bedzie lepszy.  8)
Nie będzie tam żadnej opozycji.
chętnie przetestowałbym tam kilka możliwości
Najs :)

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #5 on: October 27, 2015, 01:09:03 pm »
Dobrze gdybyście na tym serwerze przetestowali sugestie graczy odnośnie balansu broni, nowe mapy i tego typu sprawy które później po dokładnym sprawdzeniu i zweryfikowania można umieścić na serwerze właściwym. Rozumiem że serwer nie ma zamiaru walczyć i zastępować reloaded jeśli tak to rozbijanie już dość małej grupy graczy na 2 identyczne serwery mija się z celem.
I'm badass and I will kick your asses.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #6 on: October 27, 2015, 05:31:09 pm »
Trzymam kciuki że gdy skoncze moje prace, pozwolicie mi to przetestować na waszym serwerze mości hrabio. Sam nie wyłapię wszystkich błędów i niedociągnięć.
GUN FOR HIRE


worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #7 on: October 27, 2015, 05:47:14 pm »
Dobrze gdybyście na tym serwerze przetestowali sugestie graczy odnośnie balansu broni, nowe mapy i tego typu sprawy które później po dokładnym sprawdzeniu i zweryfikowania można umieścić na serwerze właściwym. Rozumiem że serwer nie ma zamiaru walczyć i zastępować reloaded jeśli tak to rozbijanie już dość małej grupy graczy na 2 identyczne serwery mija się z celem.
Dokładnie i też jest to opisane wyżej.
Trzymam kciuki że gdy skoncze moje prace, pozwolicie mi to przetestować na waszym serwerze mości hrabio. Sam nie wyłapię wszystkich błędów i niedociągnięć.
Ofkors jes maj lord. :)

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #8 on: October 27, 2015, 06:40:02 pm »
Jakbyście chcieli abusować chędogo to służę doświadczeniem. Umiem zrobić czarną dziurę na przykład.

Listonosz

  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #9 on: October 27, 2015, 09:07:01 pm »
Czarne dziury to by każden jeden kurde chciał, ale robić to nima komu.

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #10 on: October 28, 2015, 04:54:38 am »
Ja mogę zrobić, wystarczy mi magiczny pies i jakaś lokacja.

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #11 on: October 28, 2015, 02:56:51 pm »
Jak odpalicie to dajcie namiary. Myślę że na początek warto sprawdzić sugestię Mad Matta w sprawie balansu broni. Zbierze się chłopa i można sprawdzać.
I'm badass and I will kick your asses.

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #12 on: October 28, 2015, 03:01:09 pm »
Ja bym wziął pod rozwagę sugestię jaroka dotyczącą mojej sugestii. Samemu trochę się to kijowo sprawdza na własnym dysku przeciw NPCs  :(
GUN FOR HIRE


Koniko

  • Supporter
  • Posts: 495
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #13 on: October 28, 2015, 08:28:01 pm »
Czorne dziury zawsze spoko. Wszystko jeszcze do ogarnięcia jest..

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Odpalenie serwera dla (przyszłych) FOdevów.
« Reply #14 on: October 30, 2015, 02:42:03 pm »
Kiedy można spodziewać się startu? Początek listopada, środek czy bardziej pod koniec? Wraz z startem będą wprowadzone nowości czy trzeba będzie poczekać nieco dłużej? Jeśli można wiedzieć to ile osób jest zaangażowanych w pracę?
I'm badass and I will kick your asses.