March 29, 2024, 03:29:16 pm
Username:

Password:

Topic: Kilka pytan swiezaka.  (Read 3472 times)

ZoRG

  • Posts: 7
    • View Profile
Kilka pytan swiezaka.
« on: April 22, 2017, 07:05:51 am »
Witam, niedawno znalazlem gre a ze ostatio mam ochote na postapo to doszedlem do wniosku ze sprubuje. Jak narazie jestem wszystko mi sie podoba, stary tryb rozgrywki stary fallout. Szczesliwie wbilem 5 poziom mam troche zlomu troche broni troszke capsow i naeazie odkrywam uroki gry. Namiot stoi. Jednak mam pare pytan.
1. nie mam dzwiekow zakladania zbroji czy broni muzyka jest ale gra jeden kawalek i sie konczy wszystkie pliki z f2 przegralem wiec nie wiem co robie nie tak.

2. Podruzujac po pustkowiach natrafilem na bandytow i z nich zdobylem skorzane kurtki zadowolony ze troche zarobie wrocilem do miasta ale nikt nie chcial ich odemnie kupic, wiec sprubowalem jeszcze w 2 innych z takim samym rezultatem, czy da sie je gdzies sprzedawac czy mam je przerabiac ?

3. Jak czesto gra jest rozwijana, pytam o jakies wieksze updaty wprowadzajace nowe questy itp.?

 4. Mam 100% sztuki przetrwania jak zdobyc perk Ranger ?

Na razie gra mi sie podoba chociaz niewiele w niej robie najczesciej sprzatam kupy robie liny i licze na to ze kupiec bedzie mial kase albo czasami sie postrzelam. Jednak wydaje mi sie ze gra nie jest noob friendly zostajesz wrzucony do swiata starego fallouta "i se radz" nie mowie ze to zle wychowalem sie na falloucie czy innych starych rpg ale tam quest prowadzil do questa a tutaj nie. Chcialbym zeby gra stala sie jeszcze bardziej popularna ibardziej rozbudowana.
« Last Edit: April 22, 2017, 07:09:10 am by ZoRG »

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #1 on: April 22, 2017, 07:21:41 am »
1. nie mam dzwiekow zakladania zbroji czy broni muzyka jest ale gra jeden kawalek i sie konczy wszystkie pliki z f2 przegralem wiec nie wiem co robie nie tak.
pewnie ściągnąłeś wersje full która ma przerobione pliki falloutowe aby nie było problemu z copyrights, chcesz muzykę to wrzuć master.dat i critter.dat z fallouta 2 do katalogu z grą i z edytuj plik datafiles2238.cfg i dodaj tam to
Code: [Select]
master.dat
critter.dat
2. Podruzujac po pustkowiach natrafilem na bandytow i z nich zdobylem skorzane kurtki zadowolony ze troche zarobie wrocilem do miasta ale nikt nie chcial ich odemnie kupic, wiec sprubowalem jeszcze w 2 innych z takim samym rezultatem, czy da sie je gdzies sprzedawac czy mam je przerabiac ?
chodzi tu oto że kupcy kupują dane typy przedmiotów i ich wartość więcej jest na wiki:
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Merchants
tylko nie licz że dostaniesz coś wartościowego za jackety, polecam combat shotguny do sprzedarzy.
3. Jak czesto gra jest rozwijana, pytam o jakies wieksze updaty wprowadzajace nowe questy itp.?
wszystkie updaty są szykowane na następny sezon, który podobno ma być 31.08.2017, lecz ta data było zapostowana w 1 kwietnia :).
4. Mam 100% sztuki przetrwania jak zdobyc perk Ranger ?
idz na gordon gas station gadaj z babką przed wejściem do głównego budynku w dialogu klikaj kolejno: 1 1 1 1 2 1 2 1
Jednak wydaje mi sie ze gra nie jest noob friendly zostajesz wrzucony do swiata starego fallouta "i se radz"
jest to najbardziej noob friendly server jaki powstał.

ZoRG

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #2 on: April 22, 2017, 09:10:38 am »
Sciaglem klienta gry potem dodalem pliki z f2 do configa i dalej to samo. Kurtek nie chce kupic nikt :( (o wiki wiem bo tam czesto bywam ) Wiec narazie pozostaje mi chyba czyscic kupy sprzedawac liny i szukac latwych enkanterow zeby wbic ~10 poziom potem moze ochrona karawany.  Chyba ze junk bede przerabial moze ktos kupi scrafcone itemki.

Plug

  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #3 on: April 22, 2017, 09:33:34 am »
Kurtki kupią następujący npc:
Flick - Den
Balthas - Modoc
Jargo - Audytum (tu polecam w pierwszej kolejności)

ZoRG

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #4 on: April 22, 2017, 10:24:28 am »
Kurtki kupią następujący npc:
Flick - Den
Balthas - Modoc
Jargo - Audytum (tu polecam w pierwszej kolejności)

Fajnie dzieki sprawdzimy.

jarok

  • Posts: 339
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #5 on: April 22, 2017, 12:51:07 pm »
Skup się na zbieraniu surowców z kopalni i craftingu. Najłatwiej robić combat shotguny oraz amunicję - sprzedajesz w sklepach i kupujesz co ci potrzebne. Sprzęt od NPCów najlepiej rozkładać za pomocą science (dobij do 125%, możesz książkami, możesz wziąć dodatkowy support perk). Dostaniesz trochę surowców oraz expa.

Z technicznych spraw warto skonfigurować skróty klawiszowe np. do ukrywania ścian/dachów, przeładowania broni, używanie medykamentów/FA czy science na danym hexie.

Nie zapomnij o uzbieraniu kapsli i założeniu bazy, dzięki niej będziesz miał więcej przestrzeni oraz warsztat. I wiele więcej... Jak masz pytania to pytaj.
I'm badass and I will kick your asses.

ZoRG

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #6 on: April 22, 2017, 01:51:19 pm »
Wielkie dzieki za porady.  a sa jakies eventy dla niskich leveli ?

ZoRG

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #7 on: April 22, 2017, 07:46:23 pm »
Szybkie pytanie jak dziala mechanika znajdywania namiotow/baz innych graczy ?

Wchodze sobie do mojego namiotku a tu gosc z minigunem nawet nie uciekłem naszczescie nic nie zabrał ( dzieki stary ) - Taka sytuacja :D

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #8 on: April 22, 2017, 10:44:44 pm »
Szybkie pytanie jak dziala mechanika znajdywania namiotow/baz innych graczy ?

Wchodze sobie do mojego namiotku a tu gosc z minigunem nawet nie uciekłem naszczescie nic nie zabrał ( dzieki stary ) - Taka sytuacja :D
poprostu patrz czy ktoś cie nie śledzi, innej drogi do twojego tentu niz ty sam nie ma, chyba że komuś dasz mape

jarok

  • Posts: 339
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #9 on: April 23, 2017, 07:52:30 pm »
Jak przebywasz na worldmap na liście graczy sprawdź czy nie masz nieproszonego gościa ;) Ktoś w mieście mógł otagować twoją postać (nad taką osobą wtedy pojawia się znacznik) i może razem z tobą podróżować po mapie świata. Możesz takiego gracza wyrzucić z drużyny przytrzymując na jego nazwie lewy przycisk myszki i z opcji menu wybrać odpowiednią ikonę.
I'm badass and I will kick your asses.

ZoRG

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kilka pytan swiezaka.
« Reply #10 on: April 24, 2017, 07:36:17 am »
Zaprosilem kumpla do wspulnego falloutowania jak zrobic  team zeby bigac razem?