May 09, 2024, 08:08:38 am
Username:

Password:

Topic: Fallout - książka  (Read 5510 times)

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
I'm badass and I will kick your asses.

falloutnovel

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #16 on: February 27, 2015, 08:28:49 pm »
Dzięki, jarok! Wykorzystałem ten motyw na wstawianie twardych spacji przy innym projekcie. Jak będę poprawiał Fallout'a, to zajmę się tym na masową skalę ;-)

Jednocześnie, zapraszam na pierwszą część kolejnego rozdziału: Złomowo. Gdyby ktoś miał ochotę zostawić mi na blogu komentarz (można anonimowo), będę bardzo zobowiązany :)

Hej, wrzuciłem dzisiaj drugą część rozdziału o Złomowie. Miłej lektury :)

17-03-2015 - Nowy rozdział: Krowy w odcisku. Opis Special enountera pomiędzy Złomowem, a Hub. Zapraszam do lektury :)

AS-R
« Last Edit: March 17, 2015, 05:17:49 pm by falloutnovel »

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #17 on: April 11, 2015, 08:21:21 pm »
Będę musiał nadrobić zaległości. Sporo nowych rozdziałów :)
I'm badass and I will kick your asses.

BeheGrzmotPL

  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #18 on: June 10, 2015, 11:36:54 pm »
czy te twarde spacje należy w Wordzie stawiać poprzez połączenie CTRL, SHIFT i SPACJI, czy może jest możliwość skorzystania z funkcji edytora i załatwienia problemu masowo? ;-)
Dokładnie tak jak napisałeś CTRL+SHIFT+SPACJA, a zautomatyzować to możesz korzystając z funkcji ZAMIEŃ (CTRL+H). W polu Znajdź: wpisz szukaną frazę np. "i " (litera i oraz spacja), a w polu Zamień: "i " (litera i oraz twarda spacja wpisana powyższym skrótem klawiszowym). Sprawdziłem to przed chwilą w Wordzie 2003 i hula jak ta lala - powstawiało wszędzie, gdzie potrzeba. Ewentualnie można dodać jeszcze spację przed i - czyli " i ", żeby nie wstawiało twardej spacji po słowach kończących się literą i. Aczkolwiek ma to wadę taką, że jak korzystasz z justowania i twarda spacja się trafi w środku wiersza, to będzie ona węższa od pozostałych spacji w tej linijce. Zamiast Zamień wszystko możesz klikać Znajdź następny i Zmień tylko tam, gdzie potrzeba.

falloutnovel

  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Fallout - książka
« Reply #19 on: June 26, 2015, 07:19:45 pm »
Dzięki wielkie za wskazówki dotyczące twardych stacji. Wszystko działa i nowy, poprawiony tekst jest wolny od jakichkolwiek niedoróbek estetycznych.

Wrzuciłem dzisiaj ostatni rozdział i całość poprawionego tekstu w formie ebooka:

http://fallout-novel.blogspot.com/

Pozostaję zobowiązany za komentarze, dziękując jednocześnie Wszystkim, którzy do tej pory wsparli mnie i śledzili na bieżąco losy Blaina.

Przede wszystkim podziękowania dla: jarok, kudlaty i Kilgore - który umożliwił mi założenie tematu i dalsze jego prowadzenie tu, na forum.

Najlepszego!

AS-R