April 20, 2024, 01:31:25 pm
Username:

Password:

Topic: Build do sprawdzenia  (Read 7907 times)

xdcodoxd

  • Posts: 7
    • View Profile
Build do sprawdzenia
« on: June 14, 2016, 10:44:15 am »
Cześć i czołem, gram już długo aczkolwiek każda próba stworzenia sensownego buildu w pewnym stopniu niszczy ambicje i chęci grania w "tym czymś". Jak kiedyś celowałem w SG, przeszedłem na plasma spammera (Niby było spoko, ale TB nie jest jedyną rozgrywką) i w końcu trafiłem w BG. I teraz moje pytanie, czy taki build jest odpowiedni pod PvP (tak, głównie z myślą o pvp) i jakby to miało wyglądać (1-hex czy cos). Chciałem mainować Avengera aczkolwiek...:

St:5
Pe:7
En:10
Ch:1
In:7
Ag:9
L:1

Perki:
Small Frame
Bonehead
BRD 2x
BROF
Lifegiver
Adrenaline Rush
Weapon Handling
Man of Steel
More Ranged Damage

Całościowo wychodzi mi 235 HP

I teraz podsumowując, czy jest to build, który nie będzie odstawał od reszty innych buildów i czy będzie się sprawdzał w PvP (jeśli tak, to tylko RT, tylko TB czy w obu).

Oczywiście, dragi wchodzą w grę (jet+nuka, z innych nie korzystam jak narazie)

z góry dzięki

Awgy

  • Supporter
  • Posts: 383
  • Because of the reason
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #1 on: June 14, 2016, 11:11:33 am »
Cześć i czołem, gram już długo aczkolwiek każda próba stworzenia sensownego buildu w pewnym stopniu niszczy ambicje i chęci grania w "tym czymś". Jak kiedyś celowałem w SG, przeszedłem na plasma spammera (Niby było spoko, ale TB nie jest jedyną rozgrywką) i w końcu trafiłem w BG. I teraz moje pytanie, czy taki build jest odpowiedni pod PvP (tak, głównie z myślą o pvp) i jakby to miało wyglądać (1-hex czy cos). Chciałem mainować Avengera aczkolwiek...:

St:5
Pe:7
En:10
Ch:1
In:7
Ag:9
L:1

Perki:
Small Frame
Bonehead
BRD 2x
BROF
Lifegiver
Adrenaline Rush
Weapon Handling
Man of Steel
More Ranged Damage

Całościowo wychodzi mi 235 HP

I teraz podsumowując, czy jest to build, który nie będzie odstawał od reszty innych buildów i czy będzie się sprawdzał w PvP (jeśli tak, to tylko RT, tylko TB czy w obu).

Oczywiście, dragi wchodzą w grę (jet+nuka, z innych nie korzystam jak narazie)

z góry dzięki

BG burster nada sie na RT i TB ale:

7 inta to stanowczo za duzo, max 3
Weapon handling przy 5 sily nie ma sensu zwlaszcza pod BG (wez 2 Lifegiver)
jak zejdziesz to 3 inta wez 9 percepcji i 3 luck (zamien Man of Steel na toughness)
Jet i nuka nie wystarczy dodaj  psycho i fajki do mixu bo w PvP to must have
po tych zmianach mozesz troche pograc, jak juz poczujesz sie nieco bardziej komfortowo w pvp to przerzuc sie na bg crit burstera.

xdcodoxd

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #2 on: June 14, 2016, 11:20:01 am »
Dzięki za tak szybką odpowiedź (w sumie przeglądając inne wypowiedzi spodziewałem się czegoś w stylu "tak / nie"), jeśli chodzi o tego crit burstera, jak to by miało wyglądać? Zrobiłbym drugą postać już.

Awgy

  • Supporter
  • Posts: 383
  • Because of the reason
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #3 on: June 14, 2016, 12:03:45 pm »
Nigdy nie grałem Crit bursterem. Dwóch Polaków na tym Forum, którzy pewnie ci odpowiedzą to KompreSor i Koniko.

I tak wkleje co mi teraz wyszło w planerze (Dawno mnie nikt nie linczował za builda :D)


Grizzanmk2

  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #4 on: June 14, 2016, 12:47:31 pm »
IMO
5 Siły na adrenaline rush to strata 4 speciali, szczególnie że i tak nie weźmiesz stonewall perka więc na chuj Ci to? Nie ma lvl capa, więc bijesz i tak 300% w skillach.
1 Int i nie ma innej opcji, znów nie ma lvl cap więc na chuj tracić special skoro SP i tak lecą (Exp tutaj to wiesz...)
10 End zawsze

trochę w luck, bo baypassy. buildy no to wszystkim da się tutaj grać, taki serwer.
Spoiler: show
RIP 2238




KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #5 on: June 14, 2016, 12:59:46 pm »
jeżeli chodzi o crit burstera mam pare wersji tej klasy, wszystkie wymagają wysokiego lvl:
wersja 1(nim aktualnie gram, świetny do solo wh):
small frame, fast shot.
1
8
10
1
2
9
10
drugs: nuka, fajka, psycho, beer, jet(opcionalny, zamienny za gear z ap+)
perki: more crit, even more crit, 2xBRD, lg, MRD, brof, better crit.
wersja 2(bardziej tankowna, mam podobna tylko z implantami, dostalem ja):
small frame, fast shot
5
8
10
1
2
9
6
drugs: nuka fajka psycho beer
perki: adr.  rush, even more crit, 2x BRD, brof, MRD, 2x lg
wersja 3( jest to strajny full dmg, nie polecam bez doświaczenia):
small frame, fast shot
special taki sam jak przy wersji 1,
drugs: psycho, beer, jet, nuka, cig
perki: more crit, even more crit, 2x BRD, better crit, hit the gaps, brof, MRD
Jeżeli chodzi o tworzenie wersji 3 musisz miec close combat na 150

skille dla wszystkich wersji:
300 bg(moze byc mniej dla wersji 2)
200 fa
100 Doc
120 odm( special encounter + plus szybki powrot na pole walki)


Na bardzo wysokim levelu mozesz miec bonehead i 1 inta ale musisz tworzyc postać oparciu na sg, aby mieć na wszystkie perki.

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #6 on: June 14, 2016, 01:12:17 pm »
A jaki build polecacie do szybkiego ekspienia i grindu aby później rerollnąć na jakiegoś power builda, który będzie samowystarczalnym crafterem? Tak aby uzyskanie min 200 levela nie było katorgą ;)
I'm badass and I will kick your asses.

Grizzanmk2

  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #7 on: June 14, 2016, 01:25:40 pm »
A jaki build polecacie do szybkiego ekspienia i grindu aby później rerollnąć na jakiegoś power builda, który będzie samowystarczalnym crafterem? Tak aby uzyskanie min 200 levela nie było katorgą ;)
jakikolwiek ktory moze craftowac pizdole, i ma dismantlera
bierzesz takiego w bazie, niech robi DE z ext capem science i znow DE z ext i tak w kolko

mozesz tez jebnac cokolwiek, zwykle gowno pod XL/ave/gat (najlepszy) i na maripose jezeli chce ci sie expic

wszystkim sie da, nawet 5ap gownem wbijesz
Spoiler: show
RIP 2238




Awgy

  • Supporter
  • Posts: 383
  • Because of the reason
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #8 on: June 14, 2016, 01:30:24 pm »
A jaki build polecacie do szybkiego ekspienia i grindu aby później rerollnąć na jakiegoś power builda, który będzie samowystarczalnym crafterem? Tak aby uzyskanie min 200 levela nie było katorgą ;)

200? hehe Ambitnie.

Jak dla mnie każdy build pod expienie różni sie od buildu pvp zmianą Bonehead na Loner i Percepcji na Inta (6)
Tyle, że nie wliczajac karawan to jest taki uber grind, że mała bania.
Najlepiej chyba, zrobić sneakera i zgarniac tylko exp z karawan. 3-4 kursy GR i masz poziom zawsze.
Albo tydzień pogrindować 5 prywatnych kopalni na raz a potem wyklikać level na krafcie.
Tak czy siak Grind, grind, grind.
Kiedys wbilem 100 lvl robiac tylko stimpaki i SSy :P
Stare dobre no-life czasy.

KompreSor

  • Posts: 266
  • Cześć Przyjacwelu
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #9 on: June 14, 2016, 01:37:15 pm »
A jaki build polecacie do szybkiego ekspienia i grindu aby później rerollnąć na jakiegoś power builda, który będzie samowystarczalnym crafterem? Tak aby uzyskanie min 200 levela nie było katorgą ;)
1# 2 buildy pod udźwig wystarczy 6 lvl aby mieć support perki, z 10 pe, 10 st bez small frame.
2# zbierasz tony junku

3# a później cratfcisz/farmisz/kupujesz 100 .44 Magnum Revolver
4# czytasz książki na repaira, i kupujesz sg gunsmitha poz.1,
5# zabrany junk przerabiasz na magazynki do revolvera
6# cratfcisz exp mag revolvery .44
7# sciencujesz je i dostajesz z powrotem revolvery ( używaj binda na science all on hex)
8# jeżeli dalej masz magazynki wracasz do punktu 6#, jeżeli nie do 2# ominając 3#,4#

polecam podczas crafcenia revolveró mieć loner i swift learned, i uważać aby nie sciensować podstawowych revolverów.
powyżej 150 level zrób se tanka z lonerem i swift learned i na caravany idź.

jarok

  • Posts: 340
  • Howdy, partner.
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #10 on: June 14, 2016, 01:42:50 pm »
Zasugerowałem 200, a tak na prawdę do idealnej postaci z 1 int musiałbym uzyskać 450 level, czy kiedykolwiek ktoś miał podobny poziom a może wyższy? ;D

Dzięki za algorytmy, wypróbuję w wolnym chwilach ;)
I'm badass and I will kick your asses.

Awgy

  • Supporter
  • Posts: 383
  • Because of the reason
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #11 on: June 14, 2016, 01:48:22 pm »

polecam podczas crafcenia revolveró mieć loner i swift learned, i uważać aby nie sciensować podstawowych revolverów.
powyżej 150 level zrób se tanka z lonerem i swift learned i na caravany idź.

Po co mu Tank. Sneak i za wózek. exp z mobow i tak nie warty zachodu na tym poziomie ;). A na sneaku moze sobie Kawe pić, albo film ogladac w miedzyczasie ;)

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #12 on: June 14, 2016, 01:58:51 pm »
Mi by się osobiście nie chciało aż tak kombinować. Lepiej sobie normalnie pograć niż skupiać się na tworzeniu "idealnej" postaci do wszystkiego. Porób sobie postacie dedykowane pod konkretny styl - około 100 lev i już spokojnie możesz latać po wastelandzie.

xdcodoxd

  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #13 on: June 14, 2016, 02:45:18 pm »
Dzięki bardzo jeszcze raz, a tak pytanie z innej beczki. Idzie się jakoś umówić na niezobowiązujące pvp typu to w Hinkley? (Chodzi mi o tą arenę obok Hub)

worldremaker

  • Supporter
  • Posts: 419
    • View Profile
Re: Build do sprawdzenia
« Reply #14 on: June 14, 2016, 03:00:39 pm »
Wchodzisz i jak ktoś jest to grasz. Możesz też na radyjku kogoś wywołać. Enyłej Hinkley ma się nijak do normalnego PvP.