April 26, 2024, 05:44:39 pm
Username:

Password:

Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 494933 times)

Komornik

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1635 on: October 23, 2016, 08:12:58 am »
Wichura, dzięki za propozycję.
Wolę pozostać samodzielny hehe większa frajda ;)

Potrzebowałem 2 slaversów pod kopalnię by zobaczyć co i jak - ogarnąłem sobie sam bez problemu :)

Pytanie,
czy jest możliwość zbindowania tekstów na say/shout pod specyficzne klawisze?

Czy skille w broniach, warto maxować?
Póki co mam 200% w big guns i korzystając z M60 pokrywam 95% w wystarczającym dla mnie zasięgu (tak wiem, najlepiej i tak strzelać z 1 hexa ;) )
To jest na PVE, czy na PVP są jakieś modyfikatory które obniżą mi ten współczynnik?
Co by zachęcało do dalszej inwestycji punktów?
Ewentualnie inna broń np. Minigun może okazać się, że accuracy będzie niższe?

Artem, żyjesz kolego? :D
« Last Edit: October 23, 2016, 08:32:51 am by Komornik »

3.14

  • Posts: 135
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1636 on: October 23, 2016, 09:12:07 am »
To jest na PVE, czy na PVP są jakieś modyfikatory które obniżą mi ten współczynnik?
PVE = Player Versus Environment, czyli Gracz Kontra Środowisko pod tym hasłem kryje się strzelanie do wszystkiego co nie jest kontrolowane przez innych graczy. Jak spotkasz alieny na pustyni, one będą próbowały pomacać cię mackami, a ty je będziesz próbował zastrzelić to będzie właśnie PVE.

PVP = Player Versus Player, czyli Gracz Kontra Gracz (czasem również Gracz na Gracza, bo GnG wygląda jakoś lepiej niż GkG? IDK). Jak spotkasz pod San Fran ruskich i dostaniesz 4 serie z avengera to będzie PVP.

Jedynie IQ gracza (nie postaci!) ma wpływ na PVP/PVE :P
I may be broke, but I ain't broken (just twisted).

Komornik

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1637 on: October 23, 2016, 11:29:30 am »
Ja to świetnie rozumiem ;)

Chodziło mi bardziej o to, że jak na tego Aliena mam 95% szans na trafienie np. z odległości 5 hexów, to czy na gracza będzie tyle samo - dlatego pytałem o jakieś modyfikatory dodatkowo obniżające szansę na trafienie.

Bo nie wiem czy jest sens jeszcze pakować w BG, skoro i tak na większy dystans "maszynówki" się nie sprawdzają z uwagi na rozstrzał bursta. Najlepiej lufę wsadzić w tyłek i dopiero na spust naciskać.
I zacząć inwestować w skille bardziej "4fun", np. lockpick, doctor itd

Awgy

  • Supporter
  • Posts: 383
  • Because of the reason
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1638 on: October 23, 2016, 11:56:42 am »
Chodziło mi bardziej o to, że jak na tego Aliena mam 95% szans na trafienie np. z odległości 5 hexów, to czy na gracza będzie tyle samo - dlatego pytałem o jakieś modyfikatory dodatkowo obniżające szansę na trafienie.
Jesli masz 95% to bedziesz miec 95% na trafienie, chyba, że rzeczony grac ma wykokszony ArmorClass (co sie juz nie zdaza)

Quote
Bo nie wiem czy jest sens jeszcze pakować w BG, skoro i tak na większy dystans "maszynówki" się nie sprawdzają z uwagi na rozstrzał bursta. Najlepiej lufę wsadzić w tyłek i dopiero na spust naciskać.
I zacząć inwestować w skille bardziej "4fun", np. lockpick, doctor itd

jak masz 5-6 siły to na dragach psycho, buffout. kazdy skill starczy ci na 180% zeby strzelac, lub 200% zeby sie bron wolniej psula. Przy automatach typu minigun, avenger gat m60 xl etc etc. nie ma różnicy w obrazeniach z dwóch hexów czy max range. Jedyna różnica to trafiony hex lub chybiony hex


akardion

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1639 on: November 02, 2016, 11:06:19 pm »
Mam kilka pytań co do gry

1. Ktokolwiek do mnie strzela czy wali jakimś kastetem/pałą, czy inni gracze czy npc na randomach, zawsze za drugim, trzecim strzałem mnie przewraca. Leże tak wtedy i schodzą mi tylko PW aż zdechne. Znajomy gra i bardzo rzadko mu się to zdarza, a ma prawie identyczny build. To jakiś bug?
2. Jak usunąć uzależnienie od mentadów?
3. Gram sobie spokojnie, expie na jakiś mrówkach w turach, ale często wpada mi banda świrów z czerwonymi nickami i zadaje mi milion obrażeń jakimiś grubasami czy gaussami. Jest wgl jakaś opcja się przed nimi obronić samodzielnie? Czy pozostaje wkurzanie ich jazdami po rodzicielce gdy trzepią mojego trupa? :)
4. Gdzie zdobyć te high quality kamyki?
5. Jak wbić w miarę szybko wysoki level?
6. Gdzie można nauczyć się obdzierać gekony ze skór?
« Last Edit: November 02, 2016, 11:10:51 pm by akardion »

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1640 on: November 03, 2016, 05:42:02 am »
Mam kilka pytań co do gry

1. Ktokolwiek do mnie strzela czy wali jakimś kastetem/pałą, czy inni gracze czy npc na randomach, zawsze za drugim, trzecim strzałem mnie przewraca. Leże tak wtedy i schodzą mi tylko PW aż zdechne. Znajomy gra i bardzo rzadko mu się to zdarza, a ma prawie identyczny build. To jakiś bug?
Nie. Po prostu jak leżysz to masz bardzo mały zasięg widzenia.
2. Jak usunąć uzależnienie od mentadów?
Jeśli masz na swej postaci trait ChemReliant wtedy wszystkie uzależnienia masz na stałe. Postacie bez tego traita nie ulegają uzależnieniom.
3. Gram sobie spokojnie, expie na jakiś mrówkach w turach, ale często wpada mi banda świrów z czerwonymi nickami i zadaje mi milion obrażeń jakimiś grubasami czy gaussami. Jest wgl jakaś opcja się przed nimi obronić samodzielnie? Czy pozostaje wkurzanie ich jazdami po rodzicielce gdy trzepią mojego trupa? :)
Olej ich i nie zniżaj się do ich poziomu intelektualnego. Zmień zonę na bardziej bezpieczną.
4. Gdzie zdobyć te high quality kamyki?
W kopalniach w Redding, Broken Hills, przy Gecko oraz prywatnych.
5. Jak wbić w miarę szybko wysoki level?
Grając.
6. Gdzie można nauczyć się obdzierać gekony ze skór?
W Klamatch, w centrum dzielnicy Traperów - na środku placu stoi grupka traperów, podejdź do któregoś z nich i pogadaj. Pamiętaj, że potrzebujesz 50% outdoorsmana.

akardion

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1641 on: November 03, 2016, 03:22:21 pm »
No to zapytam inaczej:

1. Czy można coś z tym zrobić? Ktokolwiek ma broń palną, ściąga mnie na glebę zanim wskoczy mi druga tura. Jakieś perki, SI, skillsy, coś ktoś wie? Mój build: SI: 6, PE: 8, EN: 9, CH: 1, IN: 3, AG: 10, LC: 3, lvl 10. Perki pod krytyki i damage resistance.

2. Jak wydam fortunę i kupię odtrutkę, to ona usunie mi to uzależnienie, czy nie?

5. No fajnie. Tłucz mrówki po 25PD bo nikt ci nie powie, gdzie trafiają się ecountery z czymś bardziej wartościowym do ubicia i co nie ubije mnie na 99%... tajemnica na miarę NWO...

Dodam jeszcze coś; czy każdy alt może mieć własny namiot i znać lokację namiotów innych altów? nie uśmiecha mi się wiecznie wracać golasem przez całą mapę do jednego namiotu
« Last Edit: November 03, 2016, 03:29:17 pm by akardion »

Awgy

  • Supporter
  • Posts: 383
  • Because of the reason
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1642 on: November 03, 2016, 05:11:05 pm »
No to zapytam inaczej:

1. Czy można coś z tym zrobić? Ktokolwiek ma broń palną, ściąga mnie na glebę zanim wskoczy mi druga tura. Jakieś perki, SI, skillsy, coś ktoś wie? Mój build: SI: 6, PE: 8, EN: 9, CH: 1, IN: 3, AG: 10, LC: 3, lvl 10. Perki pod krytyki i damage resistance.
Bonhead jako trait

Quote
2. Jak wydam fortunę i kupię odtrutkę, to ona usunie mi to uzależnienie, czy nie?
Usunie ale nie potzreby na to, zwyczajnie wejdz do hinly (przez bramke) i wyjdz addiction ci zniknie. (jezeli nie to barman ci tam da odtrutke za darmo.

Quote
5. No fajnie. Tłucz mrówki po 25PD bo nikt ci nie powie, gdzie trafiają się ecountery z czymś bardziej wartościowym do ubicia i co nie ubije mnie na 99%... tajemnica na miarę NWO...
Na niskim levelu idz na ghoule pod necro, ale problem masz taki, ze zakladam nie masz bonehead wiec bedziesz knockoutowany raz za razem

Quote
Dodam jeszcze coś; czy każdy alt może mieć własny namiot i znać lokację namiotów innych altów? nie uśmiecha mi się wiecznie wracać golasem przez całą mapę do jednego namiotu

Musisz sobie przekazac mapke do namiotu i nie ma problemu, Mape robisz uzywajac 3 sztuk drewna na palenisku w namioce, zeby je rozbudowac i uzywasz ulepszonego ogniska.

Komornik

  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1643 on: November 03, 2016, 07:12:36 pm »
Jak zdobywać expa?
Na wszystkim co tylko możliwe.

Najlepsze co może być to klepanie ammo i jej utylizacja w ciałach wszystkiego co się rusza :D
Bierzesz se krowę i idziesz kopać skałki. Chodzi o to by jak najszybciej wbić lvl pozwalający na wykupienie wszystkich perków i optymalizacja postaci.

Ghule pod Necro są spoko, sypią i po 750 xp - są powolni, można ich ciukać bez negatywnej karmy w Necropolis.
Potem można próbować na floatersach(trzeba być mimo wszystko ostrożnym), alienach i innym badziewiu na zachbodnim wybrzeżu - bandyci i inne dwunogi.
Okolice Huba są wręcz naszpikowane znudzonymi graczami poszukującymi obiektów na których mogą się wyżyć.
Nie mówię, że na północy jest lżej, bo i tam łatwo trafić na kilku bardziej doświadczonych kozaków i plan bierze w łeb - ale to bardziej w miastach.

Mając outdrosman na wysokim poziomie, często nie wrzuca nas prosto w encounter, tylko pozwala zdecydować jak chcemy go rozegrać, wtedy szybkie partie można myknąć w RT a bardziej skomplikowane taktycznie.

Czepiaj się karawan - nie dość że leci xp za kille, to jeszcze za dotarcie do celu jest kilka tyś xp i kapsle.
Spokojnie zbieraj loot, jak już nie będziesz mógł dźwigać, opuszczasz karawanę i opierniczasz wszystko w sklepach, zrzucasz do skrytki.
Najlepiej sobie namiot postawić gdzieś w połowie drogi, by móc szybko się rozładować
Dorobisz się szybko w ten sposób kasiory, będzie Cię stać na lepszy armor super stimpaki itd itp przeżywalność wzrośnie.
Czasami okazuje się, że trzeba zapłacić 2500 kary za jakieś przewinienia, raz wychodzę i nie muszę, innym kierowca wycieczki jest obrażony i trzeba mu zadośćuczyniać :D

Nie wiem czy czytałeś wcześniej, polecany build na flamery, ja również polecę na big guns i jak najszybciej złapać się za M60. Potem można se rerolle robić na co tam się chce.
Krafcenie ammo jest banalne, jak i samej broni, daje sporo expa a trup ściele się gęsto i nabija XPeki.
Najlepiej gra się mimo wszystko w realtime, dobry trening jest właśnie na karawanach, gdzie istotą sukcesu często jest seria z 1 hexa - mieszane encountery gdzie tłuką się dwie grupy są genialne, jesteśmy tym 3cim, który robi swoje i zgarnia łupy.

Na początku jest ciężko, nie bój się poszlajać po mapie i zorientować gdzie na jaki typ przeciwników można natrafić.
« Last Edit: November 03, 2016, 07:45:05 pm by Komornik »

akardion

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1644 on: November 03, 2016, 11:03:00 pm »
Dzięki, teraz mniej więcej wiem o co chodzi :)

Zastanawia mnie jeszcze, jaka broń jest najlepsza jeśli chodzi o SG - albo są kiepskie, albo wymagają w praktyce nieosiągalnych HQ składników, do których zdobycia musiałbym dymać pieszo całą mapę i zapewne zostać ubitym albo w kopalni, albo po drodze.

A, i bardzo ważne pytanie: mam dostać następny poziom i chce wziac perka do którego brakuje mi 3 punktów w skillu, jeśli dodam najpierw punkty, to będe mógł go wziąć?

DocAN

  • Administrator
  • Posts: 795
  • Testing FO: Reloaded
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1645 on: November 03, 2016, 11:06:38 pm »


Zastanawia mnie jeszcze, jaka broń jest najlepsza jeśli chodzi o SG - albo są kiepskie, albo wymagają w praktyce nieosiągalnych HQ składników, do których zdobycia musiałbym dymać pieszo całą mapę i zapewne zostać ubitym albo w kopalni, albo po drodze.

A, i bardzo ważne pytanie: mam dostać następny poziom i chce wziac perka do którego brakuje mi 3 punktów w skillu, jeśli dodam najpierw punkty, to będe mógł go wziąć?

SMG i burst mode :)

Możesz najpierw dodać pkty a potem perka wziąć jak kolejny raz otworzysz okno postaci.

oczy

  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1646 on: November 04, 2016, 09:19:40 pm »
Cześć,
czym jest uzasadniany fakt, że grę na fullscreenie nie można przywrócić z paska start?

Awgy

  • Supporter
  • Posts: 383
  • Because of the reason
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1647 on: November 04, 2016, 09:44:19 pm »
Cześć,
czym jest uzasadniany fakt, że grę na fullscreenie nie można przywrócić z paska start?

Nie dziala to :(> Polecam ustawic gre w trybie okna ale rozdzialke ustawic na rodzielczosc ekranu -10 pixeli bedzie git ;)

akardion

  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1648 on: November 06, 2016, 12:39:21 am »
Wbiłem 15lvl i pomóżcie, bo nie wiem jakiego perka wybrać :( Mam wybór między Stonewall i Man of Stell (często dostaje ostre krytyki i zaliczam glebę) oraz sharpshooter i bonus range damage. Nie wiem w co pójść, mój build to rifle crit spammer

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1649 on: November 06, 2016, 09:46:41 am »
pokaz special i resztę perków