April 18, 2024, 09:39:17 pm
Username:

Password:

Topic: PROBLEMY Z KLIENTEM  (Read 28811 times)

Tutkarz

  • Posts: 20
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #30 on: September 16, 2013, 08:44:05 am »
Czy za celownik odpowiadają tylko pliki 'ACRSHAIR.FRM' i 'CROSSHAIR.FRM'? oglądałem listę (tą w 'intrface') i znalazłem tylko te dwa. Do sedna, zmodyfikowane pliki nie działają. Umieszczałem je w art/intrface i nic. Podmieniłem je nawet w pliku fallout.dat też bez rezultatu. Dodam, że inne pliki zmodyfikowane przeze mnie działają prawidłowo.

PipBoy

  • Guest
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #31 on: September 16, 2013, 08:56:10 am »
Czy za celownik odpowiadają tylko pliki 'ACRSHAIR.FRM' i 'CROSSHAIR.FRM'? oglądałem listę (tą w 'intrface') i znalazłem tylko te dwa. Do sedna, zmodyfikowane pliki nie działają. Umieszczałem je w art/intrface i nic. Podmieniłem je nawet w pliku fallout.dat też bez rezultatu. Dodam, że inne pliki zmodyfikowane przeze mnie działają prawidłowo.
A spróbuj je dodać do katalogu art\items. Swoją drogą ja nigdzie nie mam plików 'ACRSHAIR.FRM' i 'CROSSHAIR.FRM'... O_o

Tak na marginesie to pytanie chyba jest zadane w złym temacie :P

Tutkarz

  • Posts: 20
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #32 on: September 16, 2013, 09:02:42 am »
Quote
A spróbuj je dodać do katalogu art\items. Swoją drogą ja nigdzie nie mam plików 'ACRSHAIR.FRM' i 'CROSSHAIR.FRM'... O_o

Niestety nie działa, a pliki są w fallout.dat\art\intrface :) Z tego co widzę to jest jedyny temat o pomocy technicznej, można założyć jakiś kącik modingu

PipBoy

  • Guest
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #33 on: September 16, 2013, 09:13:10 am »
To ciekawa sprawa bo ja nie mam tych plików nawet w innych katalogach, z tego co widziałam to też brakuje bardzo dużej a właściwie większości grafik (lamp, stołów, szafek, broni itp) Ktoś tam jeszcze na forum pisał, że nie ma nawet całego pliku 'items' Albo jest to na serwerze albo gdzieś schowane w .dat :/
Najlepiej wrzucaj te pliki do każdego folderu i sprawdzaj czy działa czy nie :P

Quote
Z tego co widzę to jest jedyny temat o pomocy technicznej, można założyć jakiś kącik modingu
Tutaj jest: http://forum.fonline-reloaded.net/index.php?board=18.0  :)

Tutkarz

  • Posts: 20
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #34 on: September 16, 2013, 09:36:13 am »
Celownik wrzuciłem wszędzie i bez zmian. Musi brakować jakiegoś pliku albo są umieszczone na serwerze tak jak wspominałaś
Quote
Tutaj jest: http://forum.fonline-reloaded.net/index.php?board=18.0  :)
O tym wiem ale chodziło mi bardziej o polski kącik ;)

Buddha_Lounge

  • Guest
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #35 on: September 17, 2013, 01:22:02 am »
Cześć,
mam taki problem gra mi nie startuje w ogóle...
w fonline.txt znalazłem taki komunikat, co on oznacza, że mam za słabą karę graficzną?

"Starting FOnline (version 0423-EC)...
Engine initialization...
Sprite manager initialization...
SpriteManager::Init - direct3D->GetDeviceCaps( D3DADAPTER_DEFAULT, D3DDEVTYPE_HAL, &deviceCaps ), error<D3DERR_NOTAVAILABLE - Not available>.
FOnline engine initialization fail.
FOnline finished."

dzięki za wyjaśnienie.

MickM

  • Supporter
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #36 on: September 17, 2013, 09:39:12 am »
Cześć,
mam taki problem gra mi nie startuje w ogóle...
w fonline.txt znalazłem taki komunikat, co on oznacza, że mam za słabą karę graficzną?


Dokładnie.
Karta musi wspierać przyspieszanie sprzętowe Direct3d.
Wpisz w "Uruchom" komendę dxdiag i sprawdź w zakładce Ekran czy masz dostępny moduł Direct3D.
Jeśli tak, ściągnij najnowszego DirectX-a.

paco

  • Posts: 250
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #37 on: September 17, 2013, 10:24:34 am »
>2004+9
>nieposiadanie karty graficznej z DirectX9

Załatw sobie taką kartę, używaj klienta z OpenGL albo zainstaluj DirectX9. Z tego co widzę, to po prostu nie można wykonać call do funkcji GetDeviceCaps w bibliotekach DX9. Byćmoże dlatego że takich bibliotek nie masz zainstalowanych.
<wimp> crucify apaco and paco for telling you how to use a computer and get on irc
Quote from: Carl von Clausewitz
War is such a dangerous business that mistakes that come from kindness are the very worst.

Buddha_Lounge

  • Guest
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #38 on: September 19, 2013, 12:30:52 am »
Dzięki za pomoc,
W tej zakładce ekran nie mam dostępnego modułu 3D a niedawno instalowałem najnowszy Directx9, mam laptopa więc nie ma sensu się w to bawić, po prostu jak będe zmieniał laptopa to się zarejestruje, mam nadzieję, że Fallout online nadal prężnie będzie istniał i, że nowy laptop szybko przyjdzie:))

Pozdro.

wyjebacCi

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #39 on: November 07, 2013, 06:46:43 pm »
Próbowałem odpalić klienta na lapku z grafiką Intela. Jedyne co widzę to okno z szarym tłem - a i to dopóki nie poruszę myszą. Jakikolwiek ruch i klient się wywala (znaczy zamyka, bo błędu żadnego nie zwraca).
witam mam to samo. rozwiazales problem jakos??

patryk25103

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #40 on: November 30, 2013, 12:08:05 pm »
Witam mój problem z grą polega na tym że po odpaleniu klienta w menu zamiast normalnych napisów mam wszędzie napisane error tło jest czarne a podczas tworzenia postaci wszystkie umiejętności są zastąpione napisem error. Mam win8 jednak poprzednia wersja fonlina działała mi bez problemu próbowałem już kilka razy ściągać na nowo klienta full ale dalej jest to samo ma ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu??

amilkar

  • Posts: 2
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #41 on: December 28, 2013, 06:59:17 pm »
Witam,

Nie działa mi dźwięk w grze.
Screen folderu data w załączniku.
W czym może być problem?

ajan_pl

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #42 on: July 24, 2014, 03:59:49 pm »
prosze o pomoc w kwestii zalogowania do gry
zarejestrowalwem sie na stronie a klient gry
wywala blad o zlym nicku i hasle

Cerberix

  • Posts: 178
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #43 on: July 24, 2014, 05:01:41 pm »
prosze o pomoc w kwestii zalogowania do gry
zarejestrowalwem sie na stronie a klient gry
wywala blad o zlym nicku i hasle

Musisz zrobić postać/konto w grze, nie używasz loginu z forum.

Witam,

Nie działa mi dźwięk w grze.
Screen folderu data w załączniku.
W czym może być problem?

Na pewno masz klienta Reloaded? Sprawdź za pomocą FOConfig czy nie masz przypadkiem wyciszonego dźwięku.

Killazko

  • Posts: 1
    • View Profile
Re: PROBLEMY Z KLIENTEM
« Reply #44 on: August 04, 2014, 07:08:23 pm »
Witam ściągnąłem klient jednak jedyne co widze to czarny ekran ;/ win 7 64 bitowy