May 15, 2024, 01:59:04 am
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 498010 times)

Vito Scaletta

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1140 on: February 20, 2014, 05:40:14 am »
Witam założyłem nowy gang i zakupiłem stacje benzynową, po dotarciu na miejsce okazało się że nie mogę korzystać z terminala  nie wiem o co chodzi czy ktoś miał ten samo problem?? i wie jak go naprawić??
Z góry bardzo dziękuje za pomoc.  8)

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1141 on: February 20, 2014, 08:56:47 am »
to znany bug
skontaktuj się z adminami (Docan/Kilgore)

Darksider

  • Supporter
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1142 on: February 20, 2014, 08:13:17 pm »
Czy living anatomy dodaje obrażenia do każdej wystrzelonej kuli w serii tak jak mrd ?

BB.

  • Posts: 299
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1143 on: February 20, 2014, 08:21:56 pm »
To flat dmg. Do całości obrażeń, nie każdej kuli.

Hordkall

  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1144 on: February 21, 2014, 02:32:26 am »
Czółko!

Zazwyczaj staram się samemu dochodzić do różnych rzeczy, posiłkując się od czasu do czasu Wiki. Jednakże jedna sprawa zabiła mi ćwieka.

Kupiłem sobie Merca, wylosowała się ładna czarnolka w skórze i z assult rifle w łapach. Zaprosiłem ją do swojej chatki, postawiłem przy drzwiach i kazałem czekać. Wszystko ok. Poszedłem do skłądziku, wybrałem jej jakiś zgrabny pancerzyk, lepszy karabin, amunicję. Wracam, rozmawiamy i wybieram opcję: Here, I've got something for ya. Otwiera się okno handlu, wybieram itemy do przekazania i.. co teraz? Opcja offer nie działa, a mi się kończą pomysły jak jej to podsunąć. Czy to jakiś bug gry, czy ja jestem ciemny i źle podchodzę do tematu?

Będę zobowiązany za każdą wskazówkę. Przejrzałem z grubsza ten topic, ale nie udało mi się odszukać odpowiedzi na to pytanie.

Howdy!

Po pierwsze - merce nie mogą ubierać armorów.
Aby podać jej coś za pomocą trade'u - umieść przedmiot (w tym wypadku broń, amunicję) i połóż dodatkowo przynajmniej jeden kapsel.

Merce to cwaniaczki ;)
« Last Edit: February 21, 2014, 02:34:21 am by Hordkall »

Join us!

Darksider

  • Supporter
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1145 on: February 23, 2014, 09:35:50 am »
Jak dziala amunicja ap? Dr mozna obniżyć naszemu celowi do wartości ujemnej, czy tylko mozna zniwelować bonusy rownajac do zera (w przypadku gdy 0 jest nasza podstawowa wartoscia) ?

Perteks

  • Wiki Editor
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1146 on: February 23, 2014, 09:38:57 am »
do 0
armor piercing dt/3

Darksider

  • Supporter
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1147 on: February 25, 2014, 09:37:21 am »
W papierowym poręczniku gry Fallout znajduje się zapis, który mówi że oddając atak serią modyfikator trafień za każdą kolejną kule wynosi -5%. Czy jest to zaimplementowane w kodzie FO?
Jeśli tak to Second Center Volley mimo że leci w cel ma małą szansę na trafienie przy broniach takich jak np. minigun.

Ussop

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1148 on: February 27, 2014, 05:54:47 am »
Hej wszystkim!
Czy jeżeli się odpowiednio naćpam mentatów, będę mógł wziąć perka >Educated< mając 6INT, czy może niezbędna jest stała wartość na 8?

Tommy Lee

  • Posts: 42
  • To be or not to be
    • View Profile
    • Another Crappy Interlude Server - L2 Interlude
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1149 on: February 27, 2014, 07:00:00 am »
Nie da rady, liczy się base (ewentualnie + implant) int.
Let'z c.

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1150 on: March 02, 2014, 11:23:31 pm »
Jak często aktualizowana jest lista frakcji? Niby dodałem zapytanie w temacie, ale jakoś bez odzewu.
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

Lindeed

  • Supporter
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1151 on: March 03, 2014, 12:05:06 am »
Zwykle przy kolejnej dużej aktualizacji (raz na ~miesiąc).

Xagru

  • Posts: 40
  • i'm not your bot
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1152 on: March 03, 2014, 01:40:37 am »
W takim razie pozostaje mi cierpliwie czekać. Bezdomna i bezimienna (niezalegalizowana :D) kompania.
"I've always believed that the mind's the best weapon."
John Rambo

jawox

  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1153 on: March 04, 2014, 03:35:15 pm »
Witam serdeczniaście i od razu do rzeczy.

W fallout 2 aby podnieść umiejętności takie jak science, first aid, small guns, repair, outdoorsman do mniej wiecej 90% wystarczyło czytać książki. W FOReloaded chyba jest jakoś inaczej. Otóż w junktown u doktorka zapłaciłem 1500 kapselków za jakieś szkolenie, dostałem perka doctor (lub coś w tych klimatach).

I tu moje pytania.

Co daje ten perk doctor?
Jak używać tych książek?

EDIT:

Corax, dziękuję za odpowiedz. Już sprawdziłem na wikipedii co i jak. Mój błąd - w odróżnieniu od F2 ta książka jako jedyna nie daje bonusu do umiejętności First aid.
« Last Edit: March 05, 2014, 03:50:03 pm by jawox »

Corax

  • Supporter
  • Posts: 353
  • Ultimate Crafter
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1154 on: March 04, 2014, 04:52:06 pm »
daje ci on możliwość craftowania antidotum, jak się nauczysz doctora 2 to będziesz mógł robić arkotyki różnego rodzaju(po zapoznaniu się z odpowiednimi blueprintami)

książki są cztery( outdorsman, science, repair i barter) możesz przeczytać tylko 10 każdego rodzaju, każda daje chyba 6 SP do danej umiejętnosci(wybacz nie pamiętam liczb). SP a nie %. można ich użyć niezależnie od poziomu umiejętności(chyba że masz wymaksowane, wtedy użyjesz a nic nie dostaniesz)

ogólnie polecam sprawdzać takie rzeczy na wiki(nie jest idealne ale dużo rzeczy jest nawet poprawnie)