April 25, 2024, 05:20:18 am
Username:

Password:

Topic: Kilka pytań od początkującego  (Read 4153 times)

kruk-f

  • Posts: 4
    • View Profile
Kilka pytań od początkującego
« on: August 01, 2016, 02:55:02 pm »
Witam!

Niedawno dowiedziałem się o fonline reloaded i postanowiłem spróbować z racji grania w serię fallout. Po pierwszym poznaniu i kilku poradach od losowych ludzi stwierdziłem, że lepiej będzie zapytać tutaj więc pozwólcie, że przedstawię swoje pytania :) Miło gdybym otrzymał odpowiedzi na wszystkie nawet jeśli uznacie, że są śmieszne czy oczywiste. Uroki początkującego.

Pytania

1. Jaką postać zrobić na sam początek? Postanowiłem, że zacznę od nowa, bo ponoć skopałem swojego wędrownika :) Mam zamiar korzystać z broni palnej na początku a w późniejszym etapie przerzucić się na bronie energetyczne jaki miałem zwyczaj w poprzednich grach :)


2. Czy w mieście The Hub są ciekawe zadania dla świeżaków? Do tej pory odkryłem dwa z czego mogę wykonać tylko jedno. Czarnoskóry pracownik przy karawanie oraz "mistrz karawany", dla którego najwidoczniej jestem za słaby :)
3. Czy można przyjmować zadania w dowolnej kolejności czy odblokowują się po wykonaniu z góry dostępnych? Czy postacie, które oferują zadania są jakoś oznaczone czy trzeba zagadywać do wszyskich jak to było w zwyczaju? :)
4. Co oznaczają kolorowe imiona graczy? Czy są to kolory drużyn podczas walk gracz kontra gracz? Czy jeśli spotkam kogoś o danym kolorze to mam się go bać i uciekać czy może jest przyjacielski z racji jasnego koloru?

5. Gdzie można przechowywać przedmioty? Wcześniej jak wspomniałem dostałem kapsle za przenoszenie skrzynek, czy mogę je gdzieś schować w bezpiecznym miejscu? Czy są depozyty?
6. Jak działa Fix Boy? Gdzie zbierać potrzebne materiały do wytwarzania przedmiotów? Gdzie znajdę warsztat?
7. W nawiązaniu do pytania drugiego czy gra posiada wątek fabularny, który popycha akcję do przodu czy raczej występują tu zadania życia codziennego jak pomoc przy karawanie?
8. Czy ktoś mógłby omówić programy foconfig.exe oraz fo2238config.exe? Tak dokładniej.

Raczej wsio, na chwilę obecną nie mam więcej pytań. Zaczekam z graniem do opinii postaci i zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie :)

Mad Matt

  • Posts: 1792
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #1 on: August 01, 2016, 03:32:43 pm »
1. Najlepiej jakiś crafter, taka postać muł co wytworzy podst. przedmioty i dużo uniesie, z podstawowymi statystykami bojowymi.
Wiele poradników w tym względzie możesz znaleźć na forum.

2.Listę/spis misji możesz znaleźć na Reloaded Wiki, raczej w samym Hub nie ma zbyt ciekawych misji...możesz o jedną spytać Jacob'a w Hub's Oldtown.

3.Nie ma oznaczonych postaci z zadaniami, ale możesz sprawdzić kto i co oferuje na wyżej podanej wikipedii.

4.Kolory mogą oznaczać przynależność do pewnych frakcji, jednak tak naprawdę wszystko jest zależne od tego jak sobie to ustawiłeś w pliku name colorizing.

Tu dopóki nie jesteście w jednej frakcji, to raczej unikaj ludzi w miejscach publicznych takich jak pustkowia czy niechronione miasta.
Tu każdy może być Ci wrogiem, nikomu nie ufaj :)

5.Istnieją banki w których z łatwością możesz przechować w depozycie kapsle, jednakże tylko to możesz tam przechować. Założenie konta to jednorazowy koszt bodajże 100 kapsli.

Zbuduj sobie namiot/chatkę w celu bezpiecznego przechowywania przedmiotów, tylko po wyjściu z miasta sprawdzaj czy nie masz niechcianego gościa w "party", oraz nie prowadź do swojej bazy nikogo nie zaufanego...najelpiej w ogóle nikogo, seria w plecy i ukradnie Ci cały dobytek.

6.Klikasz na Fix Boy'a lub zwyczajnie wciskasz F, sprawdzasz jakich składników potrzebujesz i budujesz to co Ci potrzebne. Możesz zbudować kilka przedmiotów tego samego typu, jeśli masz odpowiednio dużo materiału.

Materiały możesz zbierać w ruinach miast, na pustkowiach w górach oraz w kopalniach, zależy czego potrzebujesz.

Fibers i Wood - Góry
Junk - Ruiny
Metal Parts, Alloys i Gun Powder - tworzysz z tego co wykopiesz w kopalni
Good M.Parts, HQ Alloys i HQ Gun Powder - w niestrzeżonych kopalniach
Flint - pustkowia
Electronic Parts - pierwszy poziom V15 na wschodzie i Waterworks na południu
Chemical Components - Waterworks

To tak z grubsza

Warsztaty są w każdym z miast, plus w Twojej chatce jeśli masz odpowiedni perk.

7. Jest kilka "intrygujących misji" jednorazowych, jednakże mało istotnych i raczej w kontekście smaczków. Z tych ważnych to raczej Gun Runners Quest, który jest cykliczny i polega na zabijaniu mutantów którzy skradli towar i plany broni od Gun Runner'sów.

8. Nie ma problemu, tylko powiedz o co chodzi. Najlpiej napisz z czym masz problem na PM.

Pozdrawiam, powodzenia wędrowcze  8)
GUN FOR HIRE


OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #2 on: August 01, 2016, 03:49:34 pm »
1. Na początek może być.
2. A gadałeś już z gościem w Far Go Traders? Możesz podlewać uprawy, nosić skrzynki, czyścić zagrody brahminów(http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Shit_shoveling), a po osiągnięciu chyba 2lvl dostaniesz automatycznie zadanie na deratyzację farmy(http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=A_Tent_in_the_Wasteland)
3. To zależy czy chcesz sam odkrywać sekrety pustkowi czy raczej chcesz pójść na skróty? Jak na skróty to klikaj w linki, które podałem powyżej lub zajrzyj na wiki: http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Main_Page
4. Chodzi Ci o graczy z żółtymi nickami? Oni należą do npc frakcji(ogólnie to praktycznie nic nie daje, poza możliwością wykonania paru questów więcej i dostępem do budynków tej frakcji). Ogólnie to lepiej zwiewać przed innymi graczami na pustkowiach.
5. Na sobie ;) A tak serio to służą temu kryjówki/dziuple/namiot(http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Tent) do których nie zapraszasz nikogo, bo raczej pozbawi Cię tych rzeczy :D
6. FixBoy działa normalnie. Nie wiem o co dokładnie chodzi w tym pytaniu. Na pustyni. Trzeba mieć siekierkę do drewna, reszta zbiera się z ziemi(złom, kwiatki). Młotek do wyciągania minerałków z publicznych kopalni na początek.
A co do warsztatu: http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Workbench
7. Nie ma wątku fabularnego w zasadzie. No chyba, że liczyć skromne "przetrwaj na pustkowiach" ;)

Edit: tak to jest jak się pisze posta więcej niż 10 minut :D
« Last Edit: August 01, 2016, 03:51:10 pm by OldBoy »

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #3 on: August 01, 2016, 07:02:44 pm »
Witamy na pustkowiach!

1. Na początek najlepiej jeśli zrobisz typowego craftera. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej pomocy odnośnie buildu, możesz zaplanować postać za pomocą plannera http://forum.fonline-reloaded.net/index.php?topic=6.0

2. Jest trochę questów, ale rozgrywka w fonline odrobinę różni się od starych Falloutów. Skrzynki są dobre na początek, ale warto spróbować rozejrzeć się za innymi, efektywniejszymi sposobami zdobywania doświadczenia. Zlecenia od Caravan Mastera można przyjmować po osiągnięciu 9 lvl.

4. Pokolorowane nicki widoczne są tylko dla osób które mają ustawiony namecolorizing. Jest to narzędzie służące do oznakowania frakcji, graczy i tylko ty widzisz zmiany w swoim cliencie chyba że wyślesz komuś :)

5. W miastach są banki FLC, za 100 kapsli akładasz konto i możesz przechowywać kapsle, wysyłać na inne konto itp. Przedmioty chomikuje się w namiotach i bazach, na wiki masz świetne wytłumaczenie.

Generalnie na początku skup się na zdobyciu namiotu (musisz mieć 2 lvl i zrobić quest) oraz craftingu. W razie pytań, pytaj śmiało ;)
I'm badass and I will kick your asses.

kruk-f

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #4 on: August 02, 2016, 10:33:59 am »
Witam ponownie!

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wiele jeszcze jest dla mnie nieznane ale zamierzam odkrywać smaczki na własną rękę :) Postanowiłem że zrobię takiego wędrownika. Czy będzie dobry na początek?

OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #5 on: August 02, 2016, 12:28:27 pm »
Jak masz już ten 1 luck i fast shot to nie idź w perki pod criticale, a pod toughness i even toughness.
Better crit też wywal. Już prędzej następny lifegiver.

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #6 on: August 02, 2016, 12:47:09 pm »
Witam ponownie!

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wiele jeszcze jest dla mnie nieznane ale zamierzam odkrywać smaczki na własną rękę :) Postanowiłem że zrobię takiego wędrownika. Czy będzie dobry na początek?

wez sobie 10 int i taguj science aby mięc switf learner na pierwszym lvl, na 24 wyszym lvl możesz rerollować swoją postać w coś silniejszego z mniejszym intem.
http://www.fonline-reloaded.net/wiki/index.php?title=Reroll

kruk-f

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #7 on: August 02, 2016, 02:24:13 pm »
Nie bardzo rozumiem co macie na myśli :) Reroll, niższy int o co biega? Można prosić tak bardziej szczegółowo i prościej, bo nie rozumiem po co miałbym zrobić ten cały reroll.

Taki nada się? Jest lepiej? :)

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #8 on: August 02, 2016, 04:08:04 pm »
już ci wyjaśniam,
grasz postacią z 10 int czyli szybko zdobywasz skille na wysoki poziom, zdobywasz poziom około 40, to już 10 inta będzie za dużo, dlatego za 10000 capsli możesz rozdać perki i speciale i skille na nowo, aby zrobić bardziej efektywną postać do late game.

OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #9 on: August 02, 2016, 05:36:48 pm »
Quote
wez sobie 10 int i taguj science aby mięc switf learner na pierwszym lvl, na 24 wyszym lvl możesz rerollować swoją postać w coś silniejszego z mniejszym intem.

Nie wiem po co zawracasz mu głowę w tej chwili rerollem. Koleś dopiero co zaczyna, a do rerolla potrzeba minimum dwóch postaci i dobrze, żeby miał sieć namiotów/kryjówek na pustkowiach albo frakcje, żeby bezpiecznie sobie przekazywać mapy, albo jedno i drugie. Tylko do tego jeszcze daleka droga.
Na razie niech ciśnie pve i unika pvp w miarę możliwości. Jak pve przestanie go bawić(zakładam, że będzie to wtedy jak dorobi się majątku) to wtedy może myśleć o pvp i rerollu.

Nie bardzo rozumiem co macie na myśli :) Reroll, niższy int o co biega? Można prosić tak bardziej szczegółowo i prościej, bo nie rozumiem po co miałbym zrobić ten cały reroll.

Taki nada się? Jest lepiej? :)


Zmień quick recovery na Adrenaline rush i na początek może być.

kruk-f

  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #10 on: August 02, 2016, 08:48:19 pm »
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. Nie będę ukrywał, że czuję nieco zakłopotany. Trzeba będzie przysiąść do instrukcji... szkoda że nie papierowej :) Zacząłem czytać wikipedię i z tym zdaniem muszę zgodzić się w zupełności :)
Quote
Understand that Reloaded is significantly different from the original Fallout games in terms of mechanics.

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #11 on: August 03, 2016, 07:47:55 am »
Z 30% Outdoorsmana będziesz cierpiał męki piekielne.

Pamiętam kiedy dostałem pierwszego drwala od mojego dziadka. Był silny, rąbał drwa aż furczało, po prostu świetny. Dziś sam jestem dziadkiem, więc cóż mógłbym polecić nubowi jeśli nie drwala?

Ulepszony flamer to żaden kosmos do zdobycia, paliwo tak samo. Wydajność expienia czymś takim jest bardzo dobra. Na około 21-24 levelu już jest całkiem sprawny w paleniu żyjątek na zaawansowaną skalę. I animacja ich zgonów jest zajebista.
Zignoruj te 107% Small Guns, nie pamiętam już co chciałem tym osiągnąć, dawno to było.

Nie ma potrzeby skupiania się na Small Guns, żeby "na późniejszym etapie" przejść na Energy Weapons. Możesz od razu startować z jednym rodzajem uzbrojenia, pistolet laserowy zdaje się nie wymaga żadnej profki i możesz go produkować od razu jak tylko zgromadzisz materiały, podobnie jak amunicję do niego.

OldBoy

  • Posts: 132
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #12 on: August 03, 2016, 09:53:31 am »
Z 30% Outdoorsmana będziesz cierpiał męki piekielne.

No tak. Wiedziałem, że o czymś zapomniałem. Tak to już jest jak się pomyka przez pustkowia cockroachem czy innym buggy ;D

Wichura

  • Posts: 239
    • View Profile
Re: Kilka pytań od początkującego
« Reply #13 on: August 03, 2016, 11:03:15 am »
Albo na plecach taksówki dedykowanej pod tece czy inne idiotyzmy.

E, świeżak, jak chcesz tego enerdżajzera robić to ulep coś i dam ci lazorowe fanty jakieś, dzisiaj po 21:00 w Hub czy gdzie tam ci pasuje.
Aha, jak masz 100% Outdoorsmana (co można wspomóc książkami) to kopsniemy się po perka Ranger, kolejność dialogu niezmienna od lat - 1 1 1 1 2 1 2. Zamiast malarycznego namiotu będziesz miał smerfny domek z workbenchem i tak dalej.