May 14, 2024, 10:10:44 am
Username:

Password:

Topic: Here we go again  (Read 5124 times)

DonPablo

  • Posts: 1
    • View Profile
Here we go again
« on: April 20, 2015, 06:13:16 am »
Więc powrót do Fonline :P trzeci już chyba. Ostatnim razem jak byłem na Reloaded pamiętam fajny quest w podziemiach katedry, bieganie po skrzyneczkach koło Frisco czy farmienie enklawy z laserowych kosiarek. Wiem że naiwnie pytać ludzi którzy są tutaj o zalety przeciwnika, jeśli było by ich dużo to byli by tam a nie tu ale liczę na jakąś w miarę uczciwą ocene różnic miedzy Reloaded a Fonline2.

Powiem też jakiego gameplayu poszukuje zeby... a dość pierdolenia ;P

- Granie w grupce 3-4 osób. Gdzie zbiore większy wpierdol na pvp tu czy tam? Da się coś zdziałać w takiej ilości czy tylko zerg vs zerg. Mówie o walkach w mieście w RT np osłaniając operacje wydobywczą lub kupno profki przypadkowe spotkania na piaskach w Turn Combat z zasady bywaja nieliczne nawet 1 vs 1.

- Faaarma. Jestem leniwą świnią chce łatwo i przyjemnie biegać w ładnych rzeczach bez zbędnego wysiłku. Gdzie musze bardziej machać kilofem by zdobyć materiały i gdzie topowe rzeczy (XL31927510851, Avenger Minigun, Combat Armor) są dostępne tylko dla wybranych uczestników Town Control? W ostateczności nie musi być łatwo ale wolał bym paść od mobków starając się zrobić jakąś lokacje niż na wejściu dostać 3 rakiety na pysk a potem usłyszeć rosyjska mowe.

Co mi bardziej pasuje? Reloaded czy Fonline 2.

PS. Nie nie chce iść grać w Tiblie nigdy nie grałem i nie mam zamiaru.

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #1 on: April 20, 2015, 06:36:10 am »
Moim zdaniem w fonline2 jak masz pecha dostaniesz co chwila wpier...:D nawet od polaków ha ha

W fonline2 masz sprzedawców praktycznie w każdym mieście i kupujesz sprzęt jaki chcesz ile chcesz oczywiście za ich nie raz wygórowane ceny:)

W fonline2 zapomnij ze zrobisz sam glow aresa czy necro bo są trudne lub czai się tam w ch.. ruskich lub frajerów co latają i farmia lonerów z czego kol wiek....Tak samo w miastach bez ochrony lecisz po profke i bam seria od jakiegoś leszcza..lecisz sprzedać skórki bum rakieta w odbyt...

W fonline2 jest boska nazi dyktatura i każdy kto podskoczy SOTowi ma przeje... a nie daj bożę zabijesz któregoś to stwierdza ze jedziesz na cheatach itp pierd...

swoje 3 gr o fonline2 wylałem:)

aaaa jeden plusik szybko expujesz możesz mieć mutanta :)

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #2 on: April 20, 2015, 08:48:50 am »
ja bym proponował takie dyskusję prowadzić na jakimś neutralnym forum, bo robi się syf. istnieje takie forum.newfmc.pl
nie przestraszcie się ze ostatni post na tym forum ma półtora roku, a forum co miesiąc wejść na stronę jest 22650(dane z kwietnia).

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #3 on: April 20, 2015, 09:49:02 am »
W Reloaded przy niewielkim wysiłku można mieć od cholery topowego sprzętu, przynajmnniej do czasu wipe'u
GUN FOR HIRE


Vanadiss

  • Posts: 50
  • ポルカおるか?
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #4 on: April 20, 2015, 11:45:36 pm »
Zdobywanie sprzętu w Reloaded jest dość proste [sprzedaż prochu strzelniczego a.k.a gunpowder na koksie z 200+ carry weight czy szabrowanie w ruinach (skrzyneczki a.k.a footlockery)], natomiast w FO2 jest BANALNIE proste. Tak 6 karawan max, po drodze zgarnąć to, co było z mniej lub bardziej koniecznych starć a.k.a encounterów. Potem do Hub do "specjalnych" handlarzy. I bum, masz najlepszy sprzęt po niskiej cenie. Tym też sposobem zjebaną postacią radziłem sobie w nieplanowanym PvP [One-Hander i w miarę równe statystyki ;_;].

Do przeanalizowania jest też penetrowanie jaskiń. Idzie znaleźć coś NAPRAWDĘ cennego/silnego, idzie się podexpić, a idzie też zginąć i/lub nie znaleźć nic pożytecznego. Problemem jest natomiast to, że czego nie znajdziesz, będzie w fatalnym stanie [<30%, na szczęście idzie to naprawić do stanu użyteczności].

Camperzy tutaj też się zdarzają. Choć w nieco innych miejscach. O ile dziwi mnie fakt, że przez ponad miesiąc [i to o różnych porach dnia] nie spotkałem żadnego PKera w miastach TC [Broken Hills, Redding, Modoc, Gecko i tym podobne], o tyle 6+ ludzi stojących murem przed NRA już nie. Szkoda jedynie, że przez nich zepsułem sobie reputację z Gun Runners.
Camperów też trochę znajdziesz w ruinach, głównie tym małym kwadraciku przy Junktown i bazie Bractwa Stali [BoS] oraz na terenie Boneyardu. Lepiej nie chodź tam z wartościowym sprzętem.

FOnline2 ma stanowczo więcej polaków. Tutaj też jest ich dużo, no ale, jednak trochę rzadziej idzie ich spotkać. Jak już spotkasz - Życzliwość gwarantowana. Wszyscy się jednoczą przeciwko ruskim.

I pamiętaj: W erze BG Tanków, EW Snajperów i SG Gwałcicieli [Pancor Jackhammer + Gecko's Breath z krytycznie małej odległości] nie ma miejsca na eksperymenty. Przynajmniej nie w tej sesji. :v
[/i]

Dream Collector

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #5 on: April 27, 2015, 06:00:54 pm »
Cześć. Chciałbym zacząć grać na reloaded, ale nie wiem co i jak. Do tej pory grałem tylko w Fonline - wszystkie sezony. Po postach powyżej zauważam tylko niektóre różnice? Możecie w paru zdaniach napisać jak zacząć ? Jakieś questy, szabrowanie? Jak tutaj wbijać level, karawany są ? ( są opłacalne? ) , co z tymi buildami? Faktycznie są jakieś uniwersalne ? Jakiś poradnik w sekcji help znalazłem, nie wczytałem się przyznam szczerze za bardzo, ale jest on z 2013 , aktualny może ? Nie śledziłem zmian,nowości i nie nic nie wiem. Byłbym wdzięczny jakby ktoś odrazu wypalił jakie są różnice pomiędzy tym a Fonline2. I jak jest z techem tutaj? Po ogarnięciu lata się w CA czy może tak jak to jest teraz na Fonline, że metalki są "pospolite" a CA to takie rzadsze.
« Last Edit: April 27, 2015, 06:05:04 pm by Dream Collector »

Vanadiss

  • Posts: 50
  • ポルカおるか?
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #6 on: April 27, 2015, 07:05:10 pm »
I. Questów stosunkowo niewiele i są proste. Szabrowanie - W innym wydaniu. W FO2 takie Junktown jest wiecznie oblegane, bo właśnie surowce z beczek. Tutaj w miastach wiele nie znajdziesz - Najwięcej idzie znaleźć w ruinach miast [teren], gdzie, nie licząc owoców i złomu, są najbardziej wartościowe skrzynki [footlockery], w których znajdziesz od miscu [w tym tego wartościowego], przez broń i pancerze [w tym CA] po chyba najbardziej wartościowe z całego zestawu, czyli blueprinty [bez nich nie stworzych określonych przedmiotów, w tym tych z wyższej półki].
II. Karawany są, ale robi się je nieco inaczej niż na FOnline 2. Nie wiem, czy opłacalne, nie robiłem. Mam stałe i bezpieczne źródła dochodu.
III. Jeśli chodzi o PvE to twórz co chcesz... Jeśli chodzi o PvP to wiele różnorodności nie ma. Tank lub Snajper. Zdarzają się jeszcze sneakerzy z bronią miotaną.
IV. Bardzo łatwo jest się ogarnąć, FO:R jest stosunkowo noob-friendly. Jedyne, co musisz zrobić, to dobrze zaplanować postać, jak nie kilka.
V.
1. Pamiętasz magiczne miejsce w jednej z dzielnic Hub, gdzie mogłeś kupić absolutnie wszystko po niskiej cenie? Nie tutaj.
2. Pamiętasz bardzo pogodnych graczy [w tym najczęściej polaków], którzy okupują Hub dla karawan? Nie tutaj.
3. Pamiętasz NPC, którzy nic Ci nie zrobią, jak ich tak o spotkasz i podejdziesz do nich? Możesz nie pamiętać. O ile w ogóle coś Ci zaświtało. W każdym razie - Nie tutaj.
4. Bieganie po mapie w celu znalezienia surowców takich jak drewno, żelazo, minerały? - Nie tutaj.
5. Więzienia, odzyskiwanie sprzętu po śmierci w mieście? Nie tutaj.
6. Domyślnie skórzana kurtka [jako tekstura]? Nie tutaj.
7. Wiele wariacji u fryzjera? Nie tutaj.
8. Stosunkowo pogodne gangi? Nie tutaj.

Z tych najważniejszych to chyba wszystko.

Snakepl

  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #7 on: April 27, 2015, 07:05:42 pm »
Wstrzymaj się do 1 maja godzina 18:00 będzie wipe serwera reloaded:) teraz to można pisać w nieskończoność co i jak ale po co jak wipe będzie i wszystko pewnie się pozmienia i dużo rzeczy dojdzie:)

Fonline2 ssie w tym sezonie czemu? samemu to można latać i pve robić ale o dungeonach zapmniec mozna chyba ze voult13...a tech progress szkoda gadać:)

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #8 on: April 28, 2015, 12:26:14 pm »
Quote
2. Pamiętasz bardzo pogodnych graczy [w tym najczęściej polaków], którzy okupują Hub dla karawan? Nie tutaj.
Niedługo się zjawią. :P

Quote
4. Bieganie po mapie w celu znalezienia surowców takich jak drewno, żelazo, minerały? - Nie tutaj.
Część surowców zbiera się z encounterów.

Quote
6. Domyślnie skórzana kurtka [jako tekstura]? Nie tutaj.
Bluesuit jest bardziej "fonlinenowy".

Quote
7. Wiele wariacji u fryzjera? Nie tutaj.
Są fryzjerzy i można zmienić domyślny wygląd na sprite z wszystkimi potrzebnymi animacjami.

@Dream Collector w piątek będzie wipe to zacznij grać i zobacz jak jest, dla mnie zdecydowanie nr 1 wśród serwerów FOnline, taki "2238", który kiedyś chcieliśmy. ;)



Re: Here we go again
« Reply #9 on: April 28, 2015, 05:19:05 pm »
Też grałem na Fonline2 i chce tu spróbować. Czy po wajpie będą Sierra Caves i karawany takie jak na Fonline 2?

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #10 on: April 28, 2015, 05:52:47 pm »
Też grałem na Fonline2 i chce tu spróbować. Czy po wajpie będą Sierra Caves i karawany takie jak na Fonline 2?
Gram na dwójce i sprawa ma się tak - są inne dungi i pewnie jeszcze teraz jakieś dojdą. Co do karawan to reloaded ma je bardziej zaawansowane, z godzinami wyjścia w podróż, kilkoma markami pod jakimi są dokonywane transporty i każdy z nich ma też konkretne trasy, które nie kończą się na jednym mieście. U każdego też ma się osobne poziomy reputacji.

Re: Here we go again
« Reply #11 on: April 28, 2015, 08:25:04 pm »
Zobaczymy te karawany i te nowe dungi. Oby wystartowało w piątek.
« Last Edit: April 28, 2015, 08:26:56 pm by brzeczyszczykiewicz »

Re: Here we go again
« Reply #12 on: April 30, 2015, 06:06:11 am »
Nie ma nowych dungów w changelogu. A hex-shooting i hex-throwing już dawno było na Fonline2 :(.

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #13 on: April 30, 2015, 08:12:59 am »
@brzeczyszczykiewicz, napisałem ci jak i inni, że ten ficzer był już kilka lat temu wymyślony i dodany na innych serwerów. Na Desert Europe mogliśmy już go testować od 2011 roku, prawdopodobnie wcześniej pojawił się na FOnline: Rampage lub FOnline: Equilibrium, nie pamiętam dokładnie kto był pierwotnym twórcą. :P

Swoją drogą o co się plujesz? Fonline2 powstawał na kodzie Desert Europe oraz FOnline: Tactics, podstępem dobrali się do projektu Xenoma i zmienili go w swój tak więc takie pisanie o tym, że x było wcześniej w y jest bez sensu. Jakoś twórcy 2238 i tla nie płaczą, że ktoś robi klony, kopiuje koncepcje zamiast stworzyć coś zupełnie nowego. Wszelkie ficzery i pomysły nie są objęte licencją tak więc ten no...

Koniko

  • Supporter
  • Posts: 495
    • View Profile
Re: Here we go again
« Reply #14 on: April 30, 2015, 11:32:07 am »
@brzeczyszczykiewicz, napisałem ci jak i inni, że ten ficzer był już kilka lat temu wymyślony i dodany na innych serwerów. Na Desert Europe mogliśmy już go testować od 2011 roku, prawdopodobnie wcześniej pojawił się na FOnline: Rampage lub FOnline: Equilibrium, nie pamiętam dokładnie kto był pierwotnym twórcą. :P

Swoją drogą o co się plujesz? Fonline2 powstawał na kodzie Desert Europe oraz FOnline: Tactics, podstępem dobrali się do projektu Xenoma i zmienili go w swój tak więc takie pisanie o tym, że x było wcześniej w y jest bez sensu. Jakoś twórcy 2238 i tla nie płaczą, że ktoś robi klony, kopiuje koncepcje zamiast stworzyć coś zupełnie nowego. Wszelkie ficzery i pomysły nie są objęte licencją tak więc ten no...

FO2 nigdy nie miał u swojego boku kodu DE. Jedynie AoP został utoworzy na FODESDK które zostało powierzone Lidae i Shangalarowi. Fool2 ogólnie mówiąć kopiuje pomysły i 'ficzery' z innych produkcji mówiąc przy tym jacy oni są zajebiści i jak bardzo nie znoszą 'salty trollów' komentujących ich 'oryginalność'.
« Last Edit: April 30, 2015, 11:35:46 am by Koniko »